God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Wszystkie lokacje i Dziewięć Światów: jakie krainy występują?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Wszystkie lokacje i Dziewięć Światów: jakie krainy występują?

Jakie krainy zwiedzimy w God of War Ragnarok?

Przechodząc przez kolejne etapy historii God of War Ragnarok, będziemy mogli zwiedzić masę krain za pomocą Yggdrasil - Drzewa Życia, które łączy wszystkie Dziewięć Światów. Każda z krain istnieje wśród gałęzi owego drzewa, splątując tym samym losy wszystkich mieszkańców.

W God of War z 2018 roku musieliśmy w pierwszej kolejności odkryć Yggdrasil. W God of War Ragnarok sprawa jest trochę prostsza, bo nie będziemy zmuszeni odkrywać, w jaki sposób możemy przechodzić między kolejnymi światami. Taki obrót spraw pozwolił deweloperom przygotować wszystkie (a nie sześć, jak w GoW z 2018 roku) Dziewięć Światów, otwierając drzwi do poszczególnych krain Kratosowi na oścież. 

Tym samym zwiedzimy:

God of War Ragnarok - Stare krainy:

  • Alfheim - kraina z pieczęcią koloru morskiego. Zamieszkiwana jest przez elfy i jest położona między niebem a ziemią. Wyróżnia ją spokojna, wesoła atmosfera i przepiękne widoki.
  • Hellheim - kraina z pieczęcią koloru niebieskiego. Jest to miejsce, do którego trafiają ludzie tchórzliwi i schorowani, a więc tacy, którzy nie oddali życia w honorowej walce i nie mieli okazji trafić do Valhalli. To coś w rodzaju piekła - jest tutaj bardzo mrocznie i zimno.
  • Jotunheim - kraina z pieczęcią koloru żółtego. Lokacja niezamieszkiwana obecnie przez nikogo. Wcześniej należała do przodków olbrzymów, którym nie udało się przetrwać. Cechują ją ogromne pasma górskie i masa ciał nieżyjących gigantów.
  • Midgard - kraina z pieczęcią koloru białego. Ta kraina jest swego rodzaju połączeniem między kolejnymi światami. Znajdziemy tutaj ogromne jezioro, a także masę różnych rodzajów wrogów - począwszy od walkirii, poprzez trollów, a skończywszy na elfach. 
  • Muspelheim - kraina z pieczęcią koloru czerwonego. To miejsce należało niegdyś do Surtra, ognistego giganta, o którym jednak nikt nic nie słyszał od tysiącleci. Natkniemy się tutaj na lawy, chmury popiołu unoszącego się z wulkanów czy wielu wojowników, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności.
  • Niflheim - kraina z pieczęcią koloru zielonego. Ta lokacja jest dość małych rozmiarów, ale niesamowicie zaraźliwa. Spowodowana przez gniew Odyna mgła wysysa życie każdego, kto w nią wejdzie, co sprawia, że ta kraina jest dość niebezpieczna do zamieszkiwania. Mimo tego znajduje się tutaj Warsztat Ivaldiego, jednego z najlepszych kowali w historii.

God of War Ragnarok - Wszystkie lokacje i Dziewięć Światów: jakie krainy występują?

God of War Ragnarok - Nowe krainy:

  • Asgard - kraina z pieczęcią koloru fioletowo-białego. To najważniejsza kraina ze wszystkich Dziewięciu Światów, ponieważ rządzi nią bóg nordyckich bogów - Odyn. To centralny punkt najważniejszych wojowników Aesirów, w którym rozpocznie się także tytułowy Ragnarok. 
  • Svartalfheim - kraina z pieczęcią koloru niebieskiego. Ta miejscówka to dom krasnoludów. Jego układ nie jest znany nikomu oprócz karłów, którzy doskonale odnajdują się w przeciskaniu się między tajnymi przejściami czy rozwiązywaniu specyficznych zagadek, które zrozumie tylko krasnolud.
  • Vanaheim - kraina z pieczęcią koloru fioletowego. Ostatnią krainą wchodzącą w skład Dziewięciu Światów jest dom Freyi. Matka Baldura niegdyś rządziła tym światem, sprawiając, iż stał się on najbardziej tajemniczy i nieziemski ze wszystkich dostępnych krain. Jego mieszkańcy potrafią używać bardzo zaawansowanych magicznych sztuczek, a każda próba przeniknięcia do owej lokacji jest niesamowicie niebezpieczna. Z racji tego, że Freya to antagonistka w God of War Ragnarok, to możemy zakładać, że w tej krainie najwięcej zawalczymy z ciężkimi do pokonania oponentami.
Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper