God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Karmazynowa Trwoga, jak zabić, porady taktyczne

Mateusz Wróbel | 11.11.2022, 21:50

God of War Ragnarok - Karmazynowa Trwoga, jak zabić, porady taktyczne

Jak zabić Karmazynową Trwogę, bossa z God of War Ragnarok w Vanaheimie?

Gdy ruszysz na pomoc Birgirowi, finalnie znajdziesz się na wielkim placu, gdzie stoczysz walkę z Karmazynową Trwogą - smokiem w kraterze na północy krainy Frei. Jak pokonać przeciwnika?

God of War Ragnarok - Za Vanaheim! 2

  • Przeciwnik zaatakuje Cię dwoma atakami. Są one oznaczone na czerwono i sprowadzają się albo do szybkiej szarży w Twoją stronę, kiedy musisz wykonywać uniki w lewo lub prawo, albo do podpalenia lokacji tuż pod pyskiem smoka - wtedy szybko odsuwaj się do tyłu, aby nie zostać podpalonym.
  • Gdy wróg zacznie atakować Cię normalnym sposobem, a więc zbliży swój dziób i spróbuje Cię ugryźć, trzymaj cały czas tarczę lub próbuj zablokować uderzenie w ostatnim możliwym momencie, aby zdezorientować wroga na kilka sekund i zacząć go atakować.
  • Gdy wróg jest oszołomiony, atakuj go toporem Lewiatan lub włócznią Draupnir. Nie używaj ostrzy chaosu, bo wróg jest odporny na ogień i na nic zdadzą się ataki runiczne z tego oręża. Ponadto dobrze będzie zamrozić oponenta lub nałożyć na niego efekt trucizny - szczególnie ta druga obniża jego możliwości i sprawia, że jest łatwym celem.

God of War Ragnarok - Za Vanaheim! 3

  • Gdy oponent wzniesie się w powietrze, szybko dobądź topora Lewiatan i rzuć we wroga, gdy ten będzie nad Tobą. Celne trafienie w brzuch lub w głowę sprawi, że przerwie atak, a po trzech celnych rzutach upadnie i będzie leżał na ziemi przez kilka sekund. Wtedy najlepiej użyć runicznych umiejętności, aby być pewnym, że dosięgną one oponenta.
  • Podczas walki na średni lub daleki dystans, możesz próbować rzucać toporem w stronę smoka lub używać włóczni, a potem je detonować - również wtedy, gdy oponent szykuje się do lekkiego ataku, aby wybić go z rytmu.
  • Gdy oponent spróbuje zaatakować Cię tylną częścią ciała (dzieje się to wtedy, gdy atakujesz go z bliska), to szybko wciśnij i trzymaj tarczę, aby nie dać się złapać w jego szpony - jesli jednak nie unikniesz ciosu, szybko wciskaj kółko na kontrolerze DualSense, aby się wyswobodzić.

Po wygranej walce wykończ smoka specjalną sekwencją QTE.

Źródło: własne

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper