God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Ostrza Chaosu: rzucanie, przyciąganie, podpalanie, ładowanie broni jak aktywować efekty?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Ostrza Chaosu: rzucanie, przyciąganie, podpalanie, ładowanie broni jak aktywować efekty?

Najważniejsze ataki ostrzami chaosu w God of War Ragnarok.

Ostrza Chaosu towarzyszyły Kratosowi w God of War z 2018 roku mniej więcej od połowy historii. Protagonista miał z nimi złe wspomnienia i przez niepewną sytuację w God of War Ragnarok, jest zmuszony w owej przygodzie używać ich już niemalże od prologu. Poniżej podajemy, do czego najbardziej się przydają.

Pierwsze i najważniejsze - ostrza chaosu w porównaniu z toporem Lewiatan mają ograniczony zasięg rzucania. Są potężniejsze, bo po trafieniu we wroga możemy go przyciągnąć lub zniszczyć jego czuły punkt, a następnie łańcuchy automatycznie do nas wrócą i będziemy mogli kontynuować atak bez manualnego przyzywania narzędzi. Aby rzucić ostrzami, wystarczy przytrzymać L2, a potem wcisnąć R1/R2 - w zależności od tego, czy chcemy przyciągnąć wroga, czy też spróbować go podpalić.

  • W dalszej części gry, gdy ulepszysz ostrza chaosu, bardzo łatwo podpalić wroga (za pomocą L2+R2) i zadać mu tym samym sporo obrażeń od efektu specjalnego. Warto z tego korzystać!

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego

Ostrza Chaosu przydają się również do eksploracji wysoko lub nisko położonych obiektów. Często będąc nad lub pod przepaścią możemy zejść w dół albo wspiąć się na górę, klikając w wyznaczonym momencie klawisz kółka na padzie. Gra podświetla, kiedy możemy się wdrapać do góry z pomocą ostrz, lecz nie robi tego przy zejściach. Warto więc przy urwiskach czy przepaściach spoglądać pod siebie, aby przypadkiem nie pominąć przydatnych skrzyń z materiałami rzemieślniczymi czy srebrem.

W trakcie starć możesz używać lekkich lub mocnych ataków - im bardziej ulepszyłeś ostrza chaosu u Brokiego w domu Sindriego, tym oczywiście większe obrażenia zadasz. W porównaniu z toporem, ostrza chaosu zadają bardziej obszarowe obrażenia, więc lepiej korzystać właśnie z nich w takich sytuacjach. Zważywszy na to, że na pierwszych etapach gry znajdziesz kilku oponentów, którzy posiadają zamrożoną ochronę. To ci, przy których pasku życia znajdziesz niebieską tarczę.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 2

Sugeruje ona, iż są oni odporni na uderzenia Lewiatana. W tym momencie musisz użyć ostrzy chaosu i zniszczyć ową ochronę, zanim zadasz tymże oponentom jakiekolwiek obrażenia. Warto w takich sytuacjach ładować ostrza ogniem, co jest możliwe przez szybkie wciskanie przycisku trójkąta na padzie. Kratos będzie obracał łańcuchami obok siebie, a gdy się podpalą, będziesz mógł atakować przeciwników ognistymi atakami, nakładając na nich jednocześnie efekt podpalenia. Jest on idealny na wrogów, którzy specjalizują się w zamrażaniu - ich najsłabszym punktem jest ogień, więc używaj na nich ostrzy chaosu.

  • Pamiętaj o używaniu umiejętności broni. Gdy zapełnisz kółko kolorem charakterystycznym dla danego oręża (to na lewo od poziomu zdrowia i poziomu szału), wykonując rozmaite ataki, użyj umiejętności broni (kliknij L1 + trójkąt jednocześnie), aby napełnić ostrze materiałem, który sprawi, że będziesz zadawał więcej obrażeń i szybciej nakładał efekt podpalenia.
Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper