God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Żółte kamienie/skały, jak je zniszczyć, aby przejść dalej?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Żółte kamienie/skały, jak je zniszczyć, aby przejść dalej?

Jak zniszczyć żółte kamienie blokujące drogę w God of War Ragnarok?

Obok zarośli, które zniszczysz ogniem z ostrzy chaosu, w God of War Ragnarok znajdziesz także żółte kamienie (blokujące drogę najczęściej do znajdźki czy elementu wyposażenia), których jednak nie możesz zniszczyć typowym sposobem. Potrzebujesz do tego nie tyle, co samego ognia z ostrzy chaosu, a ognia połączonego z wybuchem.

Oznacza to, że przy żółtych kamieniach musisz szukać łatwopalnych dzbanów, w których rzucenie toporem, łańcuchami z ostrzy chaosu, czy strzałą Atreusa wznieci wybuch rozwalający owe żółte kamienie. To najczęściej pojawiające się rozwiązanie, więc staraj się szukać w pobliżu (np. czasami musisz dostać się wyżej lub niżej, aby zauważyć ów dzban, bo może on być schowany z tyłu/lewej/prawej strony) łatwopalnych elementów.

God of War Ragnarok - Ciężar łańcuchów (klucz do strażnicy) 5

Zdarzy się jednak niejednokrotnie, że owych dzbanków nie znajdziesz. Nie jest to błąd gry, ponieważ projektanci lokacji przewidzieli w niektórych miejscówkach specjalny "generator" wybuchających granatów. Znajdziesz je np. po zniszczeniu jakichś skrzyń, gniazd wrogów czy po prostu podczas eksploracji. Gdy je weźmiesz do ręki, możesz z nimi biegać aż do momentu przymusu usiądnięcia za sterami łodzi. Możesz więc je zbierać ze sobą i biec, ile będzie potrzeba, do miejsca, gdzie znajdują się żółte kamienie.

Jeśli nie widzisz dzbanka ani granatu wybuchającego w pobliżu, to odpuść i wróć do tej lokacji później. Możliwe, że musisz pchnąć misję główną lub wybrać inną, opcjonalną ścieżkę, która przyprowadzi Cię do tego miejsca później.

Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper