God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Kwiaty z igłami i zamknięte rośliny, jak je niszczyć i otwierać w Vanaheimie?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Kwiaty z igłami i zamknięte rośliny, jak je niszczyć i otwierać w Vanaheimie?

Jak niszczyć kwiaty uprzykrzające nam życie w Vanaheimie w God of War Ragnarok?

Podczas podróży w Vanaheimie usłyszysz niejednokrotnie od Frei, że tutejsza przyroda nie lubi obcych. Tym samym na swojej drodze znajdziesz sporo zagadek związanych z np. niszczeniem pnączy czy innych rzeczy, które uniemożliwiają Ci zwiedzenie całej krainy czy pchnięcia dalej wątków pobocznych.

O ile kwestia pnączy jest prosta, bo musisz na nie nałożyć magię pieczęci, a następnie podpalić za pomocą ostrzy chaosu, tak inaczej wygląda sytuacja w przypadku niszczenia kwiatów rzucających w Ciebie igłami czy tych zamkniętych roślin, które posiadają w sobie przydatne materiały rzemieślnicze.

God of War Ragnarok - Kwiaty z igłami i zamknięte rośliny, jak je niszczyć i otwierać w Vanaheimie?

Jak niszczyć oba te obiekty? Warto zapamiętać dwie poniższe porady, ponieważ pomogą i umilą one zwiedzanie Vanaheimu:

  • Niszczenie kwiatów plujących igłami przebiega w następujący sposób: przez każdy kwiat przebiegają specjalne łodygi (koloru zielono-niebieskiego, najczęściej są one umieszczone na tej samej wysokości, co kwiat), które prowadzą do rdzenia. Musisz iść za nimi, a dotrzesz do czegoś w rodzaju serca. Nałóż na nie magię pieczęci, a potem podpal ją ostrzami chaosu. Tym samym kwiaty rzucające igłami zostaną spopielone.
  • Niszczenie roślin trzymających w ryzach materiały rzemieślnicze jest prostsze. Wystarczy nałożyć na nie magiczną pieczęć Frei, a następnie rzucić w nią toporem. Kwiat zostanie otwarty na kilka sekund i wyrzuci w powietrze specjalny przedmiot, który po chwili upadnie na ziemię. Wystarczy go tylko zebrać.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper