God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Głowni bohaterowie: Kratos, Atreus, Freya, Tyr, Thor, Mimir, Angrboda, Odyn i Durlin

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Głowni bohaterowie: Kratos, Atreus, Freya, Tyr, Thor, Mimir, Angrboda, Odyn i Durlin

Główni bohaterowie w God of War Ragnarok, jakie ważne postacie wyróżniamy?

God of War Ragnarok to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów gier ekskluzywnych Sony, ale również dla osób, które lubią przeżywać wizje twórców dotyczące mitologii nordyckiej. Santa Monica Studio, czyli twórcy marki God of War, już niejednokrotnie popuszczali wodze fantazji w tym temacie i podobnie jest w najnowszej przygodzie Kratosa oraz Atreusa.

Poniżej przedstawiamy głównych bohaterów God of War Ragnarok. Jak wskazuje sama nazwa, nadchodzi wielka wojna między bogami nordyckimi, z którymi będziemy musieli walczyć lub współpracować. Oto najważniejsze postacie w grze:

God of War Ragnarok - Kratos

God of War Ragnarok - Kratos

Kratos to główny bohater God of War Ragnarok. Jest mężem nieżyjącej już gigantki - Faye - której prochy rozsypał na górze Jotunheimu. Odkrył jednak w międzyczasie, że jego syn nie do końca jest tym, kim myślał. Musi teraz przeżyć kolejną przygodę ze swoją pociechą, dbając o przyszłość Atreusa i odkrywając jego prawdziwą tożsamość, w międzyczasie biorąc udział w nadchodzącym Ragnaroku.

God of War Ragnarok - Atreus

God of War Ragnarok - Atreus

Atreus bardzo często będzie współpracował z Kratosem. Wspólnymi siłami muszą stawić czoła czyhającemu na każdym kroku niebezpieczeństwu, pielegnując w międzyczasie relację między sobą - nie zawsze w dobrą stronę. Atreus, jak się okazało w poprzednim God of Warze, jest Lokim, a więc bogiem oszustw i psot. W God of War Ragnarok poznamy, do czego tak naprawdę jest zdolny syn Kratosa.

God of War Ragnarok - Freya

God of War Ragnarok - Freya

Po dramatycznych przeżyciach w God of War Freya powraca jako wściekła kobieta, przepełniona żądzą zemsty za to, co Kratos i Atreus uczynili z jej synem - Baldurem. Bohaterka jest antagonistką i zrobi wszystko, aby ojca Atreusa spotkała kara - potrafi używać potężnej magii i zamieniać się w orła.

God of War Ragnarok - Angrboda

God of War Ragnarok - Angrboda

Angrboda to najświeższa postać z serii God of War. Mamy tutaj do czynienia z młodą olbrzymką, która jest żoną Lokiego - wydaje się więc, że będzie ona powiązana poniekąd z historią Atreusa, syna Kratosa, który będzie chciał poznać prawdę dotyczącą swojego prawdziwego pochodzenia. Co warto zaznaczyć, synem Lokiego i Angrbody jest Fenrir, o którym więcej poniżej.

God of War Ragnarok - Tyr

God of War Ragnarok - Angrboda

Tyra możemy śmiało wrzucić do wora z tymi dobrymi, szerzącymi sprawiedliwość bogami nordyckimi. Postać ta stara się chronić swoich bliskich przed gniewem innych - w tym swojego ojca, Odyna. Najpotężniejszy bóg nordycki postanowił w pewnym momencie uwięzić swojego syna, a zadaniem Kratosa i Atreusa będzie uwolnienie Tyra i nawiązanie z nim współpracy.

God of War Ragnarok - Thor

God of War Ragnarok - Thor

Thora mogliśmy spotkać już przy zakończeniu God of War (2018). To bóg piorunów i główny egzekutor grzeszników z Asgardu, którego obaj synowie - Magni i Modi - zostali zabici przez Kratosa i Atreusa w bezpośrednich starciach. Podobnie jak Freya, Thor będzie szukał zemsty i nie wydaje się, aby był chętny na współpracowanie z bogiem wojny czy też Tyrem.

God of War Ragnarok - Fenrir

God of War Ragnarok - Fenrir

Tak, jak zostało to wspomniane wyżej, Fenrir to syn Angrbody i Lokiego. O ile Lokiego dosłownie nie znamy, tak bardzo możliwe, że w God of War Ragnarok okaże się być nim Atreus, który będzie chciał poznać swoją prawdziwą tożsamość. Fenrir jest natomiast ogromnym wilkiem nawiedzającym najczęściej lasy, na którego możliwe, iż będzie mógł wpłynąć syn Kratosa. 

God of War Ragnarok - Mimir

God of War Ragnarok - Mimir

Mimir to główny przyjaciel Kratosa znany doskonale osobom mającym za sobą God of War z 2018 roku. Okazuje się, że bohater będzie towarzyszył protagoniście od początku przygody w podobnej formie, co poprzednio - będzie komentował nasze poczynania, gdy jego głowa będzie przypięta do pasów Kratosa. Można być pewnym, że Mimir nie będzie szczędził żartów, a i czasami wyjawi coś, co dokładniej nakreśli wątki historyczne.

God of War Ragnarok - Odyn

Bóg wszystkich bogów pojawi się w God of War Ragnarok, ale obecnie nie znamy jego wizerunku ani opisu postaci. Pozostaje on obecnie największą zagadką wśród wszystkich wymienionych tutaj ważnych postaci. Ciężko nawet stwierdzić, czy będzie chciał współpracować z Kratosem, czy też spróbuje wystosować wobec niego i jego syna agresywną strategię - w końcu Odyn zarządza wszystkimi dziewięcioma królestwami. 

God of War Ragnarok - Sindri i Brok

God of War Ragnarok - Sindri i Brok

Sindri i Brok to dwójka kowali, która nie miała lekko. Swego czasu rodzeństwo pokłóciło się i tak naprawdę przez większość fabuły stopniowo obserwujemy, jak ze sobą rywalizują. Dopiero po pewnym czasie godzą się i pomagają Kratosowi zrealizować postawiony przez siebie cel. Wydaje się, że w God of War Ragnarok bracia będą od początku udzielać rad głównemu bohaterowi i oferować mu oręże, o których nie śnił. Możliwe, że scenarzyści przygotują dla obu krasnoludów nawet jakieś wątki poboczne.

God of War Ragnarok - Durlin

God of War Ragnarok - Durlin

Ostatnią potwierdzoną główną postacią w God of War Ragnarok jest Durlin. Niestety, ale wiemy o nim jeszcze mniej, niż o przywołanej już wyżej Angrbodzie. Domyślać możemy się jedynie, że będzie pełnił on funkcję kogoś w rodzaju historyka, który przedstawi Kratosowi i Atreusowi wiele istotnych informacji o bogach nordyckich - możliwe, że to u niego Atreus zasięgnie rad dotyczących jego potencjalnego syna, Fenrira.

Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper