God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Drzwi na pustyni

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Drzwi na pustyni

Opis misji pobocznej Drzwi na pustyni w God of War Ragnarok.

Misję tę aktywujesz losowo. Gdy ukończysz zadanie Dar Frejra w Alfheimie, będziesz mógł przejeżdżać po niebieskich strefach w Zakazanych Piaskach, na których znajdują się materiały rzemieślnicze czy tajemnicze części klucza. Pierwsza z nich znajduje się w tym miejscu, w południowo-zachodniej części regionu:

God of War Ragnarok - Drzwi na pustyni

Wystarczy, że przejdziesz po niebieskim piasku, a zbierzesz fragment. Drugi z kolei znajduje się we wschodniej części:

God of War Ragnarok - Drzwi na pustyni 2

Gdy zbierzesz oba fragmenty, na mapie pojawi się znacznik prowadzący do tajemniczych drzwi. Udaj się do nich - musisz wejść do lokacji w północnej części zakazanych piasków. Aby rozburzyć ścianę przy wejściu, złap się haka w skale po lewej stronie przy wejściu. W środku zabij elfów i podejdź pod patyki, przy których leży zaginiony skarb.

God of War Ragnarok - Drzwi na pustyni 3

Potem otwórz drzwi znalezionym kluczem, a rozpoczniesz walkę ze żwirowym pełzaczem, pierwszym smokiem w grze God of War Ragnarok.

God of War Ragnarok - Drzwi na pustyni 2

Jak go pokonać?

  • Nie zwracaj dużej uwagi na jego plamki na łapach. Nie są to czułe punkty, w które musisz np. rzucać toporem, aby zadać wrogowi jakiekolwiek obrażenia. Nie skupiaj się więc na nich niepotrzebnie.
  • Gdy wróg podnosi łapy, odskakuj od niego, bo wywoła mały wstrząs wokół Ciebie, który zada Ci obrażenia, jeśli będziesz zbyt blisko.
  • Używaj i ostrzy chaosu, i topór Lewiatana - korzystaj z runicznych ataków naprzemiennie. Wróg nie jest odporny na podpalenie, lecz zamrożenie nie robi na niego większego wrażenia. Nie oznacza to, że musisz starać się walczyć wyłącznie jednym orężem, bo po podpaleniu smoka warto przełączyć się na topór i skorzystać z odgórnie przygotowanych ataków runicznych czy kombinacji. 
  • Gdy wróg rozpocznie szarżę, biegnij do tyłu lub w lewo/prawo. Nie możesz uniknąć tego ataku i nie dasz rady go zablokować w żaden sposób.
  • Gdy wróg będzie przygotowywał się do zwykłego ataku (żółty kolor), wyciągnij tarczę, bo za chwilę smok zamachnie się ogonem i spróbuje Cię uderzyć.
  • Po odjęciu przeciwnikowi połowę HP zacznie on wywoływać specjalne fale lecące w linii prostej. Są one sygnalizowane czerwonym atakiem, więc wtedy po prostu wykonuj przewroty w lewo lub prawo.
  • W drugiej fazie walki uważaj także na łuski z jego ogona - to nie sygnalizowany atak, więc jeśli przeciwnik się odwraca, to 
  • Tradycyjnie korzystaj ze strzał Frei/Atreusa - magiczne strzały przydadzą się tutaj bardzo mocno.

Po walce zadanie poboczne się zakończy.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper