God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Haklangr Brodaty: Nagrobek berserków - Vanaheim

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Haklangr Brodaty: Nagrobek berserków - Vanaheim

Jak pokonać Haklangr Brodaty, berserka w północno-wschodniej części Vanaheimu (w regionie zapadliska)?

Dotrzyj do zapadliska (najpierw do równin) po misji, w której próbujesz odbić Frejra. Potem dostań się do regionu zapadliska (wykonaj przy tym obowiązkowo zadanie poboczne Powrót rzeki) i wejdź na arenę, gdzie znajduje się grobowiec następnego berserka, aby rozpocząć walkę.

Jak pokonać Haklangra Brodatego? Oto kilka porad:

God of War Ragnarok - Haklangr Brodaty: Nagrobek berserków - Vanaheim

  • Głównym atakiem wroga jest wykonywanie serii uderzeń. Zwykłe ciosy możesz blokować w ostatnim momencie i wyprowadzać kontrataki, ale te, w których oponent robi ogromny zamach młotem i obraca nim wokół swojej osi - już nie. Nawet przy idealnym blokowaniu wróg dalej będzie wykonywał tę serię, więc warto robić przewrót i poczekać, aż się zmęczy.
  • Żółte ataki najczęściej dotyczą ciosów (oprócz wyżej wymienionych obrotów wokół własnej osi), które warto blokować w ostatnim momencie - są to m.in. szarże w Twoją stronę czy lekkie uderzenia, które następują chwilę po ich sygnalizacji (obrót pojawia się dopiero po tym, jak oponent cofnie rękę z młotem).
  • Gdy na arenie pojawi się ogromne, zielone pole, jak najszybciej z niego ucieknij - najlepiej biegnąc, a nie wykonując uniki.
  • Jeśli nie zablokujesz mocnego lub średniego ciosu (żółtego), to potem postaraj się wyciągnąć tarczę w odpowiednim momencie - przewrotu nie zdążysz wykonać.
  • Używaj włóczni, gdy wróg korzysta ze swojej osłony. Łącz ciosy włócznią z ostrzami chaosu, aby nałożyć na wroga różne efekty i szybko pozbawić go wyżej wymienionej ochrony.
  • Podobnie, jak pozostali berserkowie, wróg potrafi spaść z wysoka na arenę, wcześniej sygnalizując to zieloną strefą pojawiająca się pod naszymi nogami. Omiń to uderzenie, wykonując przewrót w lewo lub prawo wtedy, gdy wróg wydaje okrzyk bojowy.
  • Tradycyjnie używaj wszystkich broni, a przede wszystkim runicznych umiejętności, aby nałożyć na wroga rozmaite efekty sprawiające, że będziesz zadawał mu więcej obrażeń. Ponadto pamiętaj o możliwości przerywania ataku nie do zablokowania poprzez użycie gniewu (spartańskiego szału podzielonego na 4 paski). Warto w przypadku tego rodzaju spartańskiego gniewu posiadać także kamień wskrzeszenia berserka i po reanimacji zużyć 4 automatycznie zregenerowane paski gniewu, które na pewno zadadzą wrogowi masę obrażeń.
Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper