God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Płonące niebiosa

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Płonące niebiosa

Misja poboczna o nazwie "Płonące niebiosa" w God of War Ragnarok.

Po dostaniu się do zapadliska i minięciu jesiennego jelenia znajdziesz się w wielkiej lokacji, do której prowadzi nawet quest opcjonalny o nazwie "Trzęsąca się jama". Zauważysz tutaj nie tylko zwykłych wrogów, ale także drugiego smoka w Kraterze. 

God of War Ragnarok - Płonące niebiosa

W pierwszej kolejności zniszcz dwie kolumny, atakiem włócznią i ich detonacją, gdy oponent będzie na nich stał. Wykurzysz go z tej miejscówki, a zajmiesz się nim później. Musisz obowiązkowo zakończyć questa o nazwie "Powrót rzeki", który sprawi, że będziesz mógł po lokacji krateru podróżować łodzią. Rozgrywa się on w regionie dżungli, na południu od równin.

Gdy go wykonasz, wróć do zapadliska, a przy pierwszej mistycznej bramy (tam, gdzie był jeleń), skorzystaj z łodzi i płyń do lokacji (przez jaskinię), gdzie był smok.

God of War Ragnarok - Płonące niebiosa

Potem podbiegnij do bramy z lewej strony i otwórz ją łańcuchem. Potem wróć do łodzi i płyń przez rzekę. Przycumuj na plaży i otwórz sobie bramę z lewej strony. Następnie przejdź przez bramę z prawej strony. Rozpoczniesz walkę z draugrami oraz smokiem.

God of War Ragnarok - Płonące niebiosa 3

Zabij szybko pomniejszych wrogów, a potem chowaj się z lewej strony, gdy smok zacznie ziać ogniem. Musisz rzucać włóczniami w czułe punkty w kamieniach po prawej stronie. Rzucaj w te miejsca po jednej włóczni, a potem chowaj się - aż do skutku. Gdy rozwalisz kamienie z prawej strony, przejdź do korytarza, zabij wrogów i wespnij się na krawędź na końcu owego korytarza.

God of War Ragnarok - Ofiara wojny: Klepsydra 2

Potem uniknij ognia i rozwal kamienie z prawej strony, aby odpocząć od smoka. Wdrap się wyżej, po skałach z prawej strony. Potem omiń skrzynię Norn i na końcu wdrap się po kolumnie wyżej. Tym samym rozpoczniesz walkę z bossem, kolejnym smokiem:

God of War Ragnarok - Płonące niebiosa 5

Jak pokonać tyrana z popiołów?

  • Gdy smok zaczyna ziać ogniem, cofaj się lub wykonuj przewroty w tył, aby promień Cię nie dosięgnął;
  • Podczas walki używaj włóczni Draupnir lub topora Lewiatan - z ich runicznych umiejętności korzystaj wtedy, gdy przeciwnik znajduje się blisko Ciebie;
  • Na wroga najlepiej nałożyć efekt trucizny lub zamrożenia, aby drastycznie go spowolnić i sprawić, że podczas celnych uderzeń z naszej strony będzie tracił o wiele więcej punktów zdrowia.
  • Gdy wróg straci 1/3 paska zdrowia, wejdzie na kolumnę. Zabij szybko pomniejszych wrogów na arenie, w międzyczasie unikając ognia czy ognistych kul zrzucanych na arenę. Po wybiciu tychże zwykłych oponentów podbiegnij pod smoka i popatrz na kolumnę z lewej i prawej strony - znajdziesz zawsze jeden czuły punkt w kamieniu, który musisz zniszczyć, aby smok wrócił na arenę.
  • Powtórz wyżej wymienioną czynność dwukrotnie, a na pewno wyeliminujesz oponenta.
  • Gdy zabraknie Ci zdrowia, pobiegaj na arenie i pozbieraj kryształy koloru zielonego - jest ich masa. W trakcie tej czynności uważaj wyłącznie na zianie ogniem, bo to jedyna rzecz, która może Cię mocno zranić podczas tej walki.

Po walce zbierz fanty, a misja dobiegnie końca.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper