God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Vanaheim

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Vanaheim

Wszystkie Skrzynie Norn w krainie Vanaheim w God of War Ragnarok.

W krainie Vanaheim znajdziemy łącznie 11 skrzyń Norn. To, gdzie i w jaki sposób je zdobyć, przedstawiamy poniżej:

Skrzynia Norn - Południowa Dzicz

Skrzynia Norn - Południowa Dzicz

Skrzynia Norn - Południowa Dzicz 2

Skrzynię Norn znajdziesz po znalezieniu dwóch roślin wyrzucających z siebie trujące granaty. Gdy zniszczysz tę drugą i wysłuchasz opowieści Broka o swoich zwadach z Sindrim, na pewno zauważysz tę skrzynię. Tym razem musisz znaleźć 3 pieczęcie i ustawić na nich odpowiedni znak:

 • Pierwsza pieczęć znajduje się po lewej stronie od skrzyni, na skale.
 • Druga pieczęć znajduje się po prawej stronie od skrzyni, kawałek za Tobą. Musisz najpierw spalić zarośla, aby móc się do niej dostać.
 • Trzecia pieczęć znajduje się za Tobą. Wróć się do małego przejścia, przez które przed chwilą przeszedłeś, a na lewo, na górze, od niego zauważysz zarośla przy pieczęci. Zniszcz je (od lewej strony) i ustaw znak przypominający literę R.

Skrzynia Norn - Wschodnie Lasy Barri

Skrzynia Norn - Wschodnie Lasy Barri

Po tym, jak wrócisz drugi raz do Vanaheimu - już z włócznią - rozwalisz kamień w skale po prawej stronie we wschodnich lasach Barri. Gdy tylko przejdziesz kawałek dalej i miniesz z prawej strony drzewo i dotrzesz na skrzyżowanie. Odbij w lewo i biegnij do samej góry, a zauważysz skrzynię Norn, w której musisz ustawić na tarczach odpowiednie pieczęcie:

 • Pierwsza pieczęć znajduje się po lewej stronie od skrzyni Norn, bardzo blisko drzew;
 • Druga pieczęć znajduje się przed wejściem do kapliczki, po lewej stronie. Spal pnącza za pomocą ognia i magicznych pieczęci (strzały ustaw na ziemi przed tarczą, a Ty wejdź jak najwyżej schodów, aby je dosięgnąć łańcuchami);
 • Trzecia pieczęć znajduje się na samym końcu przejścia, po lewej stronie. Zabij wilka, a zauważysz za nim, po drugiej stronie, tarczę.

Skrzynia Norn - Opuszczona Wioska

Skrzynia Norn - Opuszczona Wioska

Skrzynia Norn - Opuszczona Wioska 2

Gdy dotrzesz do zniszczonego mostu z Freyą, będziesz musiał rozwiązać zagadkę z zaroślami i żurawiem. Gdy już się ich pozbędziesz, zabaw się z żurawiem, ponieważ jest on kluczem do otwarcia skrzyni Norn, która znajduje się pod mostem, po drugiej stronie, blisko trzeciej pieczęci:

 • Pierwsza pieczęć znajduje się przy pierwszej kładce, po lewej stronie. Ustaw żurawia tak, aby był blisko Ciebie, gdy stoisz na pierwszej części mostu. Potem złap kaganek i przesuń go w lewą lub prawą stronę, aby podpalić pieczęć po Twojej lewej stronie.
 • Druga pieczęć znajduje się przy drugiej kładce (po jej lewej stronie). Ustaw żurawia tak, aby dostać się na podest z lewej strony (musisz skorzystać z haka). Potem ustaw kaganek po swojej lewej stronie i ciśnij nim o drugą pieczęć.
 • Trzecia pieczęć znajduje się po przejściu na drugą stronę mostu. Odbij w prawo, a potem popatrz w lewo i podpal pieczęć. Skrzynia znajduje się tuż za Tobą, pod mostem.

Skrzynia Norn - Ruiny wśród klifów

Skrzynia Norn - Ruiny wśród klifów

Skrzynia Norn - Ruiny wśród klifów 2

Wyczyść wyspę Ruiny wśród klifów, a potem podejdź do skrzyni Norn po prawej stronie:

 • Pierwsza tarcza z pieczęciami znajduje się na prawo od skrzyni Norn. Podejdź pod mur i połącz magiczne pieczęcie Frei w taki sposób, aby móc rozwalić pnącza, a potem ustawić odpowiedni znak na runach.
 • Druga pieczęć znajduje się przy wodzie i zobaczysz ją, będąc przy warsztacie Lundy oraz Broka (na północ od wyspy).
 • Trzecia pieczęć znajduje się przy skałach pod łańcuchem z prawej strony. Musisz wdrapać się na skałki po lewej stronie od zjawy, przeskoczyć między urwanymi przejściami, a potem popatrzeć w dół, pod pnącza i łańcuch.

Skrzynia Norn - Zasnute przejście

Uwaga! Ta "znajdźka" jest powiązania z zadaniem pobocznym "Sumienie dla zmarłych". Jeśli chcesz odhaczyć tę skrzynię Norn, przejdź do spisu zadań pobocznych w Vanaheimie i wybierz wspomniany wyżej tytuł zadania.

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Vanaheim

Skrzynia Norn - Zasnute przejście 2

Po dotarciu do jaskini odbij na pierwszą plażę po lewej stronie. Znajdziesz tutaj kulę dla Lundy, a także żółte kamienie i granaty przy ścianie z lewej strony. Rzuć nim, aby otworzyć sobie przejście do skrzyni Norn. Wszystkie trzy pieczęcie znajdziesz przed sobą, po drugiej stronie rzeki.

 • Pierwsza pieczęć jest ogólnie dostępna z prawej strony, na lewo od pnączy;
 • Druga pieczęć jet za pnączami. Nałóż na nie magiczną pieczęć i rzuć w nie granatem z naczynia za Tobą.
 • Trzecia pieczęć jest za deskami, których nie zniszczysz zwykłym sposobem.

Ustaw magiczne pieczęcie na deskach, maksymalnie je powiększając (jedna pieczęć przyjmie maksymalnie 3 magiczne strzały, aby zwiększyć jej promień działania), a potem rzuć w środek granatem z naczynia. Gdy pieczęcie poczują uderzenie, otworzysz skrzynię.

Skrzynia Norn - Kaskady Bogini

Uwaga! Ta "znajdźka" jest powiązania z zadaniem pobocznym "Sumienie dla zmarłych". Jeśli chcesz odhaczyć tę skrzynię Norn, przejdź do spisu zadań pobocznych w Vanaheimie i wybierz wspomniany wyżej tytuł zadania.

Skrzynia Norn - Kaskady Bogini

Skrzynia Norn - Kaskady Bogini 2

Po dwukrotnym wejściu na górę w misji pobocznej Niepokój Frei, bez problemu zauważysz skrzynię Norn w tej lokacji. Tym razem musisz podpalić trzy paleniska:

 • Pierwsze palenisko znajduje się po prawej stronie od skrzyni. Musisz położyć magiczne pieczęcie Frei na kamiennych palikach w wodzie (dwie), a ostatnią z nich umieścić blisko paleniska.
 • Drugie palenisko znajduje się po lewej stronie, na lewo od wejścia do ołtarza Frei i mostu. W tym przypadku także wystarczy nałożyć pieczęcie na skale, aby wywołać efekt podpalenia.
 • Trzecie palenisko znajdziesz na lewo od skrzyni, nad wodospadem. Podobnie, jak poprzednio, połóż na skałkach (od dołu do góry) magiczne pieczęcie. Tym razem strzel jednak kilka razy w jedną pieczęć, aby powiększyć jej rozmiar i zasięg działania.

Skrzynia Norn - Równiny

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Vanaheim

Skrzynia Norn - Równiny 2

Aby dostać się do tej lokacji, najpierw musisz zrobić to, co opisaliśmy w misji pobocznej "Za Vanaheim!" - znajduje się ona w zakładce "misje poboczne w Vanaheimie", więc chętnych odsyłamy właśnie tam. Następnie musisz zabić wędrowca, który znajduje się po lewej stronie od szczeliny, przez którą przechodzisz na arenę ze smokiem, gdy jest noc. Po jego zabiciu popatrz na lokację przed Tobą, za skrzynią, po jej lewej stronie. Wbij topór w trującą roślinę przy bramie, a potem dostań się do drzwi znajdujących się po prawej stronie od jaskini, przez którą przechodziłeś, aby dostać się do niebieskiego ołtarza służącego do zmieniania pory dnia. W lokacji zabij wrogów, a znajdziesz skrzynię Norn, w której musisz rozwalić 3 pieczęcie:

 • Pierwsza pieczęć znajduje się na lewo od skrzyni i drzewa, na skałach.
 • Druga pieczęć znajduje się w drzewie po prawej stronie od skrzyni, bliżej bramy.
 • Trzecia pieczęć znajduje się za drzewem, które umieszczono za skrzynią. Usuń truciznę w roślinie po prawej stronie i przejdź za drzewo przed sobą, a zauważysz w rdzeniu drzewa pieczęć.

Skrzynia Norn - Równiny

Skrzynia Norn - Równiny 3

Skrzynia Norn - Równiny 4

Po dotarciu do wschodniego niebieskiego ołtarza, w którym zmienisz porę dnia, zabij wrogów i odbij w prawo. Rozwal zarośla przy pieczęci, a potem zeskocz w dół, tworząc sobie także nowe przejście. Skrzynię Norn znajdziesz pod murem przy wschodnim ołtarzu. Nie do pominięcia podczas zwiedzania głównej części Równin.

 • Pierwszą pieczęć znajdziesz na lewo od skrzyni;
 • Drugą pieczęć znajdziesz na prawo od skrzyni, bliżej muru.
 • Trzecią pieczęć znajdziesz daleko za skałą od lewej strony, lecz musisz najpierw dostać się na mur i spalić zarośla na lewo od mistycznej bramy przy niebieskim ołtarzu. Dopiero potem będziesz w stanie uderzyć toporem w ostatnią pieczęć.

Skrzynia Norn - Zapadliska

Skrzynia Norn - Zapadliska

Skrzynia Norn - Zapadliska 2

Po dotarciu do zapadliska od wschodniej części równin biegnij na zachód, a spotkasz skrzynię Norn z pieczęciami, które musisz podpalić:

 • Pierwsze palenisko znajdziesz po lewej stronie i w tym przypadku musisz użyć magicznych pieczęci;
 • Drugie palenisko znajduje się po prawej stronie od skrzyni;
 • Aby dotrzeć do trzeciego paleniska, wespnij się po skałach z prawej strony do góry, a następnie przeskocz nad przepaścią z lewej na prawą stronę (wskakując na kamienie po lewej stronie, gdy dostaniesz się na górę). Stamtąd dosięgniesz drugiego paleniska znajdującego się nad urwiskiem z prawej strony.

Skrzynia Norn - Zapadliska

Uwaga! Aby odnaleźć tę znajdźkę, musisz wykonać misję poboczną o nazwie "Powrót rzeki" i zająć się zadaniem "Płonące niebiosa". Rozgrywa się ona na południu równin, w regionie dżungli i opisaliśmy szczegołówo tego questa w zakładce "Zadania poboczne w Vanaheimie".

Skrzynia Norn - Zapadliska

Skrzynia Norn - Zapadliska 2

Uniknij smoka, a wespniesz się wyżej i znajdziesz tutaj skrzynię Norn. Tym razem wbij 3 włócznie w każdą z pieczęci, a potem je zdetonuj, aby otworzyć skrzynię:

 • Pierwsza pieczęć znajduje się na kamieniu, z lewej strony;
 • Druga pieczęć znajduje się na kolumnie z prawej strony od skrzyni;
 • Trzecia pieczęć znajduje się po prawej stronie przy przepaści.

Skrzynia Norn - Dżungla

Uwaga! Aby odnaleźć tę znajdźkę, musisz wykonać misję poboczną o nazwie "Powrót rzeki" i zająć się zadaniem "Płonące niebiosa". Rozgrywa się ona na południu równin, w regionie dżungli i opisaliśmy szczegołówo tego questa w zakładce "Zadania poboczne w Vanaheimie".

Skrzynia Norn - Dżungla

Skrzynia Norn - Dżungla 2

Wsiądź na łódź i dopłyń nią na południe mapy. Znajdziesz tutaj bez problemu skrzynię Norn, w której musisz ustawić 3 tarcze na ukazane na niej runy:

 • Pierwsza tarcza znajduje się po prawej stronie;
 • Druga tarcza znajduje się na prawo od niebieskiego ołtarza. Spal najpierw pnącza, a zauważysz za nimi owe pieczęcie;
 • Trzecia tarcza znajduje się na wieży, pod którą kryje się niebieski ołtarz. Wejdź po krawędzi po prawej stronie od owego ołtarza, a potem odwróć się za siebie, a na pewno dojrzysz ową tarczę.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper