God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Włócznia Draupnir: ataki, rzucanie, eksplodowanie, wietrzne wybuchy

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Włócznia Draupnir: ataki, rzucanie, eksplodowanie, wietrzne wybuchy

Najważniejsze ataki włóczniami Draupnir w God of War Ragnarok.

Ostrza Chaosu i Topór Lewiatan towarzyszą Kratosowi od początku przygody w God of War Ragnarok. To doskonale znane bronie, które wykorzystywaliśmy już w God of War z 2018 roku i fanów serii w żaden sposób one nie zaskoczą. Nowością jest jednak włócznia Draupnir, która staje się dostępna w mniej więcej połowie przygody, gdy Kratos wybiera się - wspólnie z krasnoludami - w podróż do Svartalfheimu.

Pierwsze i najważniejsze - włócznia Draupnira jest bardzo mobilnym orężem: oznacza to, że nie dość, iż jej zasięg jest bardzo daleki, to w dodatku wyprowadzisz wiele ciosów w krótkim odstępie czasowym. Uderzenia dzielimy, podobnie jak w przypadku topora i ostrzy chaosu, na lekkie i silne, gdzie silne potrzebują już tej sekundy na przygotowanie ataku, a dopiero potem dają możliwość wyprowadzenia ciosu, który nie dość, że zadaje większe obrażenia, to także znacząco zapełnia pasek ogłuszenia.

God of War Ragnarok - Włócznia Draupnir: ataki, rzucanie, eksplodowanie, wietrzne wybuchy

Włócznia Draupnira posiada dwa runiczne ataki, lecz jedną z głównych możliwości jest rzucanie nią we wrogów (na początku masz do dyspozycji 5 strzał, a potem, po kupieniu ulepszeń, już np. 6), a potem detonowanie, co wybija ich z rytmu, zadaje obrażenia, a także oszołamia (lub zapełnia pasek - w zależności od wroga). Rzucanie włócznią jest bardzo przydatne, bo możemy wtedy przerwać atak wroga. Ponadto trafienie w cel jest jeszcze prostsze, niż detonacja - gra automatycznie namierza naszych wrogów i pozwala nam oddać celne strzały w ich ciała lub czułe punkty w skałach, aby wzniecić np. wybuch i przygnieść wroga.

Będąc już przy tychże skałach, rzucanie włócznią jest potrzebne również do niszczenia żółtych kamieni na skałach czy korzystania z zaworów. W drugim przypadku wykorzystamy je jako rura, po której wespniemy się lub przeskoczymy nad przepaścią. Włócznia niszczy również ochronę wrogów tak, jak topór czy ostrza chaosu. Jeśli nad wrogiem, przy jego pasku zdrowia, zauważysz kolor szary i zamek, to wiedz, że włócznią najszybciej zniszczyć jego ochronę i odblokujesz ten zwykły pasek zdrowia. Działa to na tej samej zasadzie, co lód przy ostrzach chaosu czy ogień przy toporze Lewiatan.

Oprócz rzucania możesz także wywoływać potężny wietrzny wybuch, wciskając i przytrzymując jednocześnie L2 oraz R2. Odepchnie to wroga, a także na chwilę go zdezorientuje. To dobra rzecz na wrogów, którzy są bardzo powolni (np. wędrowców).

  • Pamiętaj o używaniu umiejętności broni. Gdy zapełnisz kółko kolorem charakterystycznym dla danego oręża (to na lewo od poziomu zdrowia i poziomu szału), wykonując rozmaite ataki, użyj umiejętności broni (kliknij L1 + trójkąt jednocześnie), aby napełnić ostrze materiałem, który sprawi, że będziesz zadawał więcej obrażeń i szybciej nakładał efekt ogłuszenia.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper