God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Hvitserkr Śmiały: Nagrobek berserków - Vanaheim

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Hvitserkr Śmiały: Nagrobek berserków - Vanaheim

Jak pokonać Hvitserkr Śmiały, berserka w zachodniej części Vanaheimu (blisko delty rzecznej)?

Dotrzyj do Delty Rzecznej na zachodzie Vanaheimu (tam, gdzie rozwiązywałeś sporo przysług wspólnie z Freyą) i aktywuj nagrobek berserka tuż przed mostem, na którego wchodziłeś, aby znaleźć produkty lecznicze dla jednego z duchów. Tym samym rozpoczniesz to starcie.

Jak pokonać Hvitserkra Śmiałego? Oto kilka porad:

God of War Ragnarok - Hvitserkr Śmiały: Nagrobek berserków - Vanaheim

  • Walka z tym przeciwnikiem jest bardzo prosta, o ile będziesz korzystał z włóczni. Staraj się skracać dystans i przytrzymując R2, wysysać energię z przeciwnika, co zapewnia 10-sekundową odporność na truciznę. To główny atut tego berserka, bo rzuca nią na lewo i prawo, więc warto wykonywać tę czynność.
  • Przeciwnik w pierwszych fazach walki wzywa na arenę sporo mniejszych przeciwników. Zajmij się nimi, spoglądając co chwilę na głównego rywala - będzie on posyłał w Twoim kierunku fale trucizny, które możesz spokojnie ominąć, wykonując przewrót w ostatniej chwili lub trzymając przy sobie tarczę.
  • Uważaj potem na przyzywanie umarłych na strefach oznaczonych kolorem czerwonym. O ile 3 pierwsze takowe strefy zawsze idą w lewo lub prawo, to ta ostatnia ustawia się tuż przed tobą. Ważne jest więc, aby ostatni przewrót wykonać w tył, a nie w przód.
  • Podobnie, jak pozostali berserkowie, wróg potrafi spaść z wysoka na arenę, wcześniej sygnalizując to zieloną strefą pojawiająca się pod naszymi nogami. Omiń to uderzenie, wykonując przewrót w lewo lub prawo wtedy, gdy wróg wydaje okrzyk bojowy.
  • Wróg nie lubi bliskiej walki i nie robi na nim żadnego wrażenia trucizna. Używaj więc szczególnie elementów, które by go podpaliły lub zdezorientowały, jak magiczne strzały Frei.
  • Tradycyjnie używaj wszystkich broni, a przede wszystkim runicznych umiejętności, aby nałożyć na wroga rozmaite efekty sprawiające, że będziesz zadawał mu więcej obrażeń. Ponadto pamiętaj o możliwości przerywania ataku nie do zablokowania poprzez użycie gniewu (spartańskiego szału podzielonego na 4 paski). Warto w przypadku tego rodzaju spartańskiego gniewu posiadać także kamień wskrzeszenia berserka i po reanimacji zużyć 4 automatycznie zregenerowane paski gniewu, które na pewno zadadzą wrogowi masę obrażeń.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper