God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Nidhogg, jak pokonać, porady taktyczne

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Nidhogg, jak pokonać, porady taktyczne

Jak pokonać Nidhogga, bossa w Vanaheimie w God of War Ragnarok?

Po zabiciu Fiske dostaniesz się do strażnicy, gdzie usuniesz klątwę Frei. Zanim to nastąpi, musisz zabić Nidhogga. Jak pokonać przeciwnika?

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 10

 • W pierwszej fazie walki wróg będzie w szczelinie. Wyciągnij ostrza chaosu i zbliż się do oponenta - wyprowadzaj zwykłe ataki i gdy oponent zacznie się podnosić (głowę lub ręce), to wyciągnij tarczę lub wykonuj unik. Większość uderzeń będziesz mógł zablokować. Ciosem nie do zablokowania (wymagającym uniku) jest jedynie wytwarzana strefa bifrostu po przejechaniu przez oponenta pazurami po arenie - atak ten jest sygnalizowany jednak czerwonym kółkiem.
 • Nie używaj w pierwszej fazie walki topora ani furii. Musisz zabrać przeciwnikowi jedynie jedną część paska zdrowia, po czym użyć ciosu ogłuszającego, który wyciągnie go ze szczeliny. Dopóki tego nie zrobisz, używaj ostrzy chaosu i unikaj ciosów opisanych wyżej.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 11

 • W drugiej części walki głównym atakiem oponenta będzie wbicie ogona w ziemię. Musisz wtedy obowiązkowo dwukrotnie wcisnąć L1, aby przerwać atak bossa i ogłuszyć go na chwilę - dzięki temu będziesz mógł go okładać, nie musząc przejmować się jego ciosami.
 • Drugim atakiem nie do zablokowania są tym razem dwie strefy bifrostu wywoływane bardzo blisko Nidhogga. Nie podchodź do nich aż do momentu, gdy znikną - w tym momencie możesz użyć topora, aby rzucić we wroga, choć lepiej jest wciąż używać ostrzy chaosu i przeczekać tę sytuację.
 • Zwracaj teraz uwagę na to, kiedy boss podnosi swoje łapy - jeśli którakolwiek z nich przybierze niebieski kolor (użycie strefy bifrostu) lub morski kolor (zwykłe uderzenie, które Cię dosięgnie wtedy, gdy jesteś blisko bossa), to znaczy, że wróg wyprowadzi niesygnalizowany atak. Po nim może dojść do kolejnych zamachnięć, które skończą się uderzeniem.
 • Po zabraniu wrogowi dwóch części paska Kratos automatycznie otworzy paszczę wrogowi, a Freya zwolni zaklęcie i zacznie Ci pomagać w starciu.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Wschodnie Lasy, Wioska Frei, Żuraw, Strażnica, Nidhogg 12

 • Tym samym rozpoczniesz trzecią fazę walki. Oponent jeszcze lepiej będzie wykorzystywał swój ogień. Wywoła nim rażący bifrostem promień, który najpierw jest prowadzony w poziomie (wtedy biegnij w prawo lub lewo, w zależności od tego, od której strony rozpoczął się atak), a później w pionie (w tym przypadku wystarczy tylko zrobić przewrót w lewo lub prawo).
 • W dalszej części starcia oponent będzie wywoływał sople, które będą wbijać się w ziemię. Nie walcz wtedy z wrogiem, a po prostu wykonuj uniki w lewo lub prawo. To samo tyczy się kulek z bifrostem, choć je możesz także blokować tarczą.
 • Gdy Freya rzuci zaklęcie na drzewo, użyj ostrzy chaosu, aby wzmocnić swoją broń na kilkanaście sekund i osłabić oponenta. Okładaj go, a gdy zacznie zasysać wszystkie elementy na arenie swoim brzuchem, odsuń się od strefy przyciągnięcia, wykonując przewroty w lewo lub prawo. Oddal się od wroga, bo owe elementy zostaną za chwilę wypuszczone przez paszczę w Twoim kierunku.
 • Podobnie, jak w pierwszej i drugiej fazie walki, kluczowe jest tutaj oszałamianie wroga, gdy wbije swój ogon w ziemię, a na ekranie pojawi się niebieskie kółko.
 • W ostatniej fazie walki (gdy oponentowi zostanie ostatnia część paska zdrowia), poczekaj, aż Freja rzuci zaklęcie. Rzuć w nie ostrzami chaosu i wykończ bossa, który zostanie oszołomiony.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper