God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Tarcza, jak przełamywać blok i uderzać nią wrogów (niebieski atak)?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Tarcza, jak przełamywać blok i uderzać nią wrogów (niebieski atak)?

Jak korzystać z dobrodziejstw tarczy (przełamywania gardy i oszałamiania przy atakach oznaczonych niebieskim kółkiem) w God of War Ragnarok?

Po ukończeniu prologu i dostaniu się do domu Sindriego możesz wytworzyć jedną z dwóch dostępnych tarcz na start. Polecamy wybrać tarczę Kamienny Mur, która dużo lepiej spisuje się w otwartej walce z przeciwnikami - szczególnie wtedy, kiedy są w grupie. A takowych starć jest naprawdę dużo. Pierwsze i najważniejsze - ten element wyposażenia pomaga w blokowaniu każdego, zwykłego ciosu przeciwnika. Nie dość, że pozwala ochronić się przed obrażeniami, to w dodatku ładuje efekt Grzmotnięcia Tarczą.

God of War Ragnarok - Tarcza, jak przełamywać blok i uderzać nią wrogów?

Po zablokowaniu minimum kilku ciosów (zwykłych lub tych oznaczonych kolorem żółtym), zauważysz z pewnością, że Tarcza Kamienny Mur przybrała pomarańczowy kolor. Jest to oznaka, że została ona naładowana dodatkową mocą, którą możemy wykorzystać, wciskając dwukrotnie przycisk L1. Dzięki temu wbijemy ją w ziemi i odrzucimy od siebie wszystkich wrogów w pobliżu, oszałamiając ich i zadając im obrażenia.

Co ciekawe, gdy tarcza nie jest naładowana w pełni (nie przybrała pomarańczowego koloru), wciąż możemy wbijać ją w ziemię. Jest to przydatne przy mniejszych rozmiarowo oponentach, ponieważ w obszarze kilku najbliższych metrów zadamy im niemałe obrażenia. Lepiej jednak trzymać przez kilka sekund blok, przyjąć kilka obrażeń, a potem wyzwolić potężne Grzmotnięcie Tarczą, którego profity opisaliśmy wyżej.

  • Zapamiętaj sobie również to, że gdy przeciwnik atakuje mocnym ciosem, ale jest on oznaczony kółkiem koloru niebieskiego, a nie czerwonego (co ma miejsce przy Alfheimie i walkach z elfami), także możesz wykonywać przełamanie, wciskając szybko dwukrotnie L1 na kontrolerze DualSense. Takim sposobem przerywasz (nawet wtedy, gdy tarcza nie jest naładowana) mocne ataki wrogów i oszołamiasz go na kilka sekund.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper