God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Walkiria Vanadis, Freja, Vanaheim

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Walkiria Vanadis, Freja, Vanaheim

Opis misji "Konfrontacja: Walkiria Vanadis, Freja, Vanaheim" w God of War Ragnarok.

Gdy będziesz w Midgardzie, w starym domu Kratosa, płynnie przejmiesz kontrolę nad bogiem wojny i rozpoczniesz starcie z lodowymi potworami. Po zabiciu ostatniego z nich niespodziewanie zaatakuje Cię Walkiria - Vanadis. 

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Walkiria Vanadis, Freja, Vanaheim

Jak pokonać bossa? 

  • Staraj się nie rzucać toporem lub ostrzami chaosu w stronę walkirii, aby ją zamrozić czy podpalić - Vanadis jest zbyt mobilna i spokojnie uniknie takowych uderzeń.
  • Staraj się trzymać Vanadis na bliski dystans. Gdy tylko się oddali, zacznie do Ciebie strzelać strzałami z łuku. Wyciągnij wtedy tarczę i trzymaj ją przez dwie serie strzałów - jeśli puścisz po zablokowaniu pierwszej serii, to zostaniesz automatycznie ranny podczas tej drugiej.
  • Gdy Vanadis wyciągnie zza pleców dziwne mechanizmy, jak najszybciej od niej odskocz. Przeciwniczka postawi blisko Twojej pozycji trzy trujące bomby. Jeśli będziesz stał w promieniu, w których wybuchły (zielona plama na arenie), to zostaniesz zarażony toksynami i zaczniesz tracić sporo zdrowia przez kilka sekund.
  • Gdy widzisz, że Vanadis atakuje lekkim atakiem wręcz, mogącym zostać zablokowanym (żółte kółko), poczekaj dosłownie sekundę, zanim przybierzesz tarczę. Gdy zrobisz to od razu, to Kratos się obroni, ale zaprzepaści sobie szansę na łatwy kontratak.
  • Możesz spróbować nałożyć na ostrza chaosu ogień i próbować podpalić walkirię, ale pamiętaj, aby robić to co kilkanaście sekund, bo ów ogień wygasa na ostrzach po kilku uderzeniach. Jeśli zbyt długo nie będziesz okładał wroga podpalonymi ostrzami, to zaprzepaścisz sobie szansę na podpalenie (kółko wskazujące na to, kiedy efekt zostanie nałożony, automatycznie się wyzeruje).
  • Pamiętaj, aby przed zabraniem wrogowi 1/3 paska zdrowia, zebrać znajdujące się na mapie kryształy zdrowia i szału. Potem przeniesiesz się na nową arenę, a owe kryształy po prostu znikną.

God of War Ragnarok - Konfrontacja: Walkiria Vanadis, Freja, Vanaheim 2

Po zabraniu przeciwniczce około 1/3 paska zdrowia przeniesiesz się na nową arenę. W tym przypadku:

  • Zwróć uwagę na nową serię ciosów. Teraz przeciwniczka, atakując wręcz, będzie wykonywała dwa lub cztery uderzenia jednym ciągiem. Oznacza to, że trzymaj tarczę przy sobie przynajmniej na dwa ciosy, a gdy walkiria przestanie atakować, puść ją. W innym przypadku zostaniesz ranny.
  • Walkiria potrafi teraz jeszcze szybciej do Ciebie doskoczyć lub od Ciebie odskoczyć, a potem wypuścić dwie serie strzałów. Nie wykonuj wtedy uników i ogranicz się do korzystania z tarczy.
  • Używaj nowej furii Kratosa, gdy będziesz miał mało zdrowia. Tym razem nie wprowadza ona boga wojny w spartański szał, a inny efekt męstwa, który sprawia, iż odzyskuje on małą część HP.

Gdy wygrasz starcie, obejrzyj dramatyczną scenkę, po której będziesz mógł udać się do Vanaheimu, krainy Freyi. Tak naprawdę nie będziesz mógł teraz nic innego zrobić (pozostałe krainy są zablokowane), jak właśnie udać się do owego świata.

Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper