God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Żółte kamienie i zawory w skałach, jak niszczyć/korzystać?

Mateusz Wróbel | 11.11.2022, 21:50

God of War Ragnarok - Żółte kamienie i zawory w skałach, jak niszczyć/korzystać?

Jak niszczyć żółte kamienie w skałach i wykorzystywać zawory w God of War Ragnarok?

W God of War Ragnarok znajdziemy masę krain, których zwiedzenie od A do Z nie będzie nigdy możliwe po pierwszym dotarciu na którekolwiek tereny. Deweloperzy zadbali o pewne blokady w eksploracji, które zmuszają nas do powracania do niektórych regionów po pchnięciu wątku fabularnego.

Jednym z takich elementów są żółte kamienie w skałach oraz zawory, które spotkasz już w Svartalfheimie. Zwiedzając niektóre z wysp zauważysz przy nich - na skałach - żółte kamienie, które uniemożliwiają Ci wspięcię się do góry.

God of War Ragnarok - Żółte kamienie i zawory w skałach, jak niszczyć/korzystać?

Tak naprawdę nic nie zrobisz z tym fantem aż do momentu dotarcia do kuźni z Brokiem. W tym miejscu otrzymasz nową, specjalną, niespotykaną dotąd broń, która pozwoli Ci nie tylko walczyć z wrogami, ale także wbijać włócznię w żółte kamienie, a potem je niszczyć.

Gdy będziesz miał już włócznię Draupnir i zauważysz żółty kamień na skale, wystarczy, że rzucisz orężem w rzeczony kamień (L2 + R1), a potem zdetonujesz włócznię, wciskając klawisz trójkąta na kontrolerze DualSense.

God of War Ragnarok - Żółte kamienie i zawory w skałach, jak niszczyć/korzystać? 2

Z kolei zawory możesz wykorzystywać jako swego rodzaju rurkę wbitą w ścianie. Gdy zauważysz rzeczony zawór, możesz wbić w niego włócznię, a potem wspiąć się do góry lub wykorzystać ją jako przejście na drugą stronę, nad przepaścią.

Jedyną kwestią, na którą musisz uważać w przypadku zaworów, jest to, iż włócznia wbija się w nie jedynie wtedy, gdy znajdujesz się pod właściwym kątem - musisz być na wprost zaworu, aby włócznia się w niego wbiła.

Źródło: własne

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper