God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok

Opis misji głównej "Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok" w God of War Ragnarok.

Po wyjściu z Muspelheimu dostań się do Midgardu, a potem rusz w stronę dźwigu, który zabierze Cię do świątyni Tyra. Przejdź z Atreusem i Freyą między oddziałami walkirii, a przy drzwiach prowadzących do budynku odpocznij przy namiocie. Obejrzyj przerywnik, po którym znowu przeniesiesz się do snu, gdzie spotkasz Faye. Idź za nią i wykonuj polecenia związane z użyciem touchpada. Po dotarciu do czwartego drzewa obejrzyj emocjonalną scenkę, po której wrócisz do rzeczywistości.

Wejdź do świątyni. Miń warsztat Lundy - to ostatni moment na to, aby ewentualnie ulepszyć wyposażenie. Następnie otwórz drzwi przed sobą i podejdź do kryształu, aby wygłosić przemowę i dostać się do Asgardu. Na miejscu zacznij eliminować wrogów. Droga do kolejnych grup oponentów jest bardzo prosta i spotkasz tutaj przede wszystkim oddziały einhejnerów. Uważaj więc na bifrost, którego używają.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok

Eliminuj grupy wrogów na wszelkie możliwe sposoby. Towarzyszyć Ci będzie Freya, więc warto też sprawdzić, czy aby przypadkiem nie ma z poprzednich zadań dodatkowego EXP-a, którego przeznaczyłbyś na zakup nowych umiejętności dla kompanki. Niemniej dotrzesz do miejsca, gdzie zabijesz ogra oraz opanecrzonego wroga, a potem musisz przewrócić kamienie znajdujące się po prawej stronie za pomocą ostrzy chaosu.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 2

Zrób to, zabij wrogów, a potem zejdź w dół. Przejdź po klifie, a spotkasz Atreusa. Zabij wierzchowca, a potem nieumarłych - gdy to zrobisz, zaatakuje Cię smok, który będzie ział ogniem co kilka sekund. Musisz w przerwie od tejże czynności wziąć włócznię i strzelić w nią w kolumnę widoczną po prawej stronie. Potem detonuj, a smok straci równowagę i zostanie pożarty przez sojusznika.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 3

Po tym przeskocz przez rzekę i rusz na spotkanie z Sindrim. Zabijaj kolejnych wrogów i idź schematyczną drogą przed siebie. Potem obejrzyj scenę, w której machiny wojenne zostają rozwalone przez Sindriego. Następnie przejmiesz kontrolę nad Atreusem. Zeskocz na arenę i powybijaj wrogów.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 4

Aby sekwencja została ukończona, zajmij się również łuczniczką na dachach. Potem podejdź pod głaz, a zamienisz się w niedźwiedzia. Zabij wszystkich einhejnerów, a potem wdrap się na górę, pod bramę. Aktywuje to długi przerywnik. Potem znowu wcielisz się w Kratosa. Idź cały czas przed siebie i eliminuj wrogów, zmieniając swoje oręże w zależności od tego, na jakie efekty specjalne są wrażliwi oponenci.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 5

Przeskakuj między skałami, a po spotkaniu Frejra i krótkiej scence zaatakuje Cię Thor, z którym będziesz musiał stoczyć drugi pojedynek.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 6

Jak pokonać Thora?

 • Staraj się korzystać z włóczni i nakładać na Thora efekt trucizny. Możesz ją wybrać z poziomu reliktu (talizmanu) lub wybrać specjalny rond do tarczy, który przy blokowaniu sprawia, że poziom zatrucia u oponenta będzie się zwiększał;
 • Wykonuj uniki, gdy Thor będzie próbował okładać Cię pięściami lub niesygnalizowane ataki i te oznaczone żółtym kółkiem blokuj tarczą, a następnie wyprowadzaj potężne kontry.
 • Przy ciosach oznaczonych kolorem czerwonym, turlaj się w lewo lub prawo, aby uniknąć uderzenia. Nie wykonuj uników do tyłu, bo Thor czasami wyprowadza w linii prostej falę uderzeniową (przed nią odchyla się do tyłu).
 • Pierwsza faza starcia jest dość prosta i postaraj się nie zużywać runicznych umiejętności czy amuletu. Zostaw ją na dwie kolejne fazy.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 7

 • Tuż po rozpoczęciu drugiej fazy starcia, podbiegnij pod Thora i wykonaj przełamanie bloku, aby nie wytworzył na całej arenie piorunów porażających Kratosa.
 • Gdy wróg się od Ciebie oddali, poczekaj, aż zacznie rzucać młotem (czerwony atak) i wykonaj unik w lewo lub prawo w ostatnim możliwym momencie.
 • Gdy Thor wykonuje szybkie uniki, w których się teleportuje, pamiętaj, że wykonuje albo 3 albo 4 i za każdym razem próbuje Cię zajść od lewej/prawej strony lub od tyłu, aby potem wykonać potężne uderzenie. Miej to na uwadzę i bądź wtedy czujny, nie wyprowadzaj ataków!
 • Gdy Thor wywoła na arenie 3/4 strefy porażenia, pod żadnym pozorem nie wchodź w nie, bo będą one przez kilka sekund razić prądem Kratosa.
 • Gdy ojciec Thrudy wybije się do góry, szybko odbiegnij od niego, bo wywoła wstrząs, który niszczy wszystko wokół.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 8

 • W trzeciej fazie walki możesz zebrać na samym początku kryształy zdrowia rozsiane po całej arenie.
 • Tym razem strefy rażące prądem także będą się pojawiać, ale po ich aktywacji Thor wzbije się w powietrze, a potem opadnie na Twoją pozycję. Patrz pod nogi i unikaj dodatkowej strefy oznaczone kolorem czerwonym, bo inaczej bóg piorunów spadnie na Ciebie i mocno cię zrani.
 • Thor po rzutach młotem będzie teraz szarżował na Ciebie. Unikaj owych stref, lecz obowiązkowo wykonaj unik w lewo lub prawo, gdy Thor będzie już blisko Ciebie i spróbuje cię złapać.
 • Gdy Thor będzie ranny, najlepiej go podpalić - jest to bardzo proste, jeśli użyjesz runicznych umiejętności lub trzeciego poziomu szału Kratosa (tego podzielonego na 4 paski).

Po walce obejrzyj scenkę i rozpocznij walkę z Odynem.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 9

 • Walka z Odynem jest dużo prostsza niż z Thorem. Używaj na niego włóczni i staraj się nakładać jakiegokolwiek efekty - ponownie, z naciskiem na truciznę.
 • Głównym atakiem wszechojca jest wzbicie się w powietrze i ustawienie swojego oręża w stronę Kratosa, podczas opadania. Gdy Odyn dotknie ziemi, wywoła zabójczy promień w linii prostej, więc musisz go uniknąć, robiąc przewrót w momencie, gdy Odyn zacznie opadać.
 • Gdy będziesz blisko Odyna, ten wzbije się w powietrze, a potem wbije oręż w ziemię, wywołując potężny wybuch przed sobą i po bokach. Wtedy musisz wykonać przewrót lub szybko przebiec za Odyna, aby nie zostać rannym.

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 10

 • Gdy zabierzesz Odynowi 1/3 paska zdrowia, dostaniesz się na nową arenę. Tym razem jest ona podzielona na dokładnie 3 części. Gdy Odyn znajduje się w środku, do którego nie możesz się dostać, zawsze oznacza 2 z 3 stref, na których naniesie efekt bifrostu. Przeskocz więc do miejsca, gdzie nie znajduje się zagrożenie.
 • Po wzbiciu się w powietrze Odyn potrafi teraz wywoływać promień rażący Kratosa nie w linii prostej, ale w podążającej za nami. W tym celu biegnij szybko w lewo lub prawo cały czas, przeskakując między arenami, aż do momentu, gdy Odyn przestanie atakować. Tak samo zachowaj się wtedy, gdy rzuca w Twoją stronę kule.
 • Warto w tej fazie walki wykonywać bloki zwykłych ataków w ostatnim momencie, aby Odyna oszołamiać i potem używać na niego runicznych zdolności.
 • Oprócz włóczni świetnie spiszą się tutaj również ostrza chaosu dosięgające zdecydowanie dalej, niż topór Lewiatan.

Po zabraniu Odynowi większości zdrowia ten unieruchomi Cię. Zacznie się scenka, w której główną rolę odegra Freya. Po niej raz jeszcze zmierzysz się z Odynem:

God of War Ragnarok - Wojujące światy: Przygotowania, Sen, Wojna w Asgardzie, Thor i Odyn, Ragnarok 11

 • Tym razem walka jest podzielona na jedną fazę i musisz w niej korzystać ze wszystkich broni. Odyn nakłada na siebie tarczę, które wymagają użycia ostrzy chaosu (przy niebieskim kolorze na pasku zdrowia), topora Lewiatan (czerwony) czy włóczni (szary).
 • Głównym atakiem Odyna jest włócznia, na którą nałożył linę. Wykonuj unik zawsze w momencie, gdy Odyn się zamachuje, a potem nie wchodź w wywołane fale bifrostu. Jest to bardzo ważne, aby wykonywać przewroty w jedną stronę, bo w innym przypadku zostaniesz mocno ranny.
 • Na arenie będą pojawiać się strefy, których musisz unikać, lecz nie jest to żadna nowość.
 • Gdy wróg wzbije się w powietrze, poczekaj, aż zacznie na Ciebie szarżować i wykonaj unik w ostatnim możliwym momencie.
 • Gdy wróg zbyt długo znajduje się na górze i próbuje otworzyć książkę, to odbiegaj jak najdalej od niego, bo zaraz wywoła ogromny wstrząs wokół siebie, który może Cię zamrozić lub podpalić.
 • Tak, jak w poprzednich fazach, Odyn ma ogromne problemy, gdy zostanie nałożony na niego efekt trucizny, podpalenia czy magii (używaj magicznych strzał towarzyszy).

Po zakończeniu walki obejrzyj scenkę kończącą tę misję.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper