God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Runiczne ataki, amulet (klejnot Yggdrasilu), zaklęcia, akcesorium, talizmany (relikt)

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Runiczne ataki, amulet (klejnot Yggdrasilu), zaklęcia, akcesorium, talizmany (relikt)

Wszystko o runicznych atakach, amulecie, zaklęciach, akcesorium towarzysza oraz talizmanie w God of War Ragnarok.

God of War Ragnarok jest rozbudowaną produkcją, w której możesz korzystać ze specjalnych zdolności nazywanych w tym przypadku runicznymi atakami, amulecie wypełnionym zaklęciami, akcesorium towarzysza oraz talizmanie. Oto kilka podstawowych informacji o każdym z tych elementów:

Runiczne ataki (Kratosa i towarzysza) w God of War Ragnarok:

God of War Ragnarok - Runiczne ataki, amulet (klejnot Yggdrasilu), zaklęcia, akcesorium, talizmany (relikt)

 • Od początku gry masz dostęp do topora Lewiatana (broń specjalizuje się w żywiole zamrażania) oraz ostrzy chaosu (podpalenie). Oprócz zwykłych, lekkich/mocnych uderzeń i kombinacji odblokowywanych w umiejętnościach możesz korzystać z maksymalnie dwóch zdolności.
 • Mowa o runicznych atakach. Jeden z nich, lżejszy i szybciej się odnawiający, jest dostępny po wciśnięciu L1 i R1 w jednym momencie. Ten mocniejszy jest dostępny z kolei po wciśnięciu przycisków L1 i R2. Ich ikony znajdują się w dolnej, lewej części ekranu.
 • Aby wybrać zdolności, najpierw musimy je zdobyć. Musimy wykonywać misje główne oraz te poboczne, podczas których bierzemy udział w starciach z bossami. Po ich ubiciu ważne jest zebrać wszystkie elementy na ziemi, które upuścili. Szansa na to, że jest to runiczny atak, jest dość spora. Niektóre runiczne ataki zdobywamy także podczas eksploracji czy zabijania konkretnych stworków (np. tych, które uciekają, gdy nas widzą i próbujemy rzucić w nie toporem).
 • Potem musimy przejść do ekranu broni i wybrać topór lub ostrza chaosu, a następnie kliknąć w zakładce o nazwie szybki lub mocny runiczny atak. Z tego miejsca wybierzemy, która zdolność nas interesuje najbardziej - jej statystyki dzielą się na obrażenia, ogłuszenie, podpalenie/zamrożenie i czas odnowienia. 
 • Możemy manualnie ulepszać poszczególne runiczne ataki za punkty doświadczenia zdobywane podczas walk i wykonywanie zadań - nie tylko tych głównych. 
 • Z runicznych ataków warto korzystać przede wszystkim wtedy, gdy na arenie znajduje się sporo wrogów lub stawiamy czoła bossowi. Nie warto ich używać na zwykłych przeciwników, bo musimy pamiętać o ich długim czasie odnawiania.
 • W zakładce broń warto przełączyć się także na towarzysza i sprawdzić jego runiczne przywołanie. Po przytrzymaniu na DualSense klawisza kwadratu aktywujesz specjalną zdolność kompana i jest ona dokładnie opisana w tym miejscu. Podobnie, jak w przypadku Kratosa, możesz ją ulepszać za punkty doświadczenia - z tą różnicą, że w tym przypadku za pomocą tych należących do towarzysza.

Amulet, zaklęcia i klejnot Yggdrasilu w God of War Ragnarok:

God of War Ragnarok - Runiczne ataki, amulet (klejnot Yggdrasilu), zaklęcia, akcesorium, talizmany (relikt) 2

 • Z postępem fabularnym otrzymasz dostęp do amuletu Yggrasil, który jest dostępny w zakładce "pancerz".
 • W tym miejscu włożysz do dziesięciu wybranych slotów poszczególne zaklęcia. Te najczęściej zdobywasz za wykonywanie misji pobocznych czy eksplorowanie świata gry.
 • Każde zaklęcie ma swoją własną statystykę (czasami pasywną, czasami aktywowaną manualnie). Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli stworzymy zestaw zaklęć (zapełnimy 3 sloty 3 zaklęciami z jednej krainy), to otrzymamy dodatkową premię - jest ona bardzo korzystna, więc warto to robić, gdy już odblokujemy kolejne sloty.
 • Jak odblokować kolejne sloty? Musisz zamykać szczeliny Yggrasilu. Pierwsze z nich znajdziesz w Vanaheimie, a ich konkretne lokalizacje podaliśmy w poradniku, w zakładce znajdźki w poszczególnych krainach mitycznych.
 • Zaklęcia możesz też stworzyć u Broka lub Sindriego.

Zaklęcia i akcesorium w God of War Ragnarok:

Zaklęcia i akcesorium w God of War Ragnarok:

 • W God of War Ragnarok większy nacisk postawiono na relację z towarzyszami. Tym samym pomocną dłoń wyciągnie teraz nie tylko Atreus, ale również Freja. Możesz dbać o jej wyposażenie i ulepszać nie tylko zdolności oraz miecz, ale zainteresować się jej akcesorium.
 • Akcesorium to nic innego jak dodatkowe umiejętności towarzysza - podejrzysz je w ekranie pancerza, przełączając się na towarzysza. Znajdziesz tutaj kilka run, a także trzy dostępne sloty. Wybierz, z których chcesz (chociażby strzał) korzystać i umieść te zdolności, które twoim zdaniem najbardziej pasują do Twojego stylu gry, aby kompan był przydatny w walce.
 • Akcesorium ulepszysz u Sindriego czy Broka w zakładce "specjalne". Atreus czy Freja posiadają oddzielne materiały rzemieślnicze do ulepszeń akcesorium, więc gdy tylko możesz zwiększyć poziom danego zaklęcia, zrób to.

Relikt (Talizmany) w God of War Ragnarok:

Relikt (Talizmany) w God of War Ragnarok:

 • Podczas wątku fabularnego w Vanaheimie otrzymasz także dostęp do reliktu. Nie ma tutaj nic skomplikowanego - w tej kategorii wybierasz jeden z talizmanów, który aktywujesz manualnie i dodaje Ci on na pewien czas premie/zwiększa statystyki.
 • Aby aktywować talizman, musisz kliknąć L1 + przycisk kółka na DualSense - ikona reliktu znajduje się tuż obok runicznych ataków.
 • Możesz ulepszać talizman za poziom doświadczenia Kratosa, aby zwiększyć jego efekt szczegółowo opisany w opisie działania danego przedmiotu.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper