God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Legendarne skrzynie: Vanaheim

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Legendarne skrzynie: Vanaheim

Wszystkie Legendarne skrzynie w krainie Vanaheim w God of War Ragnarok.

W krainie Vanaheim znajdziemy łącznie 13 legendarnych skrzyń. To, gdzie i w jaki sposób je zdobyć, przedstawiamy poniżej:

Legendarna skrzynia - Południowa Dzicz

Legendarna skrzynia - Południowa Dzicz

Legendarna skrzynia - Południowa Dzicz 2

Gdy Freya zamieni się w ptaka, a Ty przejdziesz przez pierwszą bramę i dotrzesz do lokacji z toksycznymi roślinami (koloru niebieskiego), popatrz w lewo. Znajdziesz w ścianie wyrwę, która poprowadzi Cię do miejsca, gdzie znajduje się legendarna skrzynia.

Legendarna skrzynia - Obóz Frejra

Legendarna skrzynia - Obóz Frejra

Legendarna skrzynia - Obóz Frejra 2

Wróć tutaj, jak zdobędziesz skrzynię. Potem, przy ognisku w obozie Frejfra, odbij w lewo i idź ścieżką bardziej na prawo. Przeskocz przez rzekę i rozwal ścianę, rzucając włócznią w żółty kamień, a potem ją eksplodując. Za skałą znajdziesz skrzynię.

Legendarna skrzynia - Obóz Frejra

Legendarna skrzynia - Obóz Frejra

Legendarna skrzynia - Obóz Frejra 2

Po tym, jak po raz drugi dotrzesz - ze względów fabularnych - do obozu Frejra, zabij wrogie zwierzaki przy obozie (obok wody), a potem rozwal kamienie w budynku po prawej stronie. Wespnij się na nie i przejdź na szczyt budynku, gdzie znajduje się legendarna skrzynia.

Legendarna skrzynia - Opuszczona Wioska

Legendarna skrzynia - Opuszczona Wioska

Gdy tylko miniesz pierwszą zakażoną strefę rośliną (fioletowa mgła przy nodze), dostaniesz się na kładkę prowadzącą po raz kolejny w głąb wioski Frei. Zanim skorzystasz z liny, popatrz na przejście z prawej strony, na którym także znajduje się fioletowa mgła. Wbij topór w roślinę po prawej stronie (jest ona koloru niebieskiego) i nie przywołuj go aż do momentu, gdy wyciągniesz fanty z legendarnej skrzyni.

Legendarna skrzynia - Opuszczona Wioska

Legendarna skrzynia - Opuszczona Wioska

Legendarna skrzynia - Opuszczona Wioska 2

Druga legendarna skrzynia znajduje się przy drugim żurawiu, tuż przed strażnicą. W pierwszej kolejności musisz zejść w dół (od miejsca, od którego przyszedłeś) i przejść do lokacji, w której znajduje się zwykła skrzynia (dobiega od niej żółte światło). Potem przejdź w lewo, a przez dziurę w ścianie zauważysz, że możesz wbić hak w filar i go zniszczyć. Wróć do punktu wyjścia (kamienną drogę, z której przyszedłeś) i przestaw żuraw tak, abyś mógł przeskoczyć na drugą stronę. Potem ustaw żuraw tak, abyś mógł dostać się do legendarnej skrzyni.

Legendarna skrzynia - Opuszczona Wioska

Legendarna skrzynia - Opuszczona Wioska

Legendarna skrzynia - Opuszczona Wioska 2

Po ukończeniu drugiego wątku głównego w Vanaheimie wróć do opuszczonej wioski (np. drogą, którą goniłeś złodzieja, który ukradł księżyc). Gdy dotrzesz na most i chatki na wodzie, przesuń dźwig w taki sposób, abyś mógł przeskoczyć na arenę widoczną na powyższym screenie. Wejdź potem do jaskini i zniszcz norę draugrów znajdującą się po lewej stronie, za wodospadem. Po jej zniszczeniu popatrz w dziurę w skale po prawej stronie od owej nory, a dotrzesz do chatki na drzewie, gdzie znajduje się legendarna skrzynia.

Legendarna skrzynia - Plac pielgrzyma

Legendarna skrzynia - Plac pielgrzyma

Legendarna skrzynia - Plac pielgrzyma 2

Tę legendarną skrzynię otworzysz podczas wykonywania zadania pobocznego o nazwie Lekarstwo dla Zmarłych. Opisaliśmy je w zakładce "zadania poboczne w Vanaheimie".

Najważniejszy jest jednak drugi most. Gdy dobijesz do plaży, przejdziesz przez pierwszy most, a potem zabijesz wrogów, dotrzesz do owego drugiego mostu. Popatrz się w prawo (od murku, przez który biegną pnącza) i zniszcz zamek, na którym uczepiona jest lina. Gdy blisko Ciebie podjedzie nowy przyrząd, nałóż na prawe palenisko magiczną pieczęć i przeciągnij go ostrzami chaosu w prawą stronę, aby rzeczone palenisko zostało podpalone. Potem ustaw magiczne pieczęcie w następujący sposób:

  • Pierwszą z nich wrzuć na palenisko z lewej strony;
  • Drugą na środek żyrandolu;
  • Trzecią wrzuć w palenisko z prawej strony (gdy już będzie się świecić - traf tak, aby celownik przybrał fioletowy znacznik).

Po tym zapalisz lewe palenisko i rozwalisz teraz pnącza, przesuwając mechanizm w lewą stronę.

Legendarna skrzynia - Ogród Noatun

Wiedza o świecie - Delta rzeczna

God of War Ragnarok - Szczeliny Yggdrasilu: Vanaheim 2

Podejdź na wyspę i do bramy, za którą znajduje się legendarna skrzynia. Popatrz przez dziurę w oknie z prętów, a zauważysz zamek z przeciwwagą oraz pnącza. Musisz wsiąść na łódkę i jechać nią pod drzewo znajdujące się z lewej strony. Gdy będziesz miał wypływać na powierzchnię, odbij w prawo, a znajdziesz małą wysepkę. Wyjdź na nią i idź na koniec mostu. Gdy go przeskoczysz, ustaw magiczne pieczęcie Frei tak, abyś mógł podpalić pierwszą z nich, a aby ostatnia dosięgła pnączy na murze. Potem rozwal łańcuch, stojąc dalej na moście i wróć po skrzynię do ogrodów.

Legendarna skrzynia - Ruiny wśród klifów

Legendarna skrzynia - Ruiny wśród klifów

Legendarna skrzynia - Ruiny wśród klifów

Uwaga! Ta "znajdźka" jest powiązania z zadaniem pobocznym "Sumienie dla zmarłych". Jeśli chcesz odhaczyć tę legendarną skrzynię, przejdź do spisu zadań pobocznych w Vanaheimie i wybierz wspomniany wyżej tytuł zadania.

Przechodząc do konkretów, gdy zejdziesz po łańcuchu, opuść most i stań na uboczu z prawej strony. Strzel w łatwopalną beczkę przy pnączach legendarnej skrzyni, a potem do niej wróć. Musisz jeszcze zająć się żółtymi skałami - stojąc w tym miejscu, co poprzednio, poproś Freję o rzucenie magicznych pieczęci na oznaczone kamienie obok żółtych skał, a potem je podpal, będąc blisko skrzyni.

Legendarna skrzynia - Świątynia Frei

Legendarna skrzynia - Świątynia Frei

Przysługa Delta Rzeki - Niepokój Frei

Aby zebrać tę skrzynię, opuść most, a potem wejdź poziom wyżej, zabijając dwa upiory. Gdy się z nimi uporasz, a Freja znajdzie pierwszy z trzech kluczowych dla misji Niepokoje Frei przedmioty, podejdź pod bramę z prawej strony i zniszcz pnącza. Za nimi zauważysz szczelinę i zamek, na którym trzyma się brama, za którą znajduje się legendarna skrzynia. Zniszcz go i wróć do niej, zabij wroga i otwórz skrzynię.

Legendarna Skrzynia - Równiny

God of War Ragnarok - Ofiara Wojny: Zwój

God of War Ragnarok - Ofiara Wojny: Zwój 2

Gdy dostaniesz się na murek, gdzie znajduje się niebieski ołtarz zmieniający porę dnia, popatrz w lewo i wbij włócznię w kamienie po prawej stronie. Potem zeskocz na wielki plac i podbiegnij do tychże kamieni, wbijając dwie kolejne włócznie w nie i detonując je za jednym zamachem. Wejdź do lokacji, a znajdziesz tutaj legendarną skrzynię.

Legendarna skrzynia - Dżungla

Legendarna skrzynia - Dżungla

Wykonaj misję "Tropem umarłych", a podczas niej znajdziesz legendarną skrzynię.

Legendarna skrzynia - Dżungla

Legendarna skrzynia - Dżungla 3

Tę znajdźkę znajdziesz podczas wykonywania misji "Szlak zniszczenia". Po opuszczeniu klatki odwróć się za siebie, a znajdziesz legendarną skrzynię.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper