God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Garm, jak pokonać, porady taktyczne

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Garm, jak pokonać, porady taktyczne

Jak pokonać Garma w God of War Ragnarok w Helheimie?

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm 9

Jak wyjść zwycięsko z tego starcia?

  • Głównymi atakami Garma są ugryzienia. Gdy przeciwnik jest daleko, a potem się do Ciebie zbliży, to najpewniej zaraz spróbuje Cię ugryźć. Musisz wtedy wykonywać uniki (przewroty w lewo lub prawo) lub trzymać gardę. Ataki te nie są sygnalizowane - jedynie najmocniejsze ugryzienie jest oznaczone żółtym kolorem i wtedy także musisz wykonać unik.
  • Szybki doskok i potężne ugryzienie jest sygnalizowane czerwonym kolorem. Wtedy najlepiej jest uciec trochę do tyłu (oddalić się jak najdalej od oponenta) i wykonać unik w lewo lub prawo.
  • Gdy wróg podniesie łapy i przybiorą one niebieski kolor, to oznacza, że wywoła falę lodową zmierzającą w Twoim kierunku. Gdy widzisz przygotowanie do tego ataku, najlepiej jest biec w lewo lub prawo. Sam unik nie jest tutaj dobry, bo szerokość owej fali jest na tyle duża, że musiałbyś wykonać 2 idealne przewroty w krótkim odstępie czasowym, co jest możliwe tylko wtedy, gdy jesteś bardzo daleko od wroga.
  • Trzymaj wroga na daleki dystans i używaj strzał Atreusa. Pamiętaj też o runicznych umiejętnościach, które działają na dystans. Te przeznaczone do walki w bliskim dystansie zostaw na momenty, w których Garm padnie na ziemię i będzie musiał odetchnąć. Wtedy warto używać szału, zadawać obrażenia włócznią czy innym orężem. To najlepszy moment na to, aby atakować wroga.

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm 10

  • Po pewnym czasie Garm zacznie rzucać także łańcuchem, ale będą one się często zaczepiać o krawędzie kamieni. To idealny moment na to, aby podejść do końcówki łańcucha i zamrozić go toporem. Wręcz musisz to zrobić, aby unieruchomić stworzenie na kilka sekund i móc okładać go uderzeniami.
  • Po zamrożeniu łańcucha złap go blisko haka, a wywrócisz Garma. Inaczej na nic nie zda się samo zamrożenie łańcucha.
  • W drugiej fazie walki wróg zacznie rzucać soplami (atak czerwony, czyli ten nie do uniknięcia) - unikaj je, wykonując uniki w lewo lub prawo.
  • Gdy wróg jest daleko, warto rzucać w niego włóczniami i aktywować je, gdy jest blisko Ciebie, aby położyć go na kilka sekund i móc okładać po raz kolejny orężem.
  • Zostawione kamienie na arenie wykorzystuj - złap je i ciśnij nimi w Garma, a zadasz mu sporo obrażeń.
  • Zwykłe uderzenia łańcuchem, te sygnalizowane na żółto, blokuj tarczą. Nie możesz ich uniknąć zwykłym przewrotem.

Gdy zamrozisz 3 raz łańcuch, wygraj sekwencje QTE, po których wygrasz starcie z bossem w Helheimie.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper