God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Tworzenie i ulepszanie wyposażenia: kowale, materiały, schematy, towarzysz, zasoby

Mateusz Wróbel | 11.11.2022, 21:50

God of War Ragnarok - Tworzenie i ulepszanie wyposażenia: kowale, materiały, schematy, towarzysz, zasoby

Wszystko o tworzeniu i ulepszaniu przedmiotów wyposażenia w God of War Ragnarok.

God of War Ragnarok jest grą akcji, ale niepozbawioną pewnych elementów RPG. Jednym z nich jest dokładne dbanie o elementy wyposażenia Kratosa i jego głównych towarzyszy, pomagających mu w nadchodzącej wojnie między nordyckimi bogami.

Na start otrzymujesz standardowe elementy pancerza. Spokojnie poradzisz sobie z nimi w pierwszych godzinach w Midgardzie, lecz potem będziesz zmuszony zdobywać nowe schematy i wytwarzać lepsze wyposażenie lub ulepszać to już posiadane.

God of War Ragnarok - Tworzenie i ulepszanie wyposażenia: kowale, materiały, schematy, towarzysz, zasoby

Podstawy tworzenia i ulepszania przedmiotów w God of War Ragnarok:

  • Elementy wyposażenia możesz tworzyć i ulepszać u Sindriego oraz Broka. Możesz to robić w domu Sindriego lub przy miejscach, w których się rozłożyli - są to stałe miejsca, więc warto pamiętać, gdzie mają swoje stanowiska w takich krainach, jak Alfheim, Vanaheim czy Svartalfheim.
  • Większość schematów odblokowuje się wraz z postępem fabularnym. Odwiedzaj często Sindriego i Broka (albo po każdej misji głównej), a zauważysz, że przygotowali oni dla Ciebie nowe przedmioty, które możesz stworzyć. Najczęściej są one lepsze od tych posiadanych, o ile ulepszysz je na taki sam poziom, co obecne itemki.
  • Warto jednocześnie zapamiętać, że zebrane manualnie schematy są zazwyczaj tymi najlepszymi - dlatego warto np. wykonać nieobowiązkową aktywność dot. Lundy, która skupia się na znalezieniu 3 schematów w Vanaheimie należących właśnie do niej. Odwiedź też Nilfheim i otwieraj skrzynie za zabite kruki Odyna - w nich zawsze znajduje się bardzo dobry pancerz.
  • Przedmioty stworzysz lub ulepszysz za srebro zdobywane za większość czynności w grze, a także materiały rzemieślnicze dostępne w skrzyniach z czerwoną poświatą czy za wykonywanie wyznaczonych aktywności. Każdy poziom wyposażenia w przedmiotach wyposażenia ma w wymaganiach ten sam materiał rzemieślniczy, więc jeśli jest on rzadki, zdecyduj się, na jaki item chcesz go przeznaczyć. Swojej decyzji nie możesz zmienić.
  • Lewiatan ulepszysz za mroźny płomień, a ostrza chaosu za płomień chaosu. Te materiały zdobywasz za postęp fabularny i wykonywanie najważniejszych misji głównych, więc maksując grę nie ma możliwości, abyś je pominął.

God of War Ragnarok - Tworzenie i ulepszanie wyposażenia: kowale, materiały, schematy, towarzysz, zasoby 2

Wyposażenie towarzyszy, przedmioty specjalne i sprzedaż rzeczy w God of War Ragnarok:

  • Oprócz dbania o Kratosa musisz również sprawdzać, czy przypadkiem towarzysze nie zasługują na ulepszenie wyposażenia. U Atreusa będziesz ulepszał zdobyte łuki, a u Frei - miecze. Do tychże upgrade'ów będziesz potrzebował - podobnie jak w przypadku topora Lewiatan i ostrzy chaosu, specjalnych przedmiotów, które zdobędziesz podczas wykonywania głównych misji czy zadań od towarzyszy.
  • Będąc u kowala, warto zainteresować się także kategorią specjalnych przedmiotów. Możemy tutaj wytworzyć zaklęcia, które włożymy do swojego amuletu (niektóre z nich zapewniają pasywne, a niektóre aktywowane manualnie umiejętności), ulepszyć akcesorium (sztuczki towarzyszy) czy wytworzyć podstawowe przedmioty rzemieślnicze. Niestety, ale nie stworzymy tutaj materiałów pożądanych, tych potrzebnych do ulepszenia wyposażeń na maksymalne poziomy. Możemy wspomóc się jedynie stworzeniem podstawowych składników.
  • Mówiąc o zasobach, warto nosić przy sobie przynajmniej jeden zwykły kamień wskrzeszenia, a najlepiej nadzwyczajny kamień wskrzeszenia. Ich stworzenie kosztuje 1500 srebra, a sprawi, że towarzysz ożywi Kratosa, gdy ten zginie. Jest to bardzo przydatne podczas starć z bossami - jeśli są one wymagające i zginiemy, to nie będziemy musieli powtarzać walki od początku, a zostać zreanimowanym przez towarzysza i kontynuować starcie. Zwykły kamień kosztuje 1500 srebra, a ten lepszy 3000 srebra - z tą różnicą, że nadzwyczajny przywraca sporą część zdrowia. Srebro znajdziesz w każdym miejscu, więc nie warto oszczędzać specjalnie monet na ten itemek.
  • Aby zarobić dodatkowe srebro, sprzedawaj artefakty zdobyte podczas rozgrywki (to ich jedyne zastosowanie, nie licząc dodatkowego EXP-a za znalezienie wszystkich kolekcji znajdziek), niepotrzebne elementy wyposażenia. Zasobów z kolei nie sprzedawaj, bo nigdy nie wiadomo, czy nie przydadzą Ci się w dalszej części gry, gdy będziesz chciał ulepszyć od zera wybrany przedmiot.
  • Pamiętaj, że w razie sprzedaży złego przedmiotu, możesz go odkupić za niewielką ilość srebra w ekranie tworzenia przedmiotów.
Źródło: własne

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper