God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Elfickie sanktuarium

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Elfickie sanktuarium

Opis zadania "Elfickie sanktuarium" w God of War Ragnarok.

Po tym, gdy pomożesz Frei zdjąć klątwę i wrócisz do obozu Frejra, możesz porozmawiać z dwoma elfami, którzy wręczą Ci zadanie polegające na powrocie do Alfheimu. Teleportuj się więc w wolnej chwili do tejże krainy, aby rozpocząć tę misję. Co ważne, aby ją zacząć, musisz wcześniej wykonać zadanie o nazwie Tajemnica Piasków.

Gdy to zrobisz, jedź na zachód pustkowi i podjedź do lustra, przy którym unosi się złoty pył. Na owym lustrze wyryjesz runę i będziesz w stanie przejść dalej.

God of War Ragnarok - Elfickie sanktuarium

Po dotarciu do tego miejsca poproś Freję o przeczytanie słowa i wróć na sanie. Przejedź przez kanon, a dotrzesz do zakazanych piasków. Podobnie, jak w poprzednim zadaniu, tutaj też będziesz mógł uwolnić stworzenie przypominające meduzę, aby poradzić sobie z burzą (tego questa opisaliśmy pod nazwą Pieśń Piasków). Możesz też od razu odbić w prawo i wejść do sanktuarium.

God of War Ragnarok - Elfickie sanktuarium 2

W drugim przypadku wejdź, korzystając z ostrzy chaosu, na górę. Otwórz drzwi i przejdź do biblioteki elfów. W środku znajdziesz kilka znajdziek, lecz finalnie musisz wskoczyć wyżej (np. od prawej strony) i zabrać artefakt z czerwonym przyciskiem przy figurce na lewo od legendarnej skrzyni. Potem kieruj się ku wyjściu - gdy będziesz chciał opuścić sanktuarium, zaatakuje Cię bibliotekarka.

God of War Ragnarok - Elfickie sanktuarium 3

Musisz walczyć z Wyrocznią. Jak ją pokonać?

  • Przeciwniczka ma wielkie problemy, gdy zostają na niej nałożone efekty - ogłuszenia, podpalenia, zamrożenia czy zatrucia (w tym ostatnim świetnie sprawdza się runiczny atak Frei). Gdy efekt specjalny jest nałożony na przeciwniczkę, będziesz zadawał jej masę obrażeń.
  • Gdy wróg będzie wypuszczał w Twoim kierunku lodowe uderzenia koloru białego, blokuj je tarczą. Nie podbiegaj od razu do wroga, a zamiast tego przygotuj się na serię 3 ataków dystansowych, które możesz zablokować.
  • W momencie, gdy czas się spowalnia, a przeciwniczka wbija swoją broń w ziemię, podbiegnij do niej szybko i wykonaj przełamanie tarczą, aby ją zdezorientować na kilka sekund i otworzyć sobie okazję do zadania jej obrażeń.
  • Po 4-5 ciosach Wyrocznia najczęściej ucieka daleko w lewo lub prawo i wyprowadza cios nie do zablokowania. Staraj się ją oznaczyć, aby kamera za nią podążała albo obracaj kamerą manualnie, mając na uwadze to, aby robić to bardzo szybko. Inaczej zostaniesz ranny.

Po walce opuść świątynię i udaj się do Vanaheimu, do zleceniodawców, którzy znajdują się w obozie Frejra. Warto to zrobić, pomimo tego, że misja po wyjściu z biblioteki dobiegnie końca.

Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper