God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Odyn, jak pokonać, porady taktyczne przy finałowym bossie

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Odyn, jak pokonać, porady taktyczne przy finałowym bossie

Jak pokonać Odyna w bitwie o Asgard w God of War Ragnarok?

Po wycieńczającej walce z Thorem od razu zaczniesz starcie z Odynem w roli głównej. Wszechojciec nie jest natomiast aż tak wymagającym przeciwnikiem, jak Thor, a porady dotyczącego tego, jak z nim wygrać, podajemy niżej.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 9

 • Walka z Odynem jest dużo prostsza niż z Thorem. Używaj na niego włóczni i staraj się nakładać jakiegokolwiek efekty - ponownie, z naciskiem na truciznę.
 • Głównym atakiem wszechojca jest wzbicie się w powietrze i ustawienie swojego oręża w stronę Kratosa, podczas opadania. Gdy Odyn dotknie ziemi, wywoła zabójczy promień w linii prostej, więc musisz go uniknąć, robiąc przewrót w momencie, gdy Odyn zacznie opadać.
 • Gdy będziesz blisko Odyna, ten wzbije się w powietrze, a potem wbije oręż w ziemię, wywołując potężny wybuch przed sobą i po bokach. Wtedy musisz wykonać przewrót lub szybko przebiec za Odyna, aby nie zostać rannym.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 10

 • Gdy zabierzesz Odynowi 1/3 paska zdrowia, dostaniesz się na nową arenę. Tym razem jest ona podzielona na dokładnie 3 części. Gdy Odyn znajduje się w środku, do którego nie możesz się dostać, zawsze oznacza 2 z 3 stref, na których naniesie efekt bifrostu. Przeskocz więc do miejsca, gdzie nie znajduje się zagrożenie.
 • Po wzbiciu się w powietrze Odyn potrafi teraz wywoływać promień rażący Kratosa nie w linii prostej, ale w podążającej za nami. W tym celu biegnij szybko w lewo lub prawo cały czas, przeskakując między arenami, aż do momentu, gdy Odyn przestanie atakować. Tak samo zachowaj się wtedy, gdy rzuca w Twoją stronę kule.
 • Warto w tej fazie walki wykonywać bloki zwykłych ataków w ostatnim momencie, aby Odyna oszołamiać i potem używać na niego runicznych zdolności.
 • Oprócz włóczni świetnie spiszą się tutaj również ostrza chaosu dosięgające zdecydowanie dalej, niż topór Lewiatan.

Po zabraniu Odynowi większości zdrowia ten unieruchomi Cię. Zacznie się scenka, w której główną rolę odegra Freya. Po niej raz jeszcze zmierzysz się z Odynem:

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 11

 • Tym razem walka jest podzielona na jedną fazę i musisz w niej korzystać ze wszystkich broni. Odyn nakłada na siebie tarczę, które wymagają użycia ostrzy chaosu (przy niebieskim kolorze na pasku zdrowia), topora Lewiatan (czerwony) czy włóczni (szary).
 • Głównym atakiem Odyna jest włócznia, na którą nałożył linę. Wykonuj unik zawsze w momencie, gdy Odyn się zamachuje, a potem nie wchodź w wywołane fale bifrostu. Jest to bardzo ważne, aby wykonywać przewroty w jedną stronę, bo w innym przypadku zostaniesz mocno ranny.
 • Na arenie będą pojawiać się strefy, których musisz unikać, lecz nie jest to żadna nowość.
 • Gdy wróg wzbije się w powietrze, poczekaj, aż zacznie na Ciebie szarżować i wykonaj unik w ostatnim możliwym momencie.
 • Gdy wróg zbyt długo znajduje się na górze i próbuje otworzyć książkę, to odbiegaj jak najdalej od niego, bo zaraz wywoła ogromny wstrząs wokół siebie, który może Cię zamrozić lub podpalić.
 • Tak, jak w poprzednich fazach, Odyn ma ogromne problemy, gdy zostanie nałożony na niego efekt trucizny, podpalenia czy magii (używaj magicznych strzał towarzyszy).

Po zakończeniu walki obejrzyj scenkę kończącą tę misję.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper