God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Gna, Królowa Walkirii, jak pokonać?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Gna, Królowa Walkirii, jak pokonać?

Jak pokonać Królową Walkirii o imieniu Gna w God of War Ragnarok?

Podczas ostatniej misji fabularnej usłyszysz o Gnie, nowej Królowej Walkirii. Wspomni o tym sama Freya, lecz finalnie w zakończeniu nie dojdzie do walki z przeciwniczką. Gdy będziesz ogrywał epilog najlepiej udać się do Muspelheimu (lub wcześniej przygotować się na starcie, bo jest ono niesamowicie wymagające), a na głównej arenie odbić w prawo i skorzystać z przejścia pod skałami, które finalnie zaprowadzą Cię do Gna.

Jak ją pokonać?

 • Sama walka jest dość ciężka i nie ma tutaj podziału na broń lepszą czy gorszą. Przygotuj się na to, że będziesz musiał używać każdą z nich.
 • Warto przed tym starciem zabić króla Berserków i przypisać jego Rękojeść Skofnunga (posyła wiele mieczy, które atakują przez kilka sekund oponentkę, zadając jej sporo obrażeń i wybijając z rytmu). Jeśli tego nie zrobisz, to skorzystaj z rękojeści Dainnsleifa - tej, z której wybucha trucizna. Gna nie lubi tegoż żywiołu.
 • Przed walką warto dostosować wybór umiejętności. Na tę przeciwniczkę najlepiej spisze się:
 1. Topór Lewiatan: Ostrze Skadi oraz Tchnienie Thamura (obie zdolności sprawiają, że Gna przestaje walczyć i zmaga się z wiatrem/żywiołami).
 2. Ostrza Chaosu: Cyklon Chaosu oraz Wybuch Atlasa (mieszanka wybuchowa, bo dekoncentrująca wroga i w dodatku go podpalająca).
 3. Włócznia Draupnir: Górołamacz (w tym przypadku pamiętaj o wciskaniu R1 po użyciu skilla, aby zwiększyć efekt ogłuszenia i obrażenia) oraz Artyleria Pradawnych (ta druga umiejętność wbija włócznie we wroga i pozwala Ci chwilę odetchnąć, dodatkowo rzucając we wroga kolejnymi włóczniami.

God of War Ragnarok - Gna, Królowa Walkirii, jak pokonać?

 • Walka jest ciężka z tego powodu, że niemalże wszystkie ciosy musisz unikać. Mało które zablokujesz. Oto one:
 1. Szarżowanie w naszą stronę - wykonaj unik tuż przed tym, jak przeciwniczka ruszy do Kratosa i spróbuje uszkodzić mu skórę swoimi skrzydłami.
 2. Cofanie się i rzucanie magicznymi kulami lub soplami - musisz wyczekać moment, aż przeciwniczka je rzuci i dopiero gdy będą blisko Kratosa, wykonaj unik.
 3. Wykonywanie dwóch mocnych uderzeń skrzydłami, a potem ciosu nie do zablokowania. Nic tutaj nie zdziałasz, wykonując idealne bloki - musisz wykonać 3 przewroty po sobie.
 4. Wyskoczenie do góry i uderzenie od razu w ziemię, w miejsce, gdzie jest Kratos. Gdy boss wybije się w powietrze, odczekaj dosłownie ułamek sekundy i wykonaj przewrót w lewo lub prawo.
 5. Wypuszczanie fal w linii prostej - pierwsza z nich zawsze rozpoczyna się od Gni, więc po prostu wykonaj unik, aby uniknąć uderzenia.
 6. Gdy przeciwniczka uniesie się w powietrze, a Freya wspomni o dźwiękokamieniu, szybko zmień jej strzały (lub użyj ich, jeśli są przełączone na strzały dźwiękowe) i strzel w walkirię, aby przerwać jej atak związany z rzucaniem skał.
 7. Gdy przeciwniczka wyciągnie coś w rodzaju włóczni i rozpocznie szarżę połączoną z wypuszczonym w Twoją stronę orężem, musisz wykonać idealny blok - inaczej po uniki od razu otrzymasz cios w plecy, bo walkiria potrafi się teleportować.
 8. Gdy przeciwniczka pośle w Ciebie wiatr o poświecie koloru morskiego, poczekaj, aż zbliży się ona 
 9. Pamiętaj przy tym, że w porównaniu z królem Berserków, dosłownie 99% ataków królowej Walkirii możesz anulować po użyciu runicznej zdolności. Dlatego też ważne jest dobranie wyżej wymienionych umiejętności do wszystkich 3 broni. Działają one szybko i odnawiają się w dość krótkim czasie.
 • Gdy przeciwniczka się zasłoni, to szybko podbiegnij do niej i przełam jej "tarczę", wykorzystując do tego tarczę. Zrób tak samo wtedy, gdy cała arena stanie się czerwona, bo przeciwniczka będzie próbowała użyć potężnego żywiołu.
 • Używaj przede wszystkim umiejętności Ostrze Skadi z Toporu Lewiatan - zaznaczaj punkty na ciele walkirii, a potem rzuć toporem i nie przyzywaj go aż do momentu, gdy skończy swoją robotę. Dzięki niemu przeciwniczka jest na chwilę zdekoncentrowana, a Ty w tym czasie możesz np. zebrać kryształy zdrowia rozsiane po całej arenie.
 • Postaraj się zużyć na samym początku runiczne zdolności, aby zdążyły się one do końca starcia odnowić - dzięki temu każdego skilla użyjesz przynajmniej 2 razy, zabierając tym samym bossowi więcej HP od samych umiejętności. Tyczy się to także reliktu Kratosa oraz talizmanu (głównej umiejętności) Frei.
 • Tradycyjnie używaj wszystkich broni, a przede wszystkim runicznych umiejętności, aby nałożyć na wrogów rozmaite efekty sprawiające, że będziesz zadawał im więcej obrażeń. Ponadto pamiętaj o możliwości przerywania ataku nie do zablokowania poprzez użycie gniewu (spartańskiego szału podzielonego na 4 paski). Warto w przypadku tego rodzaju spartańskiego gniewu posiadać także kamień wskrzeszenia berserka i po reanimacji zużyć 4 automatycznie zregenerowane paski gniewu, które na pewno zadadzą wrogowi masę obrażeń.
 • Jeśli nie pasuje Ci spartański gniew, wybierz furię. Użyj jej wtedy, gdy będziesz miał mało HP, aby zadać obrażenia wrogowi i w dodatku odzyskać trochę zdrowia. Jeśli zginiesz, to użyj wspomnianego kamienia berserka, aby przywrócić cały szał i znowu go użyj, aby po raz drugi napełnić niemalże do połowy pasek zdrowia. To dobre rozwiązanie wtedy, gdy Twoim największym problemem nie jest zrozumienie ciosu, a poziom zdrowia.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper