God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Szał, gniew, furia i męstwo Kratosa oraz Atreusa, jak szybko zregenerować?

Mateusz Wróbel | 11.11.2022, 21:50

God of War Ragnarok - Szał, gniew, furia i męstwo Kratosa oraz Atreusa, jak szybko zregenerować?

Jak zapełnić szybko pasek spartańskiego szału, gniewu lub męstwa Kratosa i Atreusa w God of War Ragnarok?

Podobnie, jak miało to miejsce przy God of War z 2018 roku, w God of War Ragnarok znajdziemy mechanikę spartańskiego szału, nazywaną przez wielu również furią Kratosa. Jest to idealne określenie, bo podczas niej główny bohater serii wpada w szał i robi ogromną furorę na arenie, eliminując w ekstremalnie szybkim tempie zwykłych wrogów.

Spartański szał możemy aktywować wtedy, gdy zapełnimy pasek czerwonego koloru, znajdujący się tuż pod zdrowiem. Wystarczy kliknąć w jednym momencie na DualSense L3 oraz R3, a przez kilka, a po ulepszeniach (o nich za chwilę) kilkanaście sekund będziemy mogli korzystać z furii Kratosa.

God of War Ragnarok - Szał, furia Kratosa, jak szybko zregenerować?

Podczas niej możemy atakować wrogów na dwa sposoby. Pierwszy z nich to zwykłe, szybkie ataki, które skupiają się jedynie na wybranym przez nas wrogu. Jeśli jednak wybierzemy mocne ataki, to Kratos wyskoczy w powietrze i wywoła falę uderzeniową zmiatającą wszystko na swojej drodze w linii prostej. Mocne ataki podczas szału są lepsze wtedy, gdy blisko nas znajduje się więcej niż jeden wróg.

Gdy mamy aktywowany szał Kratosa i zadajemy obrażenia wrogom, regenerujemy zdrowie. Warto o tym pamiętać i zostawiać rzeczony spartański szał na starcia, kiedy mamy już mało zdrowia i istnieje szansa, że zaraz zginiemy. To samo tyczy się bossów. Nie warto korzystać z tej funkcji wtedy, kiedy wiemy, że poradzimy sobie podczas obecnej walki. Zważywszy na to, że pasek szału trudniej napełnić niż zdrowia.

Jedynym sposobem na napełnianie pasku szału jest eliminowanie wrogów. Za każde zabójstwo otrzymujemy mały procent paska szału. Możemy zbierać także, podobnie jak w przypadku zdrowia, kryształy leżące na ziemi. Wypadają one z wrogów, a czasami są ukryte za skrzyniami, więc warto się im przyglądać.

Wydłużyć czas trwania spartańskiego szału możemy natomiast zbierając róg krwistego miodu - znajdziemy je, obok jabłek Idunn (zwiększających zdrowie), w skrzyniach Norn. Ich lokalizacje podaliśmy w poradniku, a dokładniej w zakładce znajdźki.

  • Pamiętaj też, że ogólną jakość spartańskiego szału (ilość obrażeń i długość) ulepszysz w zakładce bronie, w menu gry. Aby ulepszyć furię Kratosa na 2 poziom, potrzebujesz do tego 3 tysięcy punktów doświadczenia. Jest to jednak warte zachodu, bo wtedy spartański szał jest dużo bardziej wydajny.

Szał 2

W dalszej części gry przyjdzie Ci odblokować również spartański szał dla Atreusa, który wykorzystasz w sekwencjach, w których sterujesz synem Kratosa. Działa on na tej samej zasadzie, co furia boga wojny. Z tą różnicą, że spartański szał u Atreusa sprawia, że protagonista zamienia się w wilka i może rozszarpywać wrogów na kawałeczki, a nie okładać ich pięściami.

W drugiej połowie fabuły odblokujesz także gniew, który działa na zasadzie podzielenia pasku szału na 4 części - każdą z nich możesz aktywować, a jedna część paska jest poświęcona na jednego wroga. Zadasz mu sporo obrażeń dzierżoną bronią, nałożysz na niego efekty specjalne i odnowisz odrobinę zdrowia.

Źródło: własne

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper