God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Przywołanie: Muspelheim, Kuźnia, Surtr, Iskra Świata, Walkirie

Mateusz Wróbel | 11.11.2022, 21:50

God of War Ragnarok - Przywołanie: Muspelheim, Kuźnia, Surtr, Iskra Świata, Walkirie

Opis misji głównej "Przywołanie: Muspelheim, Kuźnia, Surtr, Iskra Świata, Walkirie" w God of War Ragnarok.

Po dotarciu do krainy ognia zejdź w dół i wejdź do jaskini z Atreusem. Po drodze znajdziesz chociażby legendarną skrzynię.

God of War Ragnarok - Przywołanie: Muspelheim, Kuźnia, Surtr, Iskra Świata, Walkirie

Następnie spal pnącza i zabij wrogów. Przejdź po stromym zboczu na drugą stronę (tym obok lawy) i idź przed siebie. Finalnie dotrzesz do miejsca, gdzie sotczysz walkę z ognistym fantomem.

God of War Ragnarok - Przywołanie: Muspelheim, Kuźnia, Surtr, Iskra Świata, Walkirie 2

Ten typ wrogów jest już ci znany, więc pamiętaj tylko, aby używać topora Lewiatan i niszczyć źródła mocy wtedy, gdy wróg jest oszołomiony. Dwa źródła znajdują się po prawej stronie, a trzecie - ostatnie - za skałą po lewej stronie od ruin. Dostaniesz się do niego, wcześniej rozwalając włócznią czuły punkt w kamieniu. Po walce przeciśnij się pod złomem i rusz do kuźni Surtra. Podejdź do spopielonej postaci.

God of War Ragnarok - Przywołanie: Muspelheim, Kuźnia, Surtr, Iskra Świata, Walkirie 3

Gdy to zrobisz, zrzuci Cię ona na arenę, na którą przybędą dwa pożeracze dusz. Walka przebiega z nimi tak, jak zawsze. Rzucaj toporem w serca, potem wypuszczonymi z klatki piersiowej kulami, a następnie, gdy wróg jest ogłuszony, dobijaj go po ogłuszeniu. Po starciu wróć do spopielonej postaci i obejrzyj scenkę, po której podążaj za Surtrem. Dojdziesz do Iskry Świata i obejrzysz przemianę.

God of War Ragnarok - Przywołanie: Muspelheim, Kuźnia, Surtr, Iskra Świata, Walkirie 4

Po niej zaczniesz walczysz z Hrist i Mist, dwoma walkiriami. Jak je pokonać?

 • W pierwszej fazie walki najlepiej używać włóczni. Przygotuj się na samym początku na obronę - walkiria z lewej strony zaatakuje Kratosa, a walkiria z prawej strony - Atreusa. Zajmij się tylko jedną z nich, bo druga skupi się na synu boga wojny. Co warto zaznaczyć, obie z nich posiadają połączony pasek zdrowia, więc raniąc jedną, ranisz również drugą.
 • Wykonaj na samym początku idealny blok, a wyprowadzisz potężne kontrataki.
 • Gdy walkiria się zasłoni, wykonaj przełamanie, a oszołomisz ją na kilka sekund i będziesz gotowy wyprowadzać ciosy.
 • Gdy przeciwniczka zamachnie się swoimi skrzydłami, trzymaj blok. Często są to serie lekkich uderzeń liczące po 3/4 ciosy. 
 • W przypadku uderzenia skrzydłem oznaczonego żółtym kolorem - warto je blokować w ostatnim możliwym momencie, aby wybić z rytmu wroga.
 • W pierwszej fazie walki nie używaj runicznych umiejętności, bo starcie jest banalne. Po zabraniu całego paska zdrowia wojowniczkom zobaczysz, jak będą się regenerować.

God of War Ragnarok - Przywołanie: Muspelheim, Kuźnia, Surtr, Iskra Świata, Walkirie 6

 • W drugiej fazie walki zostaniesz na samym początku prawie zrzucony z areny. Wygraj sekwencje QTE, a gdy uwolnisz Atreusa, przygotuj się na unik.
 • Najpierw wyciągnij tarczę i zablokuj wszystkie kule lecące w Twoją stronę. Potem zrób przewrót w lewo lub prawo, gdy druga walkiria rzuci w Ciebie kamieniem.
 • W drugiej fazie walki walkirie są szybsze. Ich serie uderzeń sprowadzają się teraz do dwóch zwykłych uderzeń (warto je po prostu blokować), a następnie mocnego uderzenia, w którym musisz wykonać przewrót.
 • Gdy walkiria wzbije się w powietrze, wykonuj obowiązkowo przewroty w lewo, prawo lub do tyłu, bo zaraz spróbuje Cię zaatakować jej sojuszniczka.
 • Walkirie potrafią teraz także wzbić się w powietrze i rzucać jakimiś elementami w stronę Kratosa. Wtedy po prostu trzymaj przy sobie tarczę.
 • Warto w drugiej fazie walki nałożyć na broń truciznę i spróbować otruć walkirie albo je oszołomić strzałami/umiejętnością Atreusa.
 • Gdy walkiriom zostanie mało HP, wzbiją się one w powietrze i zaczną wytwarzać na arenie strefy, na których pojawi się zabójczy wiatr mogący zranić Kratosa. Unikaj ich - są one oznaczone na ziemi czerwonym kolorem.

God of War Ragnarok - Przywołanie: Muspelheim, Kuźnia, Surtr, Iskra Świata, Walkirie 7

 • Po zabraniu ponownie całego paska zdrowia walkiriom ponownie się zregenerują. To idealny moment, aby zebrać kryształy zdrowia leżące na arenie.
 • Teraz dojdą nowe ciosy i przymus ratowania Atreusa, gdy ten jest w opałach - musisz uderzyć zawsze w walkirię, która go trzyma. Inaczej misja skończy się niepowodzeniem.
 • Gdy walkirie będą wykonywać obroty, trzymaj przy sobie tarczę i blokuj wszystkie ciosy. Potem bądź gotowy na uderzenie, które możesz uniknąć przewrotem lub wyciągnięciem tarczy w idealnym momencie.
 • W trzeciej fazie walki idealnie spisze się podpalenie walkirii ostrzami chaosu. Jeśli masz jakieś runiczne zdolności w którymkolwiek z dostępnych oręży, wykorzystaj je teraz, aby szybko oszołomić wroga i zakończyć to starcie. W ostatnich momentach życia walkirii wciskaj wyznaczone przyciski, aby wykończyć przeciwniczki.

Po starciu przejdź po dopiero co uformowanej drodze do "Ragnaroku". Potem wystarczy wyjść z Muspelheimu - gdy wyjdziesz z jaskiń, zabij wrogów, a potem wespnij się po skale do góry.

God of War Ragnarok - Przywołanie: Muspelheim, Kuźnia, Surtr, Iskra Świata, Walkirie 8

Kawałek dalej spotkasz kolejne siły Asgardu. Rozpraw się z nimi i rusz w stronę zachodu. Potem spotkasz wierzchowca - musisz tylko uważać na jego szarże. Po zabiciu wszystkich przejdź przez szczelinę i dotrzyj do mistycznej bramy. Tam zabierz Mimira ze sobą i jeśli będziesz gotowy, udaj się do świątyni Tyra w Midgardzie lub wykonaj zadania poboczne. To ostatni moment, aby zrobić to przed zakończeniem gry!

Źródło: własne

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper