God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Spartański szał czy męstwo: co lepsze, jak zmienić?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Spartański szał czy męstwo: co lepsze, jak zmienić?

Co jest lepsze, spartański szał czy męstwo w God of War Ragnarok?

Podobnie, jak w God of War z 2018 roku, w God of War Ragnarok będziesz mógł korzystać ze spartańskiego szału. Jest on dostępny od początku rozgrywki - zbieramy adrenalinę, zabijając wrogów czy zbierając czerwone kryształy wypadające z oponentów na arenach, a potem wciskamy L3 i R3 w jednym momencie, aby aktywować furię, podczas której regenerujemy - podczas uderzeń - pewną część zdrowia i zadajemy przeciwnikom większe obrażenia przez kilkanaście sekund.

God of War Ragnarok - Spartański szał czy męstwo: co lepsze, jak zmienić?

W dalszej części gry spartański szał będzie dostępny także w sekwencjach skupiających się na Atreusie. Syn Kratosa będzie umieć zmienić się w agresywnego wilka, który będzie zadawał sporo obrażeń obszarowych, uderzając tym samym nawet kilku wrogów. Gdy jednak ukończysz drugą sekwencję z Atreusem w roli głównej, to wrócisz do domu Kratosa i podczas walki z nieznaną walkirią, otrzymasz do dyspozycji także męstwo.

Męstwo możemy aktywować także poprzez kliknięcie L3 oraz R3. Po przejściu do ekwipunku, a dokładniej broni i spartańskiego szału, zauważymy, że możemy korzystać z tradycyjnej furii lub męstwa. To pierwsze jest doskonale znane, a to drugie dzieli nasz pasek na przynajmniej 3 części. Każde użycie męstwa sprawia, że jeden z kilku pasków zostaje zużyty. Z kolei samo męstwo automatycznie uzupełnia pewną część zdrowia Kratosa i zwiększa obrażenia przy kolejnym ataku czy obrony (np. tarczą) Kratosa. 

Ogólnie rzecz biorąc, tradycyjna furia jest lepsza od męstwa. Mimo tego, że dłużej ją odnawiamy, to jednak zadaje ona sporo obrażeń zwykłych wrogom, a także bossom. Męstwo pozwala odzyskać więcej zdrowia w jednym momencie i przygotować się na kolejny atak Kratosa/wroga, ale trzeba pamiętać o tym, że zwykły spartański szał także pozwala zregenerować - w trakcie uderzeń - pasek HP, więc wychodzi niemalże na to samo - pod tym względem męstwo wcale się tak bardzo nie wyróżnia.

  • Pamiętaj, że furię i męskość możesz dostosowywać pod poszczególne starcia. W trakcie walk możesz przechodzić do ekwipunku i wybierać manualnie w opcjach spartańskiego szału, która zdolność bardziej Ci pasuje w obecnej sytuacji.
Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper