Redakcja PPE.pl

PPE rozwija się prężnie od 2010 roku, nie dziwi więc fakt, że redakcyjne progi odwiedziło bardzo wiele osób. Jedni zawitali do nas dosłownie na chwilę, inni zasiedzieli się już dobrych kilka lat. Począwszy od weteranów z PSX Extreme, którzy zakładali PPE, a skończywszy na najmłodszych stażem redaktorach, którzy zasilili nasze szeregi w 2019 roku. Obecnie redakcja to kilku stałych dziennikarzy, w tym specjaliści m.in. od gier, filmów i technologii, a także sieć współpracowników, którzy przygotowują m.in. recenzje, testy i materiały publicystyczne.

Redaktor naczelny

Roger Żochowski
Roger Roger Żochowski
rednacz, wielkie oko
Przygodę z grami zaczynał w osiedlowym salonie, bijąc rekordy w Moon Patrol, ale miłością do konsol zaraziły go Rambo, Ruskie jajka, Pegasus, MegaDrive i PlayStation. O grach pisze od 2003 roku, naczelny PPE.pl i PSX Extreme. Prywatnie tata dwójki szkrabów, miłośnik górskich wspinaczek, piłki nożnej, azjatyckiej kinematografii, jRPG, wyścigów i horrorów. Final Fantasy VII to jego gra życia. 

Zastępca redaktora naczelnego

Wojtek Gruszczyk
Wojciech Grucha Gruszczyk
zastępca naczelnego, człowiek orkiestra
Miał przyjść do redakcji zrobić kilka turniejów, ale cytując klasyka „został na dłużej”. Szybko wykazał się pracowitością, dzięki której wyrobił sobie pozycję w redakcji i zajmuje się różnymi tematami. Najchętniej przedstawia wiadomości ze świat gier, rozrywki i technologii oraz przygotowuje recenzje gier i sprzętu. Jeśli jest zadanie – Wojtek na pewno się z nim zmierzy. 

Redaktorzy

Zax
Bartosz Zax Dawidowski
newsman, spec od RPG-ów
Dla PPE pisze nieprzerwanie od momentu założenia portalu w 2010 roku. Przygodę z interaktywną rozrywką zaczynał od gier na kasetach magnetofonowych, by później zapałać miłością do Amigi i PlayStation. Wciąż tęskni za złotą erą najlepszych japońskich RPG-ów z lat 90. Fan strategii, gier oferujących symulacyjne elementy i bogatą immersję. Miłośnik lotnictwa w każdej postaci.
Enkidou
Igor Chrzanowski
Igor Igor Chrzanowski Chrzanowski
newsman, recenzent
Z grami związany jest praktycznie od czwartego roku życia, a jego sercem władają głównie konsole. Na PPE od listopada 2013 roku, a obecnie pracuje również jako game designer.
Iza Łęcka
Iza Iza Łęcka Łęcka
newsmanka
Od 2019 roku działa w redakcji, wspomagając dział newsów oraz sekcję recenzji filmowych. Za dnia fanka klimatycznych thrillerów i planszówek zabierających wiele godzin, w nocy zaś entuzjastka gier z mocną, wciągającą fabułą i japońskich horrorów.
Kajetan Węsierski
Kajetan Kajtii Węsierski
newsman
Gry są z nim od zawsze! Z racji młodego wieku, dojrzewał, gdy zdążyły już zalać rynek. Poszło więc naturalnie z masą gatunków, a dziś najlepiej bawi się w FIFIE, produkcjach pełnych akcji oraz przygód, a także dziełach na bazie anime i komiksów Marvela. Najlepsza gra? Minecraft. No i Pajączek od Insomniac Games.
Mateusz Wróbel
Mateusz Mat1K Wróbel
newsman, spec od poradników
Na pokładzie PPE od połowy 2019 roku. Wielki miłośnik gier wideo oraz Formuły 1, czasami zdarzy mu się sięgnąć również po jakiś serial. Uwielbia gry stawiające największy nacisk na emocjonalną, pełną zwrotów akcji fabułę i jest zdania, że Mass Effect to najlepsza trylogia, jaka kiedykolwiek powstała.
Krzysztof Grabarczyk
Krzysztof Nemesis US Grabarczyk
publicysta, recenzent
Weteran ze starej szkoły grania, zapalony samouk, entuzjasta retro. Pasjonat sportów siłowych, grozy lat 80., kultury gier wideo. Pisać zaczął od małego, gdy tylko udało mu się dotrwać do napisów końcowych Resident Evil 2. Na PPE dostarcza weekendowej lektury, czasem strzeli recenzję, a ostatnio zasmakował w poradnikach. Lubi zaskakiwać.
Patryk Dzięglewicz
Patryk Aysnel Dzięglewicz
recenzent
Były recenzent na PS Site, obecnie pisze dla PPE.pl. Uwielbia japońskie gry RPG, japońską animację, strategie i książkową fantastykę. Interesuje się historią, geopolityką oraz kolekcjonuje figurki i anime. Z wykształcenia technik ochrony środowiska oraz laborant. Tworzy teksty o grach od ponad 15 lat z dorobkiem ponad setki recenzji.
Paweł Myśliwiec
Paweł Perez Myśliwiec
działalność zakulisowa, sprawy techniczne, reklamy
Z grami związany od najmłodszych lat, kiedy to w jego ręce wpadł sprzęt o jakże wyrazistej nazwie Rambo. Fan wszelkiego rodzaju gier ekonomicznych, a ponad wszystko menedżerów piłkarskich. Na PPE od wielu lat zajmuje się sprawami technicznymi, reklamami i przeróżnymi sprawami, których nie widać gołym okiem. 

Filmy i seriale

Piotrek Kamiński
Piotrek Darek Kamiński
recenzent
Z wykształcenia filolog, z zamiłowania gracz i kinoman pochłaniający popkulturę od przeszło 30 lat. O filmach na PPE pisze od 2019. Zarówno w grach, jak i filmach najbardziej ceni sobie dobrą fabułę. W wolnych chwilach lubi poczytać, pójść na koncert albo rodzinny spacer z psem.
Dawid Ilnicki
Dawid Arsenewho Ilnicki
publicysta, recenzent
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.

Technologie

Maciej Zabłocki
Maciej Matthias Zabłocki
technologie, testy
Swoją przygodę z recenzowaniem gier rozpoczął w 2005 roku. Z wykształcenia dziennikarz, ale zawodowo pracujący też w marketingu. Na PPE odpowiada głównie za testy sprzętów i dział tech. Gatunkowo uwielbia RPG, strategie i wyścigi. Uzależniony od codziennego czytania newsów i oglądania konferencji.

Moderatorzy

Avatar drunkparis
Artur drunkparis Zieliński
moderator
Portal zamieszkuję już spory kawałek czasu i mimo że do rejestracji przekonałem się znacznie później, to często tutaj zaglądałem. Uwielbiam wszystko, co związane z Tomb Raiderem, nietuzinkowe opery mydlane w kosmosie, dobre horrory oraz oczywiście większość twórczości francuskiej sceny muzycznej. Poza pisaniem recenzji i administracją, jestem też zwykłym, normalnym użytkownikiem.
person
Michał person Piotrowski
moderator
Moja przygoda z grami zaczęła się od Atari. Nie mam ulubionych gatunków, choć najwięcej czasu spędziłem w symulatorach Elite Dangerous oraz Euro Truck Simulator 2. Na PPE jako czytelnik jestem od 2014 r., a od 2017 jestem częścią redakcji jako moderator.
Tsurugi
Krystian Tsurugi Ryszczuk
moderator
Przygodę z grami zacząłem w wieku 6 lat, kiedy to starszy brat kazał mi grać na siłę. Złapałem bakcyla i tak zostało - granie stało się hobby i na zawsze nim będzie. Na PPE jestem od kilku lat, a z czasem zostałem moderatorem.

Szef wszystkich szefów

PPE logo
redakcja
wielozadaniowość
Wszechstronny autor – a to przygotuje materiał sponsorowany, a to komunikat redakcyjny. Znajdziecie go w każdym zakątku portalu jak to na szefa wszystkich szefów przystało. Nie tylko pisze, ale coś naprawi i wysłucha - piszcie na [email protected].
cropper