God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg

Opis misji "Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg" w God of War Ragnarok.

Po zabiciu pradawnego leśnego i wilków przejdziesz na wschód obozu Frejra. Uważaj na trujące rośliny, a na kolejnej arenie zajmij się oponentami.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg

Spotkałeś ich już wcześniej, podczas przygody w Svartalfheimie. Uważaj jedynie na wrogów, którzy posiadają teraz tarcze - musisz je przełamywać, tak jak robiłeś to w Alfheimie, w związku z elfami światła. Uważaj także na dwóch łuczników stojących na murkach.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 2

Po chwili na arenie pojawi się wielkie stworzenie. Aby zadać mu jakiekolwiek obrażenia, musisz najpierw zniszczyć jego osłonę z ognia. Potrzebujesz do tego mrozu, a więc topora Lewiatan. Rzucaj nim o oponenta, a gdy straci ową ochronę, zacznij z nim walkę. Staraj się nie zbliżać do wroga i trzymać go na dystans - uważaj na ataki nie do zablokowania, bo oponent zieje ogniem w linii prostej. Musisz wtedy wykonać przewrót w lewo lub prawo. Oprócz tego wykorzystaj tutaj szał i umiejętności topora, o ile je posiadasz.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 3

Po starciu uzupełnij zdrowie i punkty szalu za pomocą kryształów znajdujących się na arenie i przejdź po skale w dół, w lewą stronę. Kawałek dalej będziesz musiał zabić dwóch draugrów - zanim to nastąpi, wyeliminuj niksę (niebieskiego stwora) znajdującego się na suficie, który regeneruje owe potwory. Potem dostaniesz się do wioski Frei.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 4

Strzel w lewą tarczę na dźwigu, gdy będziesz w pierwszej chatce, a potem przejdź do kolejnej, korzystając z haka. Miń wielką salę i skorzystaj z przejścia w ścianie na końcu murku, po prawej stronie. Wejdziesz na wielką arenę, gdzie znajdziesz sporo wrogów - sługów Odyna doskonale już znasz, więc pamiętaj jedynie, aby przełamywać ich tarcze, wciskając dwukrotnie L1.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 5

Po tym otwórz sobie bramę poprzez użycie łańcucha i idź ścieżką z lewej strony. Przy fioletowym zapachu rzuć toporem w roślinę po prawej stronie i zostaw w niej topór aż do momentu, gdy wyjdziesz z oznaczonego miejsca (w formie mgły). Po tym zniszcz zarośla na ścianie i wejdź na kładkę. Z niej dostaniesz się na drugą część obozu Frei. Przeskocz przez kamienie w wodzie i korzystając z desek, dostań się do zniszczonego mostu.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 6

Będziesz musiał go naprawić. Najpierw zniszcz zarośla po lewej stronie. Potem obróć żuraw raz w prawą stronę. Gdy będzie blisko Ciebie rozpalony kaganek, podejdź do ścieżki z lewej strony i korzystając z haka, przeskocz na drugą stronę. Potem przyciągnij do siebie kaganek, a zniszczy on zarośla po drugiej stronie.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 7

Wróć do Frei i przeskocz przez most. Idź przez las, a potem przeciśnij się przez szczelinę. Freya ostrzeże Cię przed kapitanem wojsk Odyna - Fiske. Jak pokonać tego bossa?

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 8

 • Fiske specjalizuje się w używaniu zdolności wokół bifrostu. Efekt ten sprawia, że Twoja postać ma zabraną pewną część punktów zdrowia (niebieska część paska zdrowia) i jest ona stopniowo regenerowana. Bifrost jest używany podczas wbijania oręża w ziemię, a więc ataku nie do zablokowania. Wtedy unikaj wroga i oddal się od niego jak najdalej. Potem nie zbliżaj się do miejsca, gdzie została wbita broń, bo jest ono wciąż nasączone owym efektem.
 • Fiske wykonuje serię 3 ataków i uderzenia do zablokowania. Boss nie jest mobilny, więc możesz albo wykonać przewrót przy pierwszym ataku i uniknąć ciosów, albo zablokować je tarczą. Trzy bloki sprawią, że tarcza naładuje się i będziesz mógł wykonać cios ogłuszający, wybijający przeciwnika z rytmu i naładowujący sporą część paska oszołomienia.
 • Jeśli posiadasz dostępną furię Kratosa, warto użyć jej właśnie teraz. Tak, jak zostało to wspomniane wyżej, Fiske jest wrażliwy na ogłuszenia i bardzo szybko załadujesz na nim uderzenie kończące.
 • Zasięg broni Fiske jest dość spory, więc warto walczyć z oponentem na bliski dystans i unikać lub blokować jego uderzenia. Nie ma też dużego znaczenia, czy walczysz toporem, czy ostrzami chaosu. Boss jest na tyle prosty do ubicia, że i tak nie zdążysz nałożyć na niego efektu zamrożenia czy podpalenia.

Po starciu otwórz drzwi ostrzami chaosu i idź w prawo. Dotrzesz do miejsca poprzedzającego strażnicę. Przeskocz na drugą stronę i wdrapuj się po skałach do góry. Potem wejdź na teren strażnicy, otwierając kolejne drzwi. Idź przed siebie, a znajdziesz się w miejscu, gdzie urodziła się Freya. To uruchomi automatycznie walkę z bossem - Nidhoggiem. Jak pokonać przeciwnika?

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 10

 • W pierwszej fazie walki wróg będzie w szczelinie. Wyciągnij ostrza chaosu i zbliż się do oponenta - wyprowadzaj zwykłe ataki i gdy oponent zacznie się podnosić (głowę lub ręce), to wyciągnij tarczę lub wykonuj unik. Większość uderzeń będziesz mógł zablokować. Ciosem nie do zablokowania (wymagającym uniku) jest jedynie wytwarzana strefa bifrostu po przejechaniu przez oponenta pazurami po arenie - atak ten jest sygnalizowany jednak czerwonym kółkiem.
 • Nie używaj w pierwszej fazie walki topora ani furii. Musisz zabrać przeciwnikowi jedynie jedną część paska zdrowia, po czym użyć ciosu ogłuszającego, który wyciągnie go ze szczeliny. Dopóki tego nie zrobisz, używaj ostrzy chaosu i unikaj ciosów opisanych wyżej.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 11

 • W drugiej części walki głównym atakiem oponenta będzie wbicie ogona w ziemię. Musisz wtedy obowiązkowo dwukrotnie wcisnąć L1, aby przerwać atak bossa i ogłuszyć go na chwilę - dzięki temu będziesz mógł go okładać, nie musząc przejmować się jego ciosami.
 • Drugim atakiem nie do zablokowania są tym razem dwie strefy bifrostu wywoływane bardzo blisko Nidhogga. Nie podchodź do nich aż do momentu, gdy znikną - w tym momencie możesz użyć topora, aby rzucić we wroga, choć lepiej jest wciąż używać ostrzy chaosu i przeczekać tę sytuację.
 • Zwracaj teraz uwagę na to, kiedy boss podnosi swoje łapy - jeśli którakolwiek z nich przybierze niebieski kolor (użycie strefy bifrostu) lub morski kolor (zwykłe uderzenie, które Cię dosięgnie wtedy, gdy jesteś blisko bossa), to znaczy, że wróg wyprowadzi niesygnalizowany atak. Po nim może dojść do kolejnych zamachnięć, które skończą się uderzeniem.
 • Po zabraniu wrogowi dwóch części paska Kratos automatycznie otworzy paszczę wrogowi, a Freya zwolni zaklęcie i zacznie Ci pomagać w starciu.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 12

 • Tym samym rozpoczniesz trzecią fazę walki. Oponent jeszcze lepiej będzie wykorzystywał swój ogień. Wywoła nim rażący bifrostem promień, który najpierw jest prowadzony w poziomie (wtedy biegnij w prawo lub lewo, w zależności od tego, od której strony rozpoczął się atak), a później w pionie (w tym przypadku wystarczy tylko zrobić przewrót w lewo lub prawo).
 • W dalszej części starcia oponent będzie wywoływał sople, które będą wbijać się w ziemię. Nie walcz wtedy z wrogiem, a po prostu wykonuj uniki w lewo lub prawo. To samo tyczy się kulek z bifrostem, choć je możesz także blokować tarczą.
 • Gdy Freya rzuci zaklęcie na drzewo, użyj ostrzy chaosu, aby wzmocnić swoją broń na kilkanaście sekund i osłabić oponenta. Okładaj go, a gdy zacznie zasysać wszystkie elementy na arenie swoim brzuchem, odsuń się od strefy przyciągnięcia, wykonując przewroty w lewo lub prawo. Oddal się od wroga, bo owe elementy zostaną za chwilę wypuszczone przez paszczę w Twoim kierunku.
 • Podobnie, jak w pierwszej i drugiej fazie walki, kluczowe jest tutaj oszałamianie wroga, gdy wbije swój ogon w ziemię, a na ekranie pojawi się niebieskie kółko.
 • W ostatniej fazie walki (gdy oponentowi zostanie ostatnia część paska zdrowia), poczekaj, aż Freja rzuci zaklęcie. Rzuć w nie ostrzami chaosu i wykończ bossa, który zostanie oszołomiony.

Po zabiciu wroga obejrzyj długi filmik przerywnikowy, po którym zbierzesz amulet.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper