Redakcja PPE.pl

PPE rozwija się prężnie od 2010 roku, nie dziwi więc fakt, że redakcyjne progi odwiedziło bardzo wiele osób. Jedni zawitali do nas dosłownie na chwilę, inni zasiedzieli się już dobrych kilka lat. Począwszy od weteranów z PSX Extreme, którzy zakładali PPE, a skończywszy na najmłodszych stażem redaktorach, którzy zasilili nasze szeregi w 2019 roku. Obecnie redakcja to kilku stałych dziennikarzy, w tym specjaliści m.in. od gier, filmów i technologii, a także sieć współpracowników, którzy przygotowują m.in. recenzje, testy i materiały publicystyczne.

Redaktor naczelny

Roger Żochowski
Roger Roger Żochowski
rednacz, wielkie oko
Gram od czasów Rambo, Pegasus i osiedlowych bud z automatami. Kocham handheldy, slashery, jRPG-i, przygodówki i gry sportowe, nie jestem miłośnikiem FPS-ów (Borderlands to wyjątek), symulatorów lotniczych i party games (choć za CTR dam się pociąć).

Zastępca redaktora naczelnego

Wojtek Gruszczyk
Wojciech Grucha Gruszczyk
zastępca naczelnego, człowiek orkiestra
PPE to moje życie. Mieszkam tutaj od wielu lat. Czasami boję się wyjść na zewnątrz, bo tam nie ma encyklopedii do uzupełniania. Tutaj jest miło, bezpiecznie i nikt nie gryzie... Zazwyczaj.

Redaktorzy

Zax
Bartosz Zax Dawidowski
newsman, spec od RPG-ów
Jestem z PPE od samego początku (miałem przyjemność napisać tu pierwszego newsa) i nigdzie się nie wybieram. Zaczynałem przygodę z graniem jako dzieciak zajarany ZX-Spectrum i C64, by później przejść fazę miłości do Amigi i pierwszego PlayStation.
Ambroziak
Tomasz Enkidou Ambroziak
nadworny encyklopedysta, moderator
Jestem na PPE od 2011 r., choć z racji pełnionych obowiązków możecie mnie nie kojarzyć. Gram od 1992 r. i przeszedłem cały szlak bojowy od Pegasusów do czasów współczesnych. Zainteresowanych zapraszam na swój blog o japońskich grach kontownia.wordpress.com.
Igor Chrzanowski
Igor Igor Chrzanowski Chrzanowski
newsman, recenzent
Z grami związany jestem praktycznie od czwartego roku życia, a moim sercem władają głównie konsole. Na PPE jestem od listopada 2013 roku, a obecnie pracuję również jako game designer.
Iza Łęcka
Iza Iza Łęcka Łęcka
newsmanka
Zatopić się w porywającej historii, która wyrwie z życia kilka cennych godzin – uwielbiam gry z głęboką opowieścią. Do tego miodny gameplay i coś dla oczu, a ja przepadam. Od ponad dekady złapałam tego growego bakcyla i nie zamierzam z niego rezygnować.
Avatar Kajtii
Kajetan Kajtii Węsierski
newsman
Nie potrafię dokładnie określić, kiedy zostałem wciągnięty w świat gier - będzie z dekada. Najlepiej czuję się w otwartych produkcjach z masą akcji. Dużo gram, sporo oglądam i jeszcze więcej czytam. Na portalu jestem od dawna, więc też ciężko sprecyzować datę.
Avatar Mat1K
Mateusz Mat1K Wróbel
newsman, spec od poradników
Kocham gry, Formułę 1, a czasami przekona mnie do siebie także serial. Jestem fanem prawie wszystkich gatunków gier - z naciskiem na strzelanki, rozbudowane RPG-i, łapiące za serce przygodówki i symulatory. Nie po drodze mi jedynie z roguelike'ami i soulslike'ami.
Perez
Paweł Perez Myśliwiec
działalność zakulisowa, reklamy, sprawy techniczne
Od dobrych kilku lat mam przyjemność współtworzyć PPE i śmiało mogę powiedzieć, że to zdecydowanie bardziej przygoda niż praca. Z grami „znam się” od lat, począwszy od poczciwego sprzętu Rambo, a prawdziwa miłość to przeróżne menedżery (seria CM/FM!).
redakcja
wielozadaniowość

Filmy i seriale

Darek
Piotrek Darek Kamiński
recenzent
Gram, odkąd skończyłem 5 lat. Extreme'a czytam od 70. numeru, a PPE od początku jego istnienia i pewnie będę robił to już zawsze. Nigdy nie pogardzę dobrym filmem, książką czy grą. Jestem gadżeciarzen, ale skąpym. W wolnych chwilach przelewam swoje pasje na syna.
Jędrzej Dudkiewicz
Jędrzej Jędrzej Dudkiewicz Dudkiewicz
recenzent
Miłość do filmów zaczęła się, gdy tata powiedział mi i bratu, że "hej, są takie filmy, które musimy obejrzeć". Była to stara trylogia Star Wars. Od tego czasu przybyło mnóstwo filmów, seriali, ale też książek i oczywiście – od czasu do czasu – fajnych gier.
Avatar Arsenewho
Dawid Arsenewho Ilnicki
publicysta, recenzent
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie mam wiele czasu na grę, a mimo to szukam okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo jestem fanem seriali HBO, science fiction, thrilleru i horroru.
Koisz
Kuba Kuba_x Koisz
recenzent
Dziennikarz filmowy i recenzent związany z polską branżą filmową od wielu lat. Autor tekstów, esejów i współpracownik magazynów i stacji telewizyjnych w tematach filmowych. Prywatnie fan boksu, ciężarów, SF i komiksów.

Technologie

Zabłocki
Maciej Matthias Zabłocki
technologie, testy
Jestem 30-latkiem, który przygodę z grami rozpoczął na początku lat 90. Piszę o nich od 15 lat. Uwielbiam nowe technologie, części komputerowe, konsole, telewizory, smartfony, gadżety i zapach świeżego plastiku. Na obiad wcinam dzienną porcje newsów ze świata.

Moderatorzy

Avatar Alexy78
Aleksander Alexy78 Morcinek
moderator
Zacząłem od Ponga w 1984 r. Trudno mi sobie wyobrazić relaks bez gier - rewelacyjny „reset”. W grach stawiam na immersję i nie gardzę żadną platformą. Na PPE jestem od paru lat, z czasem jako mod, obecnie jako mod „emerytowany”, ale zawsze chętny do pomocy.
Avatar drunkparis
Artur drunkparis Pomorski-Zieliński
moderator
Kocham piłkę nożną i swoją żonę ;). PPE zamieszkuję już spory kawałek czasu, że już nawet nie liczę. Uwielbiam wszystko spod znaku Tomb Raidera, dobry horror oraz oczywiście większość tego, co tworzy francuska scena muzyczna.
mashi
Dariusz mashi Piotrowski
moderator
Gram od kiedy tylko moje górne kończyny wyrobiły sobie nawyk chwytania wszystkiego, co idzie wziąć w łapy. Na PPE niemal od początku, choć pierwotnie tylko jako czytelnik i „obserwator” postów bez konta. Aktualnie nieco na uboczu z uwagi na brak czasu.
montana
Radosław montana Wasilewski
moderator
Swoją grową inicjację zacząłem dosyć późno, bo dopiero od pierwszego PlayStation. Potem pasja przeszła w filmy i choć teraz mniej czasu na przyjemności to staram się zachować proporcje. Na PPE pamiętam pierwszych fanbojów, więc było to dawno temu.
person
Michał person Piotrowski
moderator
Moja przygoda z grami zaczęła się od Atari. Nie mam ulubionych gatunków, choć najwięcej czasu spędziłem w symulatorach Elite Dangerous oraz Euro Truck Simulator 2. Na PPE jako czytelnik jestem od 2014 r., a od 2017 jestem częścią redakcji jako moderator.
Tsurugi
Krystian Tsurugi Ryszczuk
moderator
Przygodę z grami zacząłem w wieku 6 lat, kiedy to starszy brat kazał mi grać na siłę. Złapałem bakcyla i tak zostało - granie stało się hobby i na zawsze nim będzie. Na PPE jestem od kilku lat, a z czasem zostałem moderatorem.
cropper