God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Artefakty: Vanaheim

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Artefakty: Vanaheim

Wszystkie Artefakty w krainie Vanaheim w God of War Ragnarok.

W krainie Vanaheim znajdziemy łącznie 9 artefaktów. To, gdzie i w jaki sposób je zdobyć, przedstawiamy poniżej:

Artefakt - Południowa Dzicz

Artefakt - Południowa Dzicz

Artefakt - Południowa Dzicz 2

Po zabiciu wrogów na targowisku wdrap się na skały za ostatnim budynkiem i idź za Freyą. Gdy dostaniesz się na murek poprzedzający kładkę z drewna (prowadzącą do lasu), popatrz w lewo. Zrzuć tarczę na ziemię i zeskocz w miejsce pokryte kamieniami, aby dostać się do fantów znajdujących się w dziurze. Tam też znajdziesz artefakt.

Artefakt - Obóz Frejfra

God of War Ragnarok - Artefakty: Vanaheim

Ten artefakt znajdziesz wtedy, gdy będziesz opuszczał Vanaheim z Freją. Po przeprawie przez rzekę w łodzi dotrzesz do miejsca, gdzie znajduje się nowa mistyczna brama. Na prawo od niej leży ów artefakt.

Artefakt - Delta rzeczna

Artefakt - Delta rzeczna

Artefakt - Delta rzeczna

Opłyń od zachodniej strony deltę rzeczną, mijając np. wysepkę o nazwie Droga Pielgrzyma, a finalnie dotrzesz rzeką do miejsca, gdzie znajdziesz nową mistyczną bramę i stanowisko Broka oraz jej koleżanki. Za ową mistyczną bramą leży artefakt.

Artefakt - Delta rzeczna

God of War Ragnarok - Szczeliny Yggdrasilu: Vanaheim

Artefakt - Delta rzeczna

Gdy będziesz na placu pielgrzyma lub w ogrodzie Noatun, wpłyń pod drzewo na środku lokacji, a w północnej części (od strony zachodniej drzewa), znajdziesz małą wysepkę, do której możesz przybić. Tuż po wyjściu z łódki popatrz na trawę z lewej strony, a znajdziesz artefakt.

Artefakt - Ogród Noatun

Artefakt - Ogród Noatun

Wiedza o świecie - Ogród Noatun 2

Gdy będziesz w ogrodzie, podejdź pod bramę z prawej strony od Astrid i obejdź mur od lewej strony. Przed wejściem na górę budynku popatrz w lewo, a w trawie zauważysz artefakt.

Artefakt - Zasnute przejście

Uwaga! Ta "znajdźka" jest powiązania z zadaniem pobocznym "Sumienie dla zmarłych". Jeśli chcesz odhaczyć ten artefakt, przejdź do spisu zadań pobocznych w Vanaheimie i wybierz wspomniany wyżej tytuł zadania.

Artefakt - Zasnute przejście

Będąc w lokacji, dobij do brzegu na końcu jaskini, rozwal bramę z drewna z lewej strony i wespnij się po skałach do góry. Pozbądź się dwóch grupek wrogów, a przy tej drugiej, tuż nad rzucającą igłami rośliną, znajdziesz artefakt.

Artefakt - Świątyni Frei

Artefakt - Świątyni Frei

Przysługa Delta Rzeki - Niepokój Frei

Gdy przejdziesz przez most w zadaniu Niepokoje Frei (lewy zamek zniszczysz z miejsca, gdzie podejdziesz pod przepaść, a prawy poprzez magiczne pieczęcie, tworząc je od skały z prawej strony i dosięgając pnączy), idź dalej, a gdy zaatakują Cię dwa czworonożne potwory, zabij je i wejdź do miejsca, z którego wyleciały. Znajdziesz tam kolejny artefakt.

Artefakt - Dżungla

Artefakt - Dżungla

Artefakt - Dżungla 2

Wejdź do jamy smoka znajdującej się na południowym-zachodzie (w nocy - porę dnia zmienisz przy niebieskim ołtarzu) i przejdź przez szczelinę, a potem zbadaj przedmiot przy nieżyjącym żołnierzu. Okaże się, że jest to artefakt.

Artefakt - Zapadliska

Artefakt - Zapadliska

Artefakt - Zapadliska 2

Tę znajdźkę znajdziesz tylko wtedy, gdy wykonasz misję poboczną "Trzęsąca się jama". Po zabiciu smoka rozwal pnącza po prawej stronie, przejdź przez szczelinę i wyjdź schodami w górę, Przy zabitym żołnierzu znajdziesz artefakt.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper