God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Zaginiony Skarb

Mateusz Wróbel | 11.11.2022, 21:50

God of War Ragnarok - Zaginiony Skarb

Opis misji Zaginiony Skarb w God of War Ragnarok.

Po zdobyciu włóczni Draupnir wypłyń na zatokę Svartalfheimu i płyń na północ mapy, do wyspy Alberyka. Wbij włócznię w zawór na skale po prawej stronie i wespnij się na górę, a zauważysz duszę człowieka.

God of War Ragnarok - Zaginiony Skarb

Pomów z nim, a odblokujesz to zadanie poboczne. Przejdź kawałek dalej i rozwal zielone kamienie po lewej stronie. Zejdź w dół, a potem popatrz na koło wodne po prawej stronie.

God of War Ragnarok - Zaginiony Skarb 2

Zauważysz tam skałę, którą możesz rozwalić z pomocą włóczni. Zrób to i wróć do poprzedniego miejsca. Przeskocz na platformę, a z niej na skałki z prawej strony, blisko drugiego koła wodnego. Rozwal skałę z prawej strony za pomocą włóczni i pociągnij łańcuch.

God of War Ragnarok - Zaginiony Skarb 3

Gdy się napręży, rzuć toporem w zamek po prawej stronie, wcześniej nasączając go magiczną pieczęcią w strzale Frei. Gdy będziesz blisko wody, zamroź gejzer z prawej strony przy kole wodnym, a potem wróć na platformę i skorzystaj z haka, który zaprowadzi Cię do windy. Będąc w niej, przyzwij topór.

God of War Ragnarok - Zaginiony Skarb 4

Na górze zabij pełzacze, a potem dostań się na samą górę, gdzie otwórz legendarną skrzynię i zdobądź pierwszą część zaginionego skarbu.

Smocza plaża

Druga część skarbu znajduje się na smoczej plaży. Dopłyń tam łódką i wdrap się na drewnianą kładkę po łańcuchu z lewej strony. Potem wbij włócznię w zawór i wdrap się wyżej, a usłyszysz ducha chłopca. Pomów z nim i przejdź na drugą stronę lokacji, korzystając z haka.

God of War Ragnarok - Zaginiony Skarb 5

Potem kieruj się w stronę jamy Alberyka. Przy posągu odbij w lewo i wejdź do jaskiń. Tam stocz walkę z ponurnikami, po której będziesz mógł wziąć granat z naczynia po lewej stronie i rzucić nim w stronę żółtych kamieni na drodze.

God of War Ragnarok - Zaginiony Skarb 7

Następnie idź przed siebie i pozbądź się kolejnych oponentów, niszcząc ich tarcze włócznią. Weź kolejny granat z naczynia i zniszcz żółte kamienie, a rozpoczniesz walkę z przywódczynią ponurników - Ormstungą. Jak ją pokonać?

God of War Ragnarok - Zaginiony Skarb 8

  • Ormstunga jest bardzo mobilna. Oznacza to, że najlepiej śpisze się na nią włócznia Draupnira - wyprowadzaj po 2/3 celne uderzenia, a potem broń się przed atakami przeciwniczki.
  • Mocnym atakiem wroga jest szarża w Twoją stronę, obracając przy tym ciałem - gdy wróg wzniesie się w powietrze i zacznie obracać wokół własnej osi, szybko wykonuj przewroty w lewo lub prawo, aby uniknąć uderzenia.
  • Zwykłe ataki możesz blokować tarczą - warto trzymać ją cały czas przy sobie, gdy wróg wyprowadza serię normalnych uderzeń, bo nie wybijają one z rytmu, więc będziesz mógł je wszystkie zablokować.
  • Możesz rzucać włócznią w Ormstungę i aktywować włócznie wtedy, gdy oponent wzbije się w powietrze i spróbuje na Ciebie szarżować.
  • Warto korzystać z granatów wybuchających, które znajdują się na naczyniu z prawej strony.
  • Wróg nie jest odporny na zatrucie i jest to jego słaby punkt - skorzystaj ze specjalnej zdolności Frei, dzięki której kobieta może rzucać trucizną w ponurnicę.

Po starciu weź granat z naczynia, wejdź na skałkę z lewej strony i rzuć nim przez dziurę w kamieniu, aby zniszczyć żółty gruz. 

God of War Ragnarok - Zaginiony Skarb 8

Potem przejdź pod kamieniem dalej, a dostaniesz się pod legendarną skrzynię i drugą część zaginionego skarbu. Teraz wróć do ojca, pomów z nim, a misja dobiegnie końca.

Źródło: własne

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper