God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Finiszer, kończące uderzenie, jak oszołomić wroga?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Finiszer, kończące uderzenie, jak oszołomić wroga?

Jak wykonać efektowny finiszer i oszołomić wroga w God of War Ragnarok?

W God of War Ragnarok przyjdzie Ci walczyć z wieloma oponentami. Oprócz odejmowania im HP z paska zdrowia, znajdującego się nad ich głowami i wyrażonego w kolorze zielonym, znajdziesz również biały pasek (mniejszych rozmiarów) pod rzeczonym paskiem zdrowia.

To tzw. pasek ogłuszenia, który stopiowo napełniasz, aby wykonać na wrogu potężne wykończenie, najczęściej go zabijające od razu. Jak jednak napełnić ów pasek i wykonać finiszer? Nie jest to aż nadto skomplikowane.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Wilk Fenrir, Niedźwiedź Bjorn, Thor i Odyn 6

  • Aby napełnić pasek, musisz po prostu uderzać wroga toporem czy ostrzami chaosu. Jest to najprostszy sposób sprawdzający się idealnie na zwykłych wrogów.
  • Możesz używać także runicznych ataków, które jeszcze szybciej oszałamiają wrogów.
  • Korzystaj z pomocy Atreusa (gdy grasz Kratosem) czy innych towarzyszy, wciskając na padzie przycisk kwadratu. Strzały Atreusa są idealne do napełniania pasku oszołomienia. Wystarczą cztery, maksymalnie pięć celnych strzałów (musisz odczekać chwilę między nimi, aby Atreus mógł znowu Ci pomóc, odnawiając tym samym jego zdolność), a wróg stanie się oszołomiony.
  • Gdy wróg jest już oszołomiony, nie atakuj go zwykłymi uderzeniami, bo wtedy przestanie być ogłuszony. Podbiegnij do niego i wciśnij wymagany przycisk, znajdujący się przy pulsującym, czułym punkcie o czerwonym kolorze.
  • Jeśli tego nie zrobisz w przeciągu kilku sekund, to wróg przestanie być ogłuszony - będziesz widział, jak jego pasek stopniowo się wraca do punktu wyjścia. Gdy nie będzie już czerwony, musisz po raz kolejny starać się oszołomić wroga.
  • Pasek ogłuszenia automatycznie zrestartuje się, gdy zostaniesz trafiony przez tego samego wroga - pamiętaj o tym, aby nie zostać przez niego trafionym aż do momentu, gdy pasek się napełni.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper