God of War: Ragnarok

God of War: Ragnarok

Ocena wg platformy:

PS5 8.1
PS4 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Santa Monica Studio
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
09.11.2022
Europa:
09.11.2022
Polska:
09.11.2022
Producent:
Santa Monica Studio
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
09.11.2022
Europa:
09.11.2022
Polska:
09.11.2022

Poradnik God of War: Ragnarok

God of War Ragnarok
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności
PS5 PS4

Recenzja redakcji

God of War Ragnarok
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

10.0
God of War Ragnarok – recenzja gry. Zmierzch bogów to dopiero początek
PS5 PS4

God of War: Ragnarok - opis gry

God of War: Ragnarok to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Santa Monica Studio i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PS4 i PS5. Był on kontynuacją God of War (2018).

Fabuła - God of War: Ragnarok

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja rozgrywa się kilka po wydarzeniach ukazanych w God of War z 2018 roku. Kratos wciąż nie potrafi pogodzić się ze stratą żony, Daleka Północ nieustannie przypomina mu o Faye. Na każdym kroku widzimy, jak wspomina, analizuje i przeżywa swoją stratę, a jednocześnie coraz bardziej musi mierzyć się z konsekwencjami wcześniejszych czynów. Zabicie jednego z Asów staje się zalążkiem wypełnienia jednej z najtragiczniejszych przepowiedni – wielka zima rozpętała się na dobre.

Rozgrywka - God of War: Ragnarok

Trzon rozgrywki pozostał bez zmian. Starcia w God of War Ragnarok opierają się na solidnym wyczuciu broni, blokowaniu ataków oraz wykonywaniu płynnych uników – Lewiatan ponownie okazuje się znakomitym narzędziem do rzucania; Ostrza Chaosu nadają się do przyciągania wrogów lub wysyłania ich w przestworza. Bóg wojny powrócił z wieloma znanymi ruchami, ale teraz każda z jego zabawek może zostać nasycona energią – przytrzymując konkretny przycisk sprawimy, że topór będzie atakował lodem, a miecze podpalą przeciwników. W grze zamieszczono nowe ulepszenia sprzętu, a Kratos może dodatkowo korzystać ze zróżnicowanych tarcz – jest to dość istotne, kiedy część ataków nie możemy blokować, a w odpowiednim momencie musimy sparować atak.

God of War Ragnarok zabiera nas do znanego świata, jednak każda z poprzednika lokacja została odświeżona – wszystko przez wydarzenia z poprzedniej odsłony serii. Dla przykładu, teraz w Midgardzie panuje wieczny śnieg, a my, zamiast podróżować małą łódką, korzystamy z zaprzęgu dwóch wilków i suniemy na saniach przez ogromny teren. Na moście prowadzącym do Świątyni Tyra widzimy zniszczone posągi – co ważne, miejscówka nie służy już jako baza wypadowa, ponieważ postacie otrzymują dostęp do mistycznych bram, dzięki którym płynnie przechodzą pomiędzy lokacjami.

Największa nowość to dodatkowa grywalna postać – Atreus. Dorastający protagonista znacząco różni się pod umiejętności od ojca: jest szybki, zręczny i płynnie omija wrogów, by następnie przystąpić do ataku z użyciem łuku. Dysponuje też własnym drzewkiem umiejętności.

Oprócz dłuższego głównego wątku (ok. 30 godzin) God of War Ragnarok oferuje też szereg zadań pobocznych i dodatkową zawartość dostępną w ramach post-game.

Wideo - God of War: Ragnarok

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper