God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Mścicielka (nora draugrów), jak pokonać, porady taktyczne

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Mścicielka (nora draugrów), jak pokonać, porady taktyczne

Jak pokonać bossa Mścicielkę w norach draugrów?

W grze God of War Ragnarok znajdziemy nory draugrów, co - jak sama nazwa wskazuje - jest lokacją, w której eliminujemy draugry: w tym ich przedstawicielkę, Mścicielkę. Łącznie spotkamy ją sześć razy, bo w grze znajdziemy 6 nor draugrów do zamknięcia. Dwie z nich są dostępne w Svartalfheimie, drugiej wielkiej fabularnej lokacji.

God of War Ragnarok - Mścicielka (nora draugrów), jak pokonać, porady taktyczne

Jak jednak pokonać Mścicielkę?

  • Używaj topora Lewiatan, który potrafi zamrażać przeciwników. Mścicielka należy oczywiście do rasy draugrów, a ci przeciwnicy specjalizują się w ogniu, z kolei lód czy zamrożenie jest ich najsłabszym punktem.
  • Staraj się używać zdolności, które dotyczą walki na bliską odległość - nie trzymaj przeciwniczki na daleki dystans, ponieważ wtedy będzie posyłać w Ciebie trujący jad, którego nie możesz zablokować, a jedynie uniknąć.
  • Przeciwniczka atakuje zazwyczaj w serii - jej dwoma pierwszymi atakami są zwykłe uderzenia, które możesz zablokować. Przyda Ci się tutaj tarcza kamienny mur, która po przyjęciu nawet 4 czy 5 ciosów naładuje specjalne grzmotnięcie (dwa razy wciśnij L1, aby je aktywować), które zrani wroga i dodatkowo oszołomi go na kilka sekund.
  • Jeśli nie możesz blokować ciosów wroga, to wykonuj 3 przewroty najlepiej do tyłu lub w lewo lub prawo. Mścicielka nie atakuje bardzo szybko, więc bez problemu unikniesz uderzenia, wykonując 3 uniki.
  • Szczególnie ważne jest uniknąć ciosu oznaczonego czerwonym kolorem, bo wtedy napełnia on na Kratosie efekt podpalenia. Gdy przyjmiesz 2 czy 3 takowe uderzenia, zaczniesz się palić.
  • Na arenie zawsze będą pojawiać się pomniejsi wrogowie, ale nie zaprzątaj sobie nimi głowy, bo na nich skupi się Atreus.
  • Staraj się nie rzucać toporem ani nie ładować go specjalnie mrozem, bo Mścicielka jest dość mobilna. Wykonuj zwykłe ataki lub te połączone z runicznymi atakmi (zdolnościami). Pamiętaj też o używaniu reliktu (talizmanu) podczas starć - otrzymasz pierwszego z nich podczas zwiedzania kopalni Ogryzek.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper