God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Punkty doświadczenia, jak najszybciej zdobyć EXP?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Punkty doświadczenia, jak najszybciej zdobyć EXP?

Jak najszybciej zdobyć punkty doświadczenia w God of War Ragnarok?

W God of War Ragnarok nie znajdziemy typowych poziomów doświadczenia, które potem pozwoliłyby nam walczyć z coraz lepszymi wrogami i zdobywać nowe ulepszenia umiejętności. W grze Sony musimy ulepszać lub wytwarzać nowe wyposażenie, które zwiększa poziom wyposażenia naszej postaci, a także gromadzić punkty doświadczenia, a potem wydawać je na zakup nowych zdolności.

Punkty doświadczenia zdobywamy na rozmaite sposoby. Najczęstszym z nich są po prostu starcia z przeciwnikami, których jest masa. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, jak najszybciej zdobyć EXP-a, którego potem przeznaczymy na świetne umiejętności dla Kratosa oraz Atreusa:

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida 9

  • Bierz udział w starciach fabularnych oraz tych pobocznych. Gdy zwiedzasz rozmaite zakątki danych krain, nie omijaj wrogów. Rzadko kiedy jest to możliwe, ale przy niektórych sekwencjach możesz uciec oponentom. Nie jest to zalecane, bo dopiero po zabiciu ostatniego z wrogów zdobywamy nawet kilkaset punktów doświadczenie za jedną walkę, trwającą często wyłącznie minutę.
  • Wykonuj zadania fabularne oraz poboczne, nazywane tutaj przysługami. Tych drugich jest, ogólnie rzecz biorąc, stosunkowo mało, ale nie dość, że odblokowują one nowe lokacje, w których walczymy ze stworami (tym samym zdobywamy znowu EXP za starcia), a po zamknięciu zadania jesteśmy wynagradzani dodatkowymi punktami doświadczenia.
  • Zwiększ statystykę szczęścia w parametrach postaci. Jeśli wybierzesz elementy wyposażenia zwiększające ów atrybut, to możesz być pewien, że zdobyte doświadczenie w zadaniach, pracach czy starciach zostanie pomnożone o pewien procent (będzie on wzrastał wraz z coraz większym atrybutem szczęścia) i tym samym za najczęstsze czynności otrzymamy jeszcze więcej EXP-a.
  • Zamykaj nory draugrów czy szczeliny Yggdrasil. Za wykonanie tych pobocznych aktywności otrzymasz nie dość, że bardzo dobre materiały rzemieślnicze i ulepszenia, to w dodatku za pokonanie bossów - m.in. mścicielki - wpadnie Ci bardzo dużo punktów doświadczenia do sakwy.
  • Szukaj artefaktów i kruków Odyna w świecie gry. Za te drugie znajdźki otworzysz nie tylko legendarne skrzynie w Niflheimie, lecz bonusowo (także za owe artefakty) zostaniesz nagrodzony dodatkową, aczkolwiek małą ilością EXP-a.
  • Zainteresuj się pracami w dzienniku. To dodatkowe cele skupiające się na eliminacji danego typu wrogów w wybranej przez twórców ilości czy zbieraniu znajdziek. Za zabicie np. kilkuset draugrów otrzymasz nawet kilkaset punktów EXP-a. Podpunkt ten nakłada się na pierwszą poradę - nie omijaj pobocznych starć, a zawsze otrzymasz dodatkowe punkty doświadczenia.
  • Odwiedź Muspelheim i Niflheim, gdzie czeka na Ciebie sporo wyzwań związanych z walką z potworami. A za owe walki otrzymasz sporo EXP-a.

Co warto zaznaczyć, za wykonywanie aktywności pobocznych, takich jak szukanie skrzyń czy artefaktów, nie otrzymasz punktów doświadczenia.

Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper