God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir

Opis przejścia misji "Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir" w God of War Ragnarok.

Po odwiedzeniu Broka i Sindriego dotrzesz do tuneli w Svartalfheimie. Idź w prawo, a potem podpal łatwopalną beczkę znajdującą się przy kratach, aby otworzyć sobie przejście dalej. Tam znajdziesz dwa ponurniki.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele,

Zabij je, lecz uważaj na ich bardzo długie języki - potrafią nimi atakować na daleką odległość. Potem idź cały czas przed siebie, zabijając wrogów i podpalając olej przy łatwopalnych beczkach. Finalnie spotkasz Sindriego, który nie da ci spokoju. Po krótkiej rozmowie przepchnij wóz i podejdź do łańcucha z lewej strony. Napnij go maksymalnie, aby opuścić drugą bramę.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele,  2

Połóż na zamku nad Tobą magiczną pieczęć Frei, a potem rzuć w nią toporem. Potem puść łańcuch i chwyć topór i odbij go od fioletowego kamienia z lewej strony, aby zniszczył on zamek po drugiej stronie. Tym samym przejdziesz dalej, gdzie stoczysz walkę z ponurnikiem. Po niej podejdź pod drzwi z lewej strony i popatrz na rynnę, przez którą spływa woda. Zamroź ją toporem w miejscu, gdzie znajduje się koło.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir 3

Dzięki temu dźwigniesz bramę i przejdziesz dalej. Zabij ponurniki, wcześniej go ogłuszając. Potem przejdź tunelami w lewo, gdzie znajdziesz kolejnych oponentów. Skorzystaj z łańcucha na lewo od bramy, a wejdziesz jeszcze wyżej. Stąd chwyć za korbę, a rynna z wodą przestawi się na drugą stronę. Potem wróć do miejsca z owymi rynnami.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir 4

Tym razem musisz skorzystać z magicznej pieczęci na rynnie na górze po lewej stronie. Rzuć w nią potem toporem, a zamrożenie będzie trwało nawet wtedy, gdy go wyciągniesz. Gdy topór do Ciebie wróci, wbij go w rynnę niżej, przy kole, aby móc otworzyć sobie bramę dalej. Zabij dwóch przeciwników i wejdź w interakcję z bramą. Potem wespnij się na samą górę, a na zewnątrz idź za Brokiem

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir 5

Eliminuj wrogów, którzy napatoczą się w drodze do kuźni. Potem otwórz bramę i przejdź do lokacji pełnej krasnoludów. Przy platformie odbij w prawo i idź boczną ścieżką. Dotrzesz do miejsca, gdzie spalisz zarośla. Potem wskocz na górę z prawej strony i zamroź wodę, aby móc przeskoczyć dalej.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir 6

Potem biegnij przed siebie i zamroź kolejną wodę, gdy wdrapiesz się na drewniany podest. Poczekaj, aż Brok dostanie się na górę i przyzwij topór. Wróć do windy, w której był wcześniej krasnolud i rozkaż mu użyć korby, abys mógł i Ty dostać się na górę. Wdrap się na skały po prawej stronie i poproś Broka o obrócenie korbą windy.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir 7

Gdy będziesz widział szparę po lewej stronie (po tym, jak przeciwwaga pójdzie do góry), rzuć toporem w wodę z lewej strony, aby ją zamrozić. Potem poproś Broka raz jeszcze o obróceniu korbą, a otworzysz sobie bramę i przejście dalej. Podbiegnij do góry i rzuć toporem w gniazdo wrogów, a zniszczysz je. Teraz możesz wrócić do kuźni i skorzystać z dźwigu.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir 8

Na miejscu zabij wrogów wybiegających z jaskini i przejdź do serca lokacji. Obróć korbę przy windzie, a okaże się, że musisz ją naprawić z Brokiem. Podejdź do niebieskich kamieni na lewo od krawędzi, których możesz się łapać, aby wrócić do jaskini.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir 9

Gdy rozłupiesz niebieski kamień, wróć do Broka. Potem rozłup brązowy kamień przy drewnianej kładce i wróć z nim do krasnoluda. Potem idź do korby, a gdy Brok zamontuje zmiany, obróć nią, aby dostać się do Pani. Po długiej scence wrócisz do znanego ci miejsca, gdzie nauczysz się walczyć włócznią.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir 9

Po tym będziesz miał okazję dowiedzieć się, że włócznia odpowiada za uszkadzanie żółtych kamieni w skałach - wbij włócznię, wciskając L2 i R1, a następnie zdetonuj ją, wciskając trójkąt. Dzięki temu wyjdziesz z tej lokacji i dostaniesz się do kolejnej - ta jest pełna wrogów i gniazd.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir 10

Postaraj się za pomocą włóczni rozwalić gniazda przy przepaści, a potem korzystaj z którejkolwiek broni. Podejdź pod skały z lewej strony i zniszcz kamień stojący na drodze za pomocą włóczni, aby móc iść dalej. Po przeciśnięciu się przez szczelinę zabij wrogów i wbij włócznię w zawór na skale po lewej stronie.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir 11

Wejdź na górę i rozwal skałę po prawej stronie za pomocą włóczni, abyś mógł przejść po klifie dalej. W kolejnej lokacji znajdziesz dwa ogry. Warto skupić swoje ataki na tym, który jest na 4 poziomie doświadczenia. Ogłuszaj go, a potem na niego wsiądź.

God of War Ragnarok - Odmienić los: Tunele, Kuźnia, Gniazdo Zmor, Naprawa dźwigni, Włócznia Draupnir 12

Dekoncentruj przeciwnika, aby ten ciągle atakował innych oponentów. Dzięki temu bardzo łatwo i przyjemnie zabijesz wszystkich w tej lokacji. Po tym możesz ulepszyć sprzęt u Broka lub od razu zjechać liną na prawo od niego w dół. Przejdź do obozu krasnoludów i pomów z Odynem.

Po rozmowie misja dobiegnie końca. Mając teraz włócznię, możesz powrócić do wcześniejszych regionów lub iść z Freją od razu do domu Sindriego, aby kontynuować wątek główny.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper