God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Frekni Gorliwa: Nagrobek berserków - Midgard

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Frekni Gorliwa: Nagrobek berserków - Midgard

Walka z bosem Frekni Gorliwa w Midgardzie, w ramach misji Nagrobki Berserków.

Podczas wykonywania misji głównej w Midgardzie zdobędziesz przyrząd, dzięki któremu będziesz w stanie walczyć z Berserkami. Łącznie jest ich 12, a każde starcie wchodzi w skład zadania pobocznego o nazwie Godne króla.

Dusza Berserka - Midgard

God of War Ragnarok - Frekni Gorliwa: Nagrobek berserków - Midgard

God of War Ragnarok - Frekni Gorliwa: Nagrobek berserków - Midgard 2

W tym przypadku przygotuj się na starcie z Frekni Gorliwą. Jak ją pokonać?

  • W pierwszej kolejności uważaj na przeszywające uderzenia wroga (sygnalizowane czerwonym atakiem). Gdy tylko wystawi swój miecz do przodu, to oznacza, że będzie na Ciebie szarżował. Jeśli przez Ciebie przejdzie, to zada Ci ogromne obrażenia. Ważne jest więc szybko wykonać unik w lewo lub prawo, gdy zobaczysz, że szykuje się do tego ataku.
  • Gdy wróg wzbije się w powietrze, to zaraz zaatakuje Cię ciosem oznaczonym na żółto. Poczekaj sekundę, aż się zbierze i wykonaj blok, aby potem przejść do zabójczego kontrataku.
  • Wróg jest bardzo mobilny i często będzie od Ciebie odskakiwał. Dlatego też ważne jest korzystanie tutaj z runicznych umiejętności (tych na odległość), a także ostrzy chaosu, które mają większy zasięg niż topór. Lewiatanem z kolei warto rzucać w oponenta.
  • Przeciwniczka bardzo często atakuje niesygnalizowanymi atakami i najczęściej są to dwa ciosy w serii. Nie warto je blokować, bo jeśli się spóźnisz lub zrobisz to za późno, zawsze stracisz dużo HP, a w dodatku jesteś zmuszony przyjąć drugi cios - pierwszy ogłusza Cię na tyle, że nie wyciągniesz tarczy ani nie zrobisz uniki po ewentualnym uderzenie podczas pierwszego uderzenia.
  • Na arenie lądują kryształy ze zdrowiem, więc warto je zbierać.
  • Jeśli masz problem z wygraniem pojedynku, kup u Sindriego/Broka zaawansowany kamień wskrzeszania i gdy zginiesz na arenie, użyj go na Kratosie, a uleczy Cię Freja i pozwoli walczyć dalej.
Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper