God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Umiejętności topora, ostrzy chaosu, włóczni, towarzyszy: żeton modyfikacji zdolności

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Umiejętności topora, ostrzy chaosu, włóczni, towarzyszy: żeton modyfikacji zdolności

Wszystko o umiejętnościach Kratosa i kompanów w God of War Ragnarok.

W God of War Ragnarok, podobnie jak w przypadku God of War z 2018 roku, rozwiniemy umiejętności walki swojego bohatera poprzez odblokowywanie kolejnych zdolności w zakładce "umiejętności" w menu gry.

Różnica między obiema odsłonami God of War polega na tym, że deweloperzy skupili się na zaoferowaniu większej ilości specjalnych ataków, a także zapewnili umiejętności u głównych towarzyszy Kratosa, a także wprowadzili opcję żetonu modyfikacji.

God of War Ragnarok - Umiejętności topora, ostrzy chaosu, towarzyszy: żeton modyfikacji zdolności 2

Podstawy ulepszania umiejętności w God of War Ragnarok:

  • Ulepszenia topora Lewiatana, włóczni Draupnira i ostrzy chaosu stają się dostępne wraz z ulepszaniem broni u kowala. Każda umiejętności ma podaną w kafelku liczbę, która wskazuje, na jakim poziomie musi być nasza broń, abyśmy mogli nabyć danego skilla.
  • Zdobycie nowego ulepszenia jest dostępne poprzez wydanie odpowiedniej ilości punktów doświadczenia. EXP-a zdobywamy za walkę, wykonywanie zadań głównych i pobocznych, eksplorację i zdobywanie znajdziek, a także za wykonywanie prac dostępnych w dzienniku (celach).
  • Niektóre zdolności działają pasywnie, a inne musimy aktywować, wykonując kombinację przedstawioną szczegółowo w opisie umiejętności. 
  • Za wykonywanie tychże kombinacji odblokowujemy kolejne poziomy zdolności i staje się ona coraz to potężniejsza (będzie zadawać większe obrażenia na poziomie srebro niż brąz).
  • Oprócz ulepszania topora Lewiatan, włóczni Draupnir i ostrzy chaosu, możemy także zainteresować się zdolnościami towarzyszy - w tym Atreusa oraz Frei. Kompan także otrzymuje EXP-a za wykonywane wspólnie z nami misję, więc jeśli z nami podróżuje, za każde zadanie i walkę otrzyma pewną część PD.
  • Towarzysze nie mają jednak poziomu umiejętności - po zakupie zdolności nie mogą oni wykonywać specjalnych kombinacji, jak Kratos.

God of War Ragnarok - Umiejętności topora, ostrzy chaosu, towarzyszy: żeton modyfikacji zdolności

Żetony modyfikacji w God of War Ragnarok:

  • Nowością są żetony modyfikacji. Oprócz zdobywania kolejnych poziomów w wybranych zdolnościach (brąz -> srebro -> złoto), co pozwala zadawać w przypadku danych kombinacji większe umiejętności, będziemy mogli na poziomie złoto wybrać nowy bonus.
  • Po zdobyciu poziomu złoto przy ikonie danej zdolności pojawi się puste kółeczko. Gdy na nie najedziemy, będziemy mogli wybrać jeden z trzech dostępnych bonusów - najczęściej dotyczą one obrażeń, ogłuszania, ochrony, żywiołu czy pędu).
  • Wykupienie żetonu modyfikacja nie jest obowiązkowe, ale bonus działa pasywnie i warto to zrobić. Przeszkodą nie powinno być również to, iż ów żeton kosztuje jednorazowo tysiąc punktów doświadczenia - to mała sumka, jak sam zauważysz w dalszej części gry, gdy będziesz miał setki aktywności do roboty.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper