God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida

Opis przejścia misji "Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida" w God of War Ragnarok.

Po przejściu na drugą stronę miasta idź kawałek przed siebie, a potem popatrz w lewo. Zniszcz wóz z zielonym kamieniem i przeciśnij się obok kolejnego wózka, aby dotrzeć w pobliże znacznika misji.

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi (Droga): Druga strona Nidavellir,

Następnie wejdź do tawerny krasnoludów. Podejdź do śpiewaka i pomów z nim, a on wskaże Ci miejsce, gdzie znajduje się Durlin. Możesz od razu porozmawiać z Raebem, aby przyjąć pierwsze zadanie poboczne. Niemniej wyjdź z budynku tylnymi drzwiami - otrzymasz teraz także kompas, który pomoże Ci w szukaniu znaczników celu. Biegnij w stronę przystani i wskocz do łodzi.

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi (Droga): Druga strona Nidavellir, 2

Przepłyń przez jaskinię, a dostaniesz się do zatoki. Możesz od razu ruszyć z głównym wątkiem albo zająć się zadaniem pobocznym, wypływając głębiej na wody z prawej strony. Niemniej dostaniesz się na teren Durlina, Dobij do przystani i wejdź do środka, a uruchomisz scenkę, podczas której pomówisz z kronikarzem. Następnie wyjdź do portu drzwiami z prawej strony. Zabij wrogów, a następnie otwórz bramę, przy której stoi Atreus. Idź ścieżką do góry i skorzystaj z kolejki górskiej.

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida

Po krótkiej podróży wyjdź na zewnątrz i idź drewnianą kładką przed siebie. Zauważysz, iż jest ona zablokowana wagonikami. Odbij więc w prawo i przeciśnij się pod skałami na końcu ścieżki. Po krótkiej scence rozpoczniesz walkę z Drekim.

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida 2

Jak go pokonać?

  • Najlepiej będzie używać topora Lewiatana i starać się zamrozić przeciwnika;
  • Atakiem nie do zablokowania jest wypluwany jad lecący w naszą stronę w linii prostej - gdy go widzisz, odskocz w lewo lub prawo;
  • Gdy widzisz, że wróg wyprowadza lekki atak (nieoznaczony lub ten żółtego koloru), blokuj go w ostatnim momencie, a potem wyprowadzaj kontry;
  • Staraj się trzymać stworzenie na bliski dystans - uważaj jedynie na ataki ogonem, które często są połączone z atakiem dziobem - wykonaj dwa bloki w dobrym momencie, a wróg nie będzie mógł nic Ci zrobić;
  • Gdy wróg zacznie się elektryzować, oddal się jak najdalej od niego, bo zaraz wytworzy specjalną strefę, na której pojawi się elektryczność potrafiąca unieruchomić Cię nawet na kilka sekund - będziesz wtedy podatny na ataki.
  • Gdy oponent jest naelektryzowany, będzie wypluwał elektryczne ładunki, które będą "działać" w pewnej strefie - miej to na uwadze i unikaj ich za wszelką cenę.

Po starciu zbierz fanty i biegnij do szczeliny przed sobą. Trzymaj się lewej strony, a koniec końców dotrzesz do kolejki. Napraw ją, a potem ustaw wedle zaleceń Atreusa. Wejdź do środka i kontynuuj podróż.

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida 3

Podczas niej zostaniesz zaatakowany przez przeciwników. Wciskaj przyciski R1 lub R2, a po dotarciu na miejsce dobij trolla i pozbądź się reszty wrogów. Po tym odpocznij chwilę i zacznij wyniszczać zielony metal specjalnymi strzałami Atreusa. Szczególnie ważne jest zrobić to po prawej stronie, a potem przy budynku, a dokładniej krasnoludzkim przejściu na drugą stronę lokacji.

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida 4

Przejdź przez budynek, a dotrzesz do serca kopalni Jarnsmida. Zejdź na ziemię i strzel w drewnianą rynnę nad ładunkiem z prawej strony. Tym samym opuścisz skrzynię z towarem i przejdziesz, korzystając z haka, na drugą stronę. Odbij w prawo i podsadź Atreusa przy pomalowanych na biało deskach.

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida 6

Ten rozejrzy się na górze. Rozkaż mu chwycić za korbę, a gdy podest naprzeciwko będzie na wprost Ciebie, zamroź toporem mechanizm po prawej stronie i szybko przeskocz na drugą stronę. Potem pociągnij mechanizm z rynną w swoją stronę i zeskocz w dół.

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida 7

Gdy będziesz na końcu drogi, zamroź rynnę toporem (tę po lewej stronie), a opuścisz sobie kamień, na który możesz teraz się wdrapać. Gdy na nim będziesz, przyzwij topór i przeskocz na drugą stronę, do Atreusa. Pomóż mu podnieść bramę, a potem przesuń wózek i udaj się na wielką arenę, na którą dostanie się Sindri. Po rozmowie zabij wrogów i wejdź do wnętrza kopalni.

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida 8

Na powitanie zabij kilku wrogów i odbij w lewo, gdy zauważysz, że oficjalne wejście do środka obiektu jest zawalone. Wyeliminuj kilku oponentów i kucając, przejdź głębiej. Kawałek dalej zauważysz "matkę" robali, którą musisz wyeliminować. Warto tutaj skorzystać z ostrzy chaosu, ponieważ na arenie znajdziesz masę pomniejszych stworków, które będą Ci utrudniać walkę.

God of War Ragnarok - Na Ratunek Tyrowi: Nidavellir, Zatoka Obfitości, Durlin, Port, Kopalnia Jarnsmida 9

Po walce uzupełnij szał i zdrowie kryształami, a gdy będziesz gotowy, wsiądź do łodzi.

Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper