God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Tarcza Kamienny Mur i Nieustraszona Tarcza, która lepsza, jak działają?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Tarcza Kamienny Mur i Nieustraszona Tarcza, która lepsza, jak działają?

Tarcza Kamienny Mur i Nieustraszona Tarcza w God of War Ragnarok, która lepsza, jakie mają zastosowanie?

Wiadomo już od ujawnienia God of War Ragnarok, że w grze występują dwa znane oręża z God of War z 2018 roku. Mowa tutaj o toporze Lewiatan oraz Ostrzach Chaosu, które na potrzeby tej odsłony serii zostały wzmocnione i pozwalają wykonywać ciekawsze kombinacje ciosów.

To jednak nie wszystko w aspekcie walki, ponieważ w God of War Ragnarok możemy używać dwóch specjalnych tarcz, które niejednokrotnie uratują nas z krytycznej sytuacji. Wyróżniamy:

  • Tarcza kamienny mur jest przeznaczona przede wszystkim dla graczy, którzy preferują otwarte pojedynki i nie boją się przyjmować ciosów. Nie będziesz w stanie parować manualnie ciosów oponentów, ale po przyjęciu wymaganej ilości obrażeń aktywuje się opcja, która sprowadza się do wywołania fali uderzeniowej, wybijająca wszystkich przeciwników z równowagi w promieniu kilku najbliższych metrów od miejsca, w którym Kratos wbił ową tarczę. Kompromis polega na tym, że jesteśmy bardziej podatni na kontrataki.

God of War Ragnarok - Kamienna tarcza i tarcza nieustraszonego, jak działają?

  • Nieustraszona tarcza - jak sama nazwa wskazuje - jest preferowana dla graczy niebojących się ryzyka. W tym przypadku parujemy nadchodzące ciosy przeciwników manualnie i jeśli zasłonimy się w ostatnim z możliwych momentów, to przedmiot przybierze czerwony kolor oznajmiający, iż możemy wyprowadzić cios krytyczny, ogłuszający i wyrzucający w powietrze najbliższego oponenta.

Co warto zaznaczyć w tym miejscu, w God of War Ragnarok znajdziemy więcej tarcz rozsianych po wszystkich Dziewięciu Światach. Na start lepiej zdecydować się na tarczę kamienny mur, która jest łatwiejsza w opanowaniu i pozwala wyprowadzać świetne kontrataki i łatwo blokować ciosy wrogów.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper