God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Svartalfheim

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Svartalfheim

Wszystkie Skrzynie Norn w krainie Svartalfheim w God of War Ragnarok.

W krainie Svartalfheim znajdziemy łącznie 10 skrzyń Norn. To, gdzie i w jaki sposób je zdobyć, przedstawiamy poniżej:

Skrzynia Norn - Mokradła Aurvangar

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Svartalfheim

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Svartalfheim

Gdy miniesz pierwszy gejzer (zamrozisz go), odbij w prawo. Znajdziesz skrzynię, którą otworzysz dopiero wtedy, gdy zniszczysz 3 pieczęcie z runami (rzutem toporem czy ostrzami chaosu):

 • Pierwszy z nich znajduje się na prawo od skrzyni;
 • Drugi z nich znajduje za skrzynią, na małych skałkach;
 • Trzeci z nich znajduje się na górze, na skale, na którą dostaniesz się, zamrażając toporem gejzer z prawej strony.

Po zniszczeniu run wróć do skrzyni i otwórz ją, aby zebrać fanty.

Skrzynia Norn - Mokradła Aurvangar

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Svartalfheim 3

Skrzynia Norn - Mokradła Aurvangar 2

Po tym, jak miniesz drugą bramę, przepłyń między skałami i popatrz w lewo - na wielkim drewnianym podeście zauważysz legendarną skrzynię, świecącą na złoty kolor. Trzymaj się lewej strony i przepłyń pod ciasnym mostem, a dotrzesz na kolejną plażę. Zabij wrogów, a potem podchodź do mechanizmów z runami - ustaw je na takie znaki, jakie znajdują się na skrzyni:

 • Przejdź do miejsca, gdzie było skupisko wrogów (z lewej strony). Na ziemi znajdziesz dwa nieżyjące krasnoludy, a po prawej stronie, przy skale, mechanizm z runami. Rzucaj w tarcze aż do momentu, gdy w tylnej części obręczy zauważysz runę z literą przypominającą B.
 • Drugi mechanizm z tarczą znajduje się za gejzerem, po prawej stronie od skrzyni;
 • Trzeci mechanizm znajdziesz, wdrapując się na skałkę po lewej stronie od skrzyni. Potem popatrz od razu w prawo do góry, a bardzo blisko skały znajdziesz urządzenie z runami - ustaw tutaj literę przypominającą N.

Skrzynia Norn - Platforma Radsvinna

Skrzynia Norn - Platforma Radsvinna

Skrzynia Norn - Platforma Radsvinna 2

Gdy dostaniesz się na platformę (na plaży skręć w prawo, gdy miniesz Sindriego) wiertniczą, podejdź do skrzyni znajdującej się po lewej stronie. Tym razem musisz znaleźć się blisko trzech pochodni z runami i je zapalić ostrzami chaosu, wciskając najpierw L2, a potem R2:

 • Pierwsza pochodnia znajduje się na lewo od skrzyni;
 • Druga pochodnia znajduje się za dwoma wielkimi beczkami na końcu lokacji (po prawej stronie od skrzyni). Zniszcz je za pomocą strzały Atreusa (czuły punkt o zielonej poświecie znajduje się za beczką), a znajdziesz za nimi pochodnię.
 • Trzecia pochodnia znajduje się za kratami po przeciwnej stronie od skrzyni. Odwróć się za siebie, wejdź na kładkę wyżej, a na pewno zauważysz po lewej stronie pochodnię z runami, którą zapalisz, niszcząc łatwopalną beczkę za rzeczonymi kratami.

Skrzynia Norn - Smocza Plaża

Skrzynia Norn - Smocza Plaża

Skrzynia Norn - Smocza Plaża 2

Po dobiciu do bocznej plaży w zatoce obfitości i zabiciu znajdujących się na niej potworów zacznij szukać run do skrzyni Norn:

 • Pierwsza pieczęć znajduje się za zachodnim gejzerem (i obok dźwigu z hakiem) między dwoma brzegami, w których mogłeś zostawić łódź. 
 • Druga pieczęć znajduje się za południowym gejzerem oraz kratą. Blokuje Ci ona rzut toporem, więc obiegnij skałkę od lewej strony i zniszcz ów przedmiot, patrząc na niego od tyłu.
 • Trzecia pieczęć znajduje się za gejzerem tuż za skrzynią Norn. Wdrap się na górę pomostu z lewej strony po łańcuchu, a bez problemu dojrzysz pieczęć.

Skrzynia Norn - Kuźnia

Skrzynia Norn - Kuźnia

Skrzynia Norn - Kuźnia 2

Po zejściu z kładki odbij w prawo (nie idź od razu w lewo) i trzymaj się prawej strony, a dojdziesz do skrzyni Norn. Musisz zniszczyć trzy pieczęcie, ale będziesz potrzebował do tego pewnego sprzętu, który zdobędziesz w dalszej części gry. Mowa o włóczni. Rzuć nimi w pieczęcie, a potem aktywuj (trójkątem), aby wzniecić ogień:

 • Pierwsza pieczęć znajduje się przy skale nad przepaścią, na lewo od skrzyni;
 • Druga pieczęć znajduje się centralnie na lewo od skrzyni, na skałach;
 • Trzecią pieczęć zauważysz dopiero na skale po lewej stronie od drugiego wagonika na kolejce górskiej.

Skrzynia Norn - Wyspa Alberyka

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Svartalfheim

Skrzynia Norn - Wyspa Alberyka

Dostań się na północ zatoki Obfitości, a po przycumowaniu łódki na plaży po prawej stronie od razu zauważysz skrzynię. Tym razem musisz po prostu uderzyć w 3 runy toporem w krótkim odstępie czasowym. Przygotuj sobie wszystkie pieczęcie i potem rzuć w nie toporem najszybciej, jak to możliwe:

 • Pierwsza runa znajduje się na prawo od skrzyni Norn;
 • Druga runa znajduje się na dźwigu za Tobą - zniszcz go, rozkazując Atreusowi strzelić w zielony metal, a hak z runą opadnie w dół i będziesz mógł zniszczyć pieczęć;
 • Trzecia pieczęć znajduje się za kratą po prawej stronie od drewnianej kładki. Strzel w mechanizm na lewo od kraty, a potem szybko w runę, zanim opadnie w dół.

Skrzynia Norn - Kopalnia Jarnsmida

Skrzynia Norn - Kopalnia Jarnsmida

Skrzynia Norn - Kopalnia Jarnsmida 2

Gdy dźwigniesz towar i przeskoczysz na drugą stronę w kopalni, zauważysz bez problemu kolejną skrzynię Norn. Tym razem musisz podpalić pieczęcie:

 • Pierwsze palenisko znajduje się na lewo od skrzyni;
 • Drugie palenisko znajduje się po lewej stronie, obok czerwonej skrzyni pod Tobą. Aby jednak zadziałało, musisz znowu zamrozić rynnę nad Tobą, aby nie lała się na nie woda (zrób to po znalezieniu trzeciej pieczęci!);
 • Trzecie palenisko znajduje się po drugiej stronie - przyzwij topór, jeśli wciąż jest on zamrożony na rynnie nad towarem, a potem wejdź pod niego i skorzystaj z haka, który przeniesie Cię na drugą stronę.

Skrzynia Norn - Ogryzek

Skrzynia Norn - Ogryzek

Skrzynia Norn - Ogryzek 2

Wróć tutaj po zdobyciu włóczni i zabij dwa upiory. Potem wbij włócznię w zawór po prawej stronie od wrogów i wejdź na górę, a zbierzesz zwój będący mapą skarbów. Wskocz jeszcze wyżej, na lewo, a dojrzysz skrzynię Norn. Tym razem musisz wbić 3 włócznie jednocześnie w 3 pieczęcie, a potem aktywować owe włócznie w jednym momencie:

 • Pierwsza i druga pieczęć znajduje się na platformach, za Tobą;
 • Trzecia pieczęć znajduje się po prawej stronie. Wdrap się na kamień na lewo, a potem popatrz od razu za wielką skałą po prawej stronie, przypominającą filar.

Skrzynia Norn - Ogryzek

Skrzynia Norn - Ogryzek

Skrzynia Norn - Ogryzek 2

Po dotarciu do miejsca, gdzie rozwiązywałeś pierwszą zagadkę z rynnami z Atreusem, odbij w prawo i rozwal złote kamienie z prawej strony, rzucając włócznią w łatwopalny dzban za nimi. Potem zabij wrogów i przejdź drzwiami na górze, z lewej strony, a dotrzesz na kładkę. Wbij w zawór włócznię, wskocz na górę, a po prawej zauważysz skrzynię Norn. Tak, jak poprzednio, musisz wbić po jednej włóczni we wszystkie 3 pieczęcie, a potem aktywować moc:

 • Pierwsza pieczęć znajduje się po lewej stronie, na wprost mistycznej bramy;
 • Druga pieczęć znajduje się za złotymi kamieniami po lewej stronie, obok szczeliny. Owe kamienie rozwalisz, strzelając w beczkę za nimi.
 • Trzecia pieczęć znajduje się po prawej stronie od skrzyni. Popatrz na rynnę, z której leci woda. Zamroź ją, a zauważysz za nią pieczęć (dopóki nie zamrozisz, zza wody będzie dobiegać poświata koloru niebieskiego).

Skrzynia Norn - Tunele Myrkr

Skrzynia Norn - Tunele Myrkr

Skrzynia Norn - Tunele Myrkr 2

Po przejściu pod pierwszą bramą, którą otworzysz, zamrażając rynnę w odpowiednim miejscu, bez problemu zauważysz skrzynię Norn na swojej drodze. Tym razem musisz podpalić trzy paleniska:

 • Pierwsze palenisko znajduje się po lewej stronie od skrzyni. Wykorzystaj magiczne pieczęci Frei, aby dosięgnąć ową pieczęć;
 • Drugie palenisko znajduje się za Tobą, po lewej stronie, patrząc od strony skrzyni Norn;
 • Trzecie palenisko znajduje się na prawo od miejsca, które musiałeś przebyć od przejścia przez zamkniętą bramę. Po przejściu przez ciasny korytarz (w którym schylał się Kratos), rozwal skrzynki z drewna z prawej strony, a zauważysz za nimi palenisko.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper