God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Siostry Illska i Svipdagr Zimna: Nagrobek berserków - Alfheim

Mateusz Wróbel | 11.11.2022, 21:50

God of War Ragnarok - Siostry Illska i Svipdagr Zimna: Nagrobek berserków - Alfheim

Jak pokonać Siostry Illska i Svipdagr Zimna, berserków w południowo-wschodniej części Alfheimu?

W regionie Pustkowia znajdziesz kolejny nagrobek berserków. Ku zaskoczeniu po jego aktywacji będziesz musiał zmierzyć się z aż trzema wrogami. Mowa o siostrach Illska i Svipdagr Zimnej. Oto porady dotyczące tego, jak wyjść z tej batalii zwycięsko.

God of War Ragnarok - Siostry Illska i Svipdagr Zimna: Nagrobek berserków - Alfheim

 • W pierwszej kolejności skup się na siostrach. Są one prostsze do zabicia, a w innym przypadku będą one rzucać w Ciebie ciągle kulami ognia, których ciężko unikać, będąc skupionym na Svipdagr. Z drugiej strony - jeśli najpierw zajmiesz się Svipdagr, to wiedz, że po zabiciu głównego berserka siostry otrzymają nowe ataki i będą bardziej agresywne, ciężko będzie je uniknąć.
 • Gdy będziesz atakował siostry, najlepiej jest używać topora lub włóczni Draupnir. Przeciwniczki specjalizują się w podpalaniu i zamrażaniu, ale równocześnie nie lubią, gdy ktoś nakłada na nie te same efekty. Korzystaj z runicznych umiejętności, które wywołają efekt zamrożenia/podpalenia, a bardzo szybko je wyeliminujesz.
 • Gdy siostry będą rzucać kulami ognia, najlepiej wykonywać przewroty w tył. Kule spadają na oznaczone strefy i zazwyczaj podążają one w lewo lub prawo.
 • Gdy na arenie znajdzie się ognista kula, która za Tobą podąża aż do momentu wybuchu, wyciągnij topór Lewiatan i skorzystaj z niego, aby rozwalić ową kulę.
 • Gdy zajmujesz się siostrami, wsłuchuj się w podpowiedzi Mimira czy Frei, a także zwracaj ogromną uwagę na wskaźnik wokół Kratosa. Jeśli przybiera czerwony kolor, to obowiązkowo przestań atakować siostry i popatrz się na głównego berserka, który zaraz wyprowadzi w Twoją stronę atak.
 • Przytrzymuj ciężki cios na włóczni, aby zapewnić sobie odporności po wybuchu kuli wiatru nałożonej na oponenta - umiejętność ta to wyssanie żywiołu.
 • Ciosy głównego berserka bardzo często możesz jednak blokować w ostatnim momencie. Poczekaj więc na jego atak i zablokuj go w dobrej chwili, jeśli czujesz się na siłach lub zacznij wykonywać obroty, aby uniknąć ciosu.
 • Zablokowanie ciosu głównego berserka w ostatnim momencie sprawi, że Kratos zostanie stłumiony i będzie musiał przyjąć kolejny cios od wroga. Możesz go przerwać, a nawet musisz, za pomocą gniewu (spartańskiego szału podzielonego na 4 paski).
 • W przypadku zabicia najpierw Svipdagr siostry będą do Ciebie doskakiwały. Gdy będą blisko Ciebie, postarają się wywołać kulę ognia lub lodu. Musisz od niej dalek odbiec, bo inaczej zostaniesz ranny.
 • Fale lodu czy ognia podążającego w linii prostej po ziemi z kolei unikniesz, wykonując prosty unik w lewo lub prawo. Wiedz jednak, że owa fala rozpocznie się dopiero wtedy, gdy przeciwniczki (siostry) opuszczą ręce, więc nie wykonuj przewrotu zbyt wcześnie, bo nie zdążysz zrobić kolejnego.
 • Po zabiciu sióstr lub głównego berserka wykonaj szybkie ogłuszenie i zabierz kryształy zdrowia, które pojawią się na arenie, aby zregenerować trochę zdrowia.
 • Warto używać trucizny, aby zatruć wrogów. Będą oni wtedy mniej odporni na przyjmowanie obrażeń i będziesz w stanie szybciej zabierać im zdrowie.
Źródło: własne

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper