God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Thor, jak pokonać, porady taktyczne przy drugim starciu

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Thor, jak pokonać, porady taktyczne przy drugim starciu

Jak pokonać Thora w bitwie w Asgardzie, blisko domu Odyna w God of War Ragnarok?

W ostatniej misji fabularnej, podczas bitwy o Asgard, będziesz musiał stoczyć drugą walkę z Thorem, ojcem Thrud. Nie ma szans, aby do niej nie doprowadzić, więc podajemy porady dotyczącego tego, jak ją wygrać:

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 6

Jak pokonać Thora?

 • Staraj się korzystać z włóczni i nakładać na Thora efekt trucizny. Możesz ją wybrać z poziomu reliktu (talizmanu) lub wybrać specjalny rond do tarczy, który przy blokowaniu sprawia, że poziom zatrucia u oponenta będzie się zwiększał;
 • Wykonuj uniki, gdy Thor będzie próbował okładać Cię pięściami lub niesygnalizowane ataki i te oznaczone żółtym kółkiem blokuj tarczą, a następnie wyprowadzaj potężne kontry.
 • Przy ciosach oznaczonych kolorem czerwonym, turlaj się w lewo lub prawo, aby uniknąć uderzenia. Nie wykonuj uników do tyłu, bo Thor czasami wyprowadza w linii prostej falę uderzeniową (przed nią odchyla się do tyłu).
 • Pierwsza faza starcia jest dość prosta i postaraj się nie zużywać runicznych umiejętności czy amuletu. Zostaw ją na dwie kolejne fazy.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 7

 • Tuż po rozpoczęciu drugiej fazy starcia, podbiegnij pod Thora i wykonaj przełamanie bloku, aby nie wytworzył na całej arenie piorunów porażających Kratosa.
 • Gdy wróg się od Ciebie oddali, poczekaj, aż zacznie rzucać młotem (czerwony atak) i wykonaj unik w lewo lub prawo w ostatnim możliwym momencie.
 • Gdy Thor wykonuje szybkie uniki, w których się teleportuje, pamiętaj, że wykonuje albo 3 albo 4 i za każdym razem próbuje Cię zajść od lewej/prawej strony lub od tyłu, aby potem wykonać potężne uderzenie. Miej to na uwadzę i bądź wtedy czujny, nie wyprowadzaj ataków!
 • Gdy Thor wywoła na arenie 3/4 strefy porażenia, pod żadnym pozorem nie wchodź w nie, bo będą one przez kilka sekund razić prądem Kratosa.
 • Gdy ojciec Thrudy wybije się do góry, szybko odbiegnij od niego, bo wywoła wstrząs, który niszczy wszystko wokół.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 8

 • W trzeciej fazie walki możesz zebrać na samym początku kryształy zdrowia rozsiane po całej arenie.
 • Tym razem strefy rażące prądem także będą się pojawiać, ale po ich aktywacji Thor wzbije się w powietrze, a potem opadnie na Twoją pozycję. Patrz pod nogi i unikaj dodatkowej strefy oznaczone kolorem czerwonym, bo inaczej bóg piorunów spadnie na Ciebie i mocno cię zrani.
 • Thor po rzutach młotem będzie teraz szarżował na Ciebie. Unikaj owych stref, lecz obowiązkowo wykonaj unik w lewo lub prawo, gdy Thor będzie już blisko Ciebie i spróbuje cię złapać.
 • Gdy Thor będzie ranny, najlepiej go podpalić - jest to bardzo proste, jeśli użyjesz runicznych umiejętności lub trzeciego poziomu szału Kratosa (tego podzielonego na 4 paski).
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper