God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Za Vanaheim!

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Za Vanaheim!

Opis misji pobocznej "Za Vanaheim!" w God of War Ragnarok.

Ta misja aktywuje się automatycznie po tym, jak zakończysz questa o nazwie "zapach przetrwania" - opisaliśmy go dokładnie na poprzedniej stronie poradnika. Po dostaniu się do krateru rusz w stronę smoka.

God of War Ragnarok - Za Vanaheim!

Musisz trzymać się lewej strony. Zeskocz na arenę, a następnie podbiegnij do przepaści od lewej strony. Skorzystaj z haka na gałęzi drzewa, a dostaniesz się na zachód równin. Tam, przed sobą, znajdziesz wielki plac, na końcu którego - na wzniesieniu - znajdziesz niebieski ołtarz, którym zmienisz porę dnia. Jest to wymagane, aby kontynuować to zadanie poboczne.

God of War Ragnarok - W zasięgu wzroku 2

Pozbądź się wrogów, a potem trzymaj się prawej strony, gdy miniesz bramę zamkniętą na prawo i po lewej stronie skałę z żółtymi punktami dla włóczni. Zeskocz potem na kolejną wielką arenę i odbij w lewo, do jaskini. Przeskocz przez przepaść i potem wespnij się na murek, a dostaniesz się w pobliże wymienionego już wyżej ołtarza. Wejdź z nim w interakcję i zmień porę dnia na noc.

God of War Ragnarok - Za Vanaheim!

Teraz zeskocz w dół, zabij wrogów (w tym ogra przy bramie z lewej strony). Potem otwórz ową bramę i biegnij przed siebie, a następnie odbij w prawo, do szczeliny z prawej strony. Gdy przez nią przejdziesz, spotkasz smoka znajdującego się na północy lokacji. Znajdziesz się na wielkim placu, gdzie stoczysz walkę z Karmazynową Trwogą.

God of War Ragnarok - Za Vanaheim! 2

  • Przeciwnik zaatakuje Cię dwoma atakami. Są one oznaczone na czerwono i sprowadzają się albo do szybkiej szarży w Twoją stronę, kiedy musisz wykonywać uniki w lewo lub prawo, albo do podpalenia lokacji tuż pod pyskiem smoka - wtedy szybko odsuwaj się do tyłu, aby nie zostać podpalonym.
  • Gdy wróg zacznie atakować Cię normalnym sposobem, a więc zbliży swój dziób i spróbuje Cię ugryźć, trzymaj cały czas tarczę lub próbuj zablokować uderzenie w ostatnim możliwym momencie, aby zdezorientować wroga na kilka sekund i zacząć go atakować.
  • Gdy wróg jest oszołomiony, atakuj go toporem Lewiatan lub włócznią Draupnir. Nie używaj ostrzy chaosu, bo wróg jest odporny na ogień i na nic zdadzą się ataki runiczne z tego oręża. Ponadto dobrze będzie zamrozić oponenta lub nałożyć na niego efekt trucizny - szczególnie ta druga obniża jego możliwości i sprawia, że jest łatwym celem.

God of War Ragnarok - Za Vanaheim! 3

  • Gdy oponent wzniesie się w powietrze, szybko dobądź topora Lewiatan i rzuć we wroga, gdy ten będzie nad Tobą. Celne trafienie w brzuch lub w głowę sprawi, że przerwie atak, a po trzech celnych rzutach upadnie i będzie leżał na ziemi przez kilka sekund. Wtedy najlepiej użyć runicznych umiejętności, aby być pewnym, że dosięgną one oponenta.
  • Podczas walki na średni lub daleki dystans, możesz próbować rzucać toporem w stronę smoka lub używać włóczni, a potem je detonować - również wtedy, gdy oponent szykuje się do lekkiego ataku, aby wybić go z rytmu.
  • Gdy oponent spróbuje zaatakować Cię tylną częścią ciała (dzieje się to wtedy, gdy atakujesz go z bliska), to szybko wciśnij i trzymaj tarczę, aby nie dać się złapać w jego szpony - jesli jednak nie unikniesz ciosu, szybko wciskaj kółko na kontrolerze DualSense, aby się wyswobodzić.

Po wygranej walce wykończ smoka i poszukaj Birgira. Wdrap się po skałach do góry, a kawałek dalej spotkasz wędrowca. Po krótkiej rozmowie podejdź do mistycznej bramy i pożegnaj się z Birgirem, który wróci do obozu Frejra. To zakończy tę misję. Warto w przyszłości odwiedzić właśnie tę lokację i sprawdzić reakcje innych znajomych na uratowanie wędrowca.

Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper