God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Pancerz na start, najlepszy pancerz na tułów, ręce i biodra na początek gry

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Pancerz na start, najlepszy pancerz na tułów, ręce i biodra na początek gry

Jaki jest najlepszy pancerz w God of War Ragnarok na start?

W God of War Ragnarok, podobnie zresztą jak w God of War z 2018 roku, możesz tworzyć elementy pancerzu, który potem wpływa na Twoje statystyki. Każdy z nich zwiększa atrybut siły lub obrony, a dodatkowo może wpłynąć pozytywnie na runy, czas odnowienia umiejętności, witalność, a także szczęście. Wszystkie statystyki Kratosa opisaliśmy szczegółowo na poprzedniej stronie poradnika.

Elementy pancerza odblokowujesz, eksplorując świat, otwierając legendarne skrzynie, a także wykonując kolejne misje fabularne - w tym ostatnim przypadku to Sindri i Brok udostępniają Ci kolejne schematy do stworzenia. Wypada z nich najczęściej nie przedmiot rzemieślniczy, jak w zwykłych skrzyniach i tych z czerwoną poświatą, lecz część pancerzu - może on być dostosowany na tułów, ręce czy też biodra.

God of War Ragnarok - Pancerz na start, najlepszy pancerz na tułów, ręce i biodra na początek gry

Jaki jest jednak najlepszy pancerz na start? Warto skupić się na zestawie Nidavellirskim, który staje się dostępny podczas wyprawy na Svartalfheim. Wykonując kolejne cele związane z uwolnieniem Tyra z kopalni na zachodzie mapy, będziesz stopniowo otrzymywał schematy od Sindriego (znajdziesz go np. w centrum zatoki Obfitości, na plaży), które składają się na rzeczony zestaw:

  • Pancerz na tułów: Znakomity Nidavellirski Plackart dodaje sporo siły, obrony oraz witalności.
  • Pancerz na ręce: Znakomite Nidavellirskie Przedramienniki dodają sporo siły, obrony oraz witalności.
  • Pancerz na biodra: Znakomite Nidavellirski Nabiodrnik dodaje sporo obrony oraz witalności.

Dzięki temu zestawowi powiększysz swoją statystykę siły (im jest większa, tym więcej obrażeń zadajesz przy zwykłych, mocnych czy dystansowych uderzeniach), obrony (im jest większy, tym mniejsze obrażenia przyjmujesz od otrzymywanych uderzeń), a także witalności (im jest większy, tym zwiększasz ogólny poziom zdrowia Kratosa i odporność na efekty czy też oszołomienie, które mogą zostać wywołane u nas podczas starć).

Jeśli tylko odblokujesz te schematy, warto od razu je stworzyć i zrezygnować z ulepszania pozostałych elementów pancerza, skupiając się na zestawie Nidavellirskim. Z jego pomocą bez problemu przejdziesz przez Svartalfheim, Alfheim, czy także Niflheim (w tym miejscu znajdziesz jeszcze lepsze wyposażenie z legendarnych skrzyń!), który odblokujesz między dwoma wymienionymi wcześniej krainami.

Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper