God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Fantom (mroźny), jak pokonać, porady taktyczne

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Fantom (mroźny), jak pokonać, porady taktyczne

Jak pokonać bossa Fantom (mroźny) w Alfheimie w God of War Ragnarok?

Podczas zwiedzania Alfheimu natkniesz się na fantoma mroźnego i jeśli chcesz wymaksować grę, obowiązkowo musisz pokonać tego przeciwnika. Jak tego natomiast dokonać?

f64

  • Mimo tego, iż początkowo może wydawać się, że to topór jest lepszą bronią, lepiej jest jednak użyć ostrzy chaosu, które zadają oponentowi więcej obrażeń. Musisz być bardziej czujny i unikać ataków, lecz próbując nałożyć efekt podpalenia (jest to fantom mroźny, a więc niewrażliwy na zamrożenie), zadasz więcej obrażeń.
  • Atakuj oponenta w jego rdzeń (głowę), gdy ten zostanie już zraniony przez Ciebie lub towarzysza. Najlepiej jest wręcz wykorzystywać tutaj towarzysza, który spokojnie zada wrogowi obrażenia od ogłuszenia i go powali na kilka sekund. Wtedy Ty wkrocz do akcji i okładaj go ostrzami chaosu z bliska.
  • Głównym atakiem fantoma są pola rażące. Na arenie pojawia się co trochę kilka stref, na których za chwile pojawi się lód. Musisz go unikać, inaczej stracisz sporo obrażeń.
  • Póki wróg atakuje, wywijając całym swoim ciałem, staraj się trzymać go na dystans. Gdy będzie próbował uderzyć ogonem, a Ty będziesz blisko niego, trzymaj przy sobie tarczę.

f65

  • Po całkowitym ogłuszeniu wroga szukaj run koloru fioletowego - łącznie jest ich trzy i musisz zniszczyć każdą z tablic, aby pokonać fantoma.
  • Pierwsze źródło znajduje się po lewej stronie, przy skałach. Drugie źródło znajduje się po prawej stronie, na skale sięgającej sporo ku górze (tutaj musisz użyć rzutu toporem). Trzecia runa z kolei znajduje się między skałami, przed kokonami.

Po zniszczeniu trzech tablic uderz wroga dwa razy, a potem go wykończ, a zakończysz to starcie.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper