God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Topór Lewiatan: rzucanie, wzywanie, zamrażanie, jak aktywować efekty?

Mateusz Wróbel | 11.11.2022, 21:50

God of War Ragnarok - Topór Lewiatan: rzucanie, wzywanie, zamrażanie, jak aktywować efekty?

Najważniejsze ataki toporem Lewiatan w God of War Ragnarok.

Topór Lewiatan to główna broń Kratosa znana doskonale fanom God of War z 2018 roku. Protagonista używa owego narzędzia od początku przygody w God of War Ragnarok i korzysta z doskonale znanych chwytów, jakimi są rzuty, przyzywanie czy zamrażanie przeciwników z pomocą topora.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 9

Rzucanie toporem przydaje się nie tylko podczas walk (zadajemy wtedy obrażenia nie tylko przy celnym rzucie, ale także podczas wyciągania topora (przyzywania)), ale także w trakcie eksploracji. Na swojej drodze spotkamy np. ledwo trzymające się drzewa, które możemy przepołowić czy tarcze, które musimy zniszczyć, aby podnieść chociażby jakiś mechanizm. Topór czasami musi zostać w wybranym miejscu, aby zablokować element jakiś budowy i przyzwany dopiero wtedy, gdy klikniemy trójkąt na kontrolerze. Daje nam to spore pole do popisu.

Topór wykorzystujemy również w trakcie zwykłych walk. Oprócz rzucania nim wykonujemy lekkie lub mocne uderzenia, które w zależności od tego, w jaki sposób ulepszyliśmy broń (im lepsze ma statystyki, tym oczywiście zada wrogom większe obrażenia) u Brokiego w domu Sindriego. Ponadto skorzystać możemy z runicznych umiejętności, które ustawimy z poziomu ekwipunka - tak samo jak części broni.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 3

W przerwie od starć możemy nasycać topór mrozem (przytrzymując przycisk trójkąta na padzie) i wzmocnić kolejny atak wręcz lub dystansowy. Nie dość, że zadamy większe obrażenia, to w dodatku bardziej napełnimy kółko odpowiadające za efekt zamrożenia oponenta. Jest to szczególnie przydatna rzecz podczas starć z wrogami specjalizującymi się w ogniu - ich najsłabszym punktem jest oczywiście lód, a więc nasycony topór Lewiatana.

  • Pamiętaj o używaniu umiejętności broni. Gdy zapełnisz kółko kolorem charakterystycznym dla danego oręża (to na lewo od poziomu zdrowia i poziomu szału), wykonując rozmaite ataki, użyj umiejętności broni (kliknij L1 + trójkąt jednocześnie), aby napełnić ostrze materiałem, który sprawi, że będziesz zadawał więcej obrażeń i szybciej nakładał efekt zamrożenia.
Źródło: własne

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper