Redakcja PPE.pl

PPE rozwija się prężnie od 2010 roku, nie dziwi więc fakt, że redakcyjne progi odwiedziło bardzo wiele osób. Jedni zawitali do nas dosłownie na chwilę, inni zasiedzieli się już dobrych kilka lat. Począwszy od weteranów z PSX Extreme, którzy zakładali PPE, a skończywszy na najmłodszych stażem redaktorach, którzy zasilili nasze szeregi w 2019 roku. Obecnie redakcja to kilku stałych dziennikarzy, w tym specjaliści m.in. od gier, filmów i technologii, a także sieć współpracowników, którzy przygotowują m.in. recenzje, testy i materiały publicystyczne. 
Redaktor naczelny
Roger
rednacz, wielkie oko Gram od czasów Rambo, Pegasus i osiedlowych bud z automatami. Kocham handheldy, slashery, jRPG-i, przygodówki i gry sportowe, nie jestem miłośnikiem FPS-ów (Borderlands to wyjątek), symulatorów lotniczych i party games (choć za CTR dam się pociąć).
Zastępca redaktora naczelnego
Grucha
zastępca naczelnego, człowiek orkiestra PPE to moje życie. Mieszkam tutaj od wielu lat. Czasami boję się wyjść na zewnątrz, bo tam nie ma encyklopedii do uzupełniania. Tutaj jest miło, bezpiecznie i nikt nie gryzie... Zazwyczaj.
Redaktorzy
Zax
newsman, spec od RPG-ów Jestem z PPE od samego początku (miałem przyjemność napisać tu pierwszego newsa) i nigdzie się nie wybieram. Zaczynałem przygodę z graniem jako dzieciak zajarany ZX-Spectrum i C64, by później przejść fazę miłości do Amigi i pierwszego PlayStation.
Igor Chrzanowski
newsman, recenzent Z grami związany jestem praktycznie od czwartego roku życia, a moim sercem władają głównie konsole. Na PPE jestem od listopada 2013 roku, a obecnie pracuję również jako game designer.
Kajtii
newsman Nie potrafię dokładnie określić, kiedy zostałem wciągnięty w świat gier - będzie z dekada. Najlepiej czuję się w otwartych produkcjach z masą akcji. Dużo gram, sporo oglądam i jeszcze więcej czytam. Na portalu jestem od dawna, więc też ciężko sprecyzować datę.
Iza Łęcka
newsmanka Zatopić się w porywającej historii, która wyrwie z życia kilka cennych godzin – uwielbiam gry z głęboką opowieścią. Do tego miodny gameplay i coś dla oczu, a ja przepadam. Od ponad dekady złapałam tego growego bakcyla i nie zamierzam z niego rezygnować.
Mat1K
newsman, spec od poradników Jestem graczem zaledwie od ponad 10 lat. Moimi ulubionymi gatunkami są przede wszystkim rozbudowane RPG-i, strzelanki, symulatory oraz przygodowe gry akcji. PPE śledziłem od małego, ale z portalem jestem związany dopiero od połowy 2019 roku.
Matthias
technologie, testy Jestem 30-latkiem, który przygodę z grami rozpoczął na początku lat 90. Piszę o nich od 15 lat. Uwielbiam nowe technologie, części komputerowe, konsole, telewizory, smartfony, gadżety i zapach świeżego plastiku. Na obiad wcinam dzienną porcje newsów ze świata.
Perez
działalność zakulisowa, reklamy, sprawy techniczne Od dobrych kilku lat mam przyjemność współtworzyć PPE i śmiało mogę powiedzieć, że to zdecydowanie bardziej przygoda niż praca. Z grami „znam się” od lat, począwszy od poczciwego sprzętu Rambo, a prawdziwa miłość to przeróżne menedżery (seria CM/FM!).
Filmy i seriale
Jędrzej Dudkiewicz
recenzent Miłość do filmów zaczęła się, gdy tata powiedział mi i bratu, że "hej, są takie filmy, które musimy obejrzeć". Była to stara trylogia Star Wars. Od tego czasu przybyło mnóstwo filmów, seriali, ale też książek i oczywiście – od czasu do czasu – fajnych gier.
Darek
recenzent Gram, odkąd skończyłem 5 lat. Extreme'a czytam od 70. numeru, a PPE od początku jego istnienia i pewnie będę robił to już zawsze. Nigdy nie pogardzę dobrym filmem, książką czy grą. Jestem gadżeciarzen, ale skąpym. W wolnych chwilach przelewam swoje pasje na syna.
Arsenewho
publicysta, recenzent Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie mam wiele czasu na grę, a mimo to szukam okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo jestem fanem seriali HBO, science fiction, thrilleru i horroru.
Kuba
Kuba Koisz
recenzent Dziennikarz filmowy i recenzent związany z polską branżą filmową od wielu lat. Autor tekstów, esejów i współpracownik magazynów i stacji telewizyjnych w tematach filmowych. Prywatnie fan boksu, ciężarów, SF i komiksów.
Moderatorzy
Alexy78
moderator Zacząłem od Ponga w 1984 r. Trudno mi sobie wyobrazić relaks bez gier - rewelacyjny „reset”. W grach stawiam na immersję i nie gardzę żadną platformą. Na PPE jestem od paru lat, z czasem jako mod, obecnie jako mod „emerytowany”, ale zawsze chętny do pomocy.
drunkparis
moderator Kocham piłkę nożną i swoją żonę ;). PPE zamieszkuję już spory kawałek czasu, że już nawet nie liczę. Uwielbiam wszystko spod znaku Tomb Raidera, dobry horror oraz oczywiście większość tego, co tworzy francuska scena muzyczna.
mashi
moderator Gram od kiedy tylko moje górne kończyny wyrobiły sobie nawyk chwytania wszystkiego, co idzie wziąć w łapy. Na PPE niemal od początku, choć pierwotnie tylko jako czytelnik i „obserwator” postów bez konta. Aktualnie nieco na uboczu z uwagi na brak czasu.
Tsurugi
moderator Przygodę z grami zacząłem w wieku 6 lat, kiedy to starszy brat kazał mi grać na siłę. Złapałem bakcyla i tak zostało - granie stało się hobby i na zawsze nim będzie. Na PPE jestem od kilku lat, a z czasem zostałem moderatorem.
montana
moderator Swoją grową inicjację zacząłem dosyć późno, bo dopiero od pierwszego PlayStation. Potem pasja przeszła w filmy i choć teraz mniej czasu na przyjemności to staram się zachować proporcje. Na PPE pamiętam pierwszych fanbojów, więc było to dawno temu.
person
moderator Moja przygoda z grami zaczęła się od Atari. Nie mam ulubionych gatunków, choć najwięcej czasu spędziłem w symulatorach Elite Dangerous oraz Euro Truck Simulator 2. Na PPE jako czytelnik jestem od 2014 r., a od 2017 jestem częścią redakcji jako moderator.
Dział techniczny
:)
naczelny psuj Niczym mistrz Miron męczę się z tym portalem, męczę... ale z tych mąk wychodzą chyba całkiem nie najgorsze rzeczy, więc będę z chęcią męczył się z nim dalej, ku chwale Ojczyzny!
Współpracownicy
Aleja zasłużonych