God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Topór Lewiatan nie zadaje obrażeń, jak zniszczyć ochronę wrogów z mrozu?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Topór Lewiatan nie zadaje obrażeń, jak zniszczyć ochronę wrogów z mrozu?

Jak uporać się z wrogami specjalizującymi się w umiejętnościach z mrozu?

Już w pierwszym rozdziale gry natkniesz się na oponentów, którzy specjalizują się w umiejętnościach dotyczących mrozu. Posiadają oni nawet specjalną ochronę, która sprawia, że Twój topór Lewiatan jest bezużyteczny - podczas wyprowadzania celnych ciosów nie zada on np. łupieżcom z Helu żadnych obrażeń.

Przyglądaj się dokładnie na paski zdrowia wrogów. Jeśli znajdziesz przy nich coś w rodzaju niebieskiej ochrony z zamkiem na samym środku, to oznacza, że najpierw musisz zniszczyć ich "tarczę" inną bronią niż topór, a dopiero potem będziesz mógł ranić ich Lewiatanem.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 2

Aby pozbyć się takich wrogów, najlepiej użyć umiejętności szału czy po prostu ostrzy chaosu, które stają się dostępne w pierwszej lokacji gry. One automatycznie są w mniejszym stopniu podpalane i bardzo ranią wrogów specjalizujących się w mrozie - tak naprawdę ich słabym punktem jest nawet ogień. Najwięcej obrażeń takowym oponentom zadasz wtedy, gdy naładujesz ostrza chaosu (wciskając kilkukrotnie klawisz trójkąt) ogniem, a następnie zaczniesz nakładać efekt podpalenia, wyprowadzając celne uderzenia.

Jeśli więc widzisz, że nie zadajesz wrogowi obrażeń, pamiętaj o zmienianiu broni (lewy i prawy przycisk na d-padzie). Bardzo możliwe, że nie jest to żaden błąd, a po prostu odporność przeciwnika na jedno z dwóch dostępnych narzędzi Kratosa.

  • To rozwiązanie działa również w drugą stronę, gdy wróg posiada ochronę w postaci ognia (czerwono-czarny pasek zdrowia).
Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper