God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom

Opis przejścia misji "Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, gryla, Stary Dom" w God of War Ragnarok.

Po scence rusz za śladami rannego wilka. Zeskocz po skałach z lewej strony. Gdy tylko znajdziesz się na dole, rozpoczniesz walkę z nowymi potworami, które jednak przypominają draugrów. Jedyną znaczącą różnicą jest to, że potrafią one wyskakiwać w powietrze i po uderzeniu w ziemię, wywoływać falę wokół nich, która zadaje nam obrażenia, jeśli jesteśmy zbyt blisko.

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom

Pozbądź się oponentów i idź przed siebie. Kawałek dalej znowu natkniesz się na wrogów. Gdy ich zabijesz, wejdź na skałkę po lewej stronie tuż przed drzewem. Potem popatrz na drzewo i zniszcz zielony metal. Wejdź do drzewa i skorzystaj z przejścia z lewej strony, aby móc kontynuować podróż.

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom 2

Gdy wdrapiesz się na górę, raz jeszcze popatrz w drzewo, a zauważysz kolejny zielony metal. Zniszcz go i wróć do drzewa, aby przejść dalej. Znajdziesz tutaj kolejnego wilka - z takim samym wrogiem miałeś już styczność w kanonie, więc powinieneś wiedzieć, jak się on zachowuje. Potem poczekaj, aż Angrboda otworzy Ci drogę na skałę (zrzuci tarczę). Wejdź na górę i dotrzyj do domu Gryli.

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom 3

Obejdź go z prawej strony i wdrap się na skałę. Potem przeskocz na drugą stronę z użyciem haku i liny. Wejdź na podwyższenie z prawej strony i popatrz przez klatkę wiszącą po Twojej lewej stronie. Strzel w zielony metal, aby otworzyć drogę Angrbodzie.

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom 4

Dziewczyna z kolei zniszczy tarczę na krawędzi po lewej stronie, więc dostaniesz się na górę bez problemu. Stamtąd z kolei wejdziesz do domu Gryli. Zejdź na ziemię i podejdź do wielkich drzwi po lewej stronie - do zamka włożony jest klucz, który musisz przekręcić. Wejdź do piwnicy i biegnij korytarzem z lewej strony.

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom 6

Gdy zatrzymasz się na beczkach, znajdź zielony metal w środku pierwszej z beczek (popatrz w jej środek od lewej strony). Potem idź dalej przed siebie, obejrzyj scenkę i wyjdź z piwnicy tą samą drogą. Potem zamknij drzwi i przestaw kubek, co aktywuje kolejny filmik przerywnikowy. Po nim zaczniesz próbować ratować rannego wilka.

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom 7

Podejdź do niego i przetnij linę. Po tym zostaniesz złapany przez babkę Angrbody. Przejdź między skałami, a potem przeskocz w stronę kocioła - wbij w niego nóż i klikaj szybko przycisk kółka na padzie, aby zadać ogólne obrażenia przeciwniczce.

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom 8

Potem rozpoczniesz główną walkę z Grylą. Jak pokonać babcię Angrbody? Walka jest prostsza niż może się wydawać przez jej ogromne rozmiary.

  • W pierwszej fazie starcia, do momentu zabrania jej połowy paska zdrowia, jesteś zmuszony strzelać z łuku w kocioł przeciwniczki. Możesz wykorzystywać zwykłe ataki (przyda się tutaj łuk Jotunheimu, który wypuszcza przy zwykłym ataku aż 3 strzały - z racji tego, że kocioł jest duży, każda z nich zadaje mu obrażenia, więc w krótkim odstępie czasowym odbierasz wrogowi sporo życia) lub te mocne. Lepiej jednak skupić się na zwykłych, o ile masz wymieniony wyżej łuk, który mogłeś stworzyć w warsztacie Angrbody;
  • Strzelaj zawsze w kocioł, bo to on zapewnia Gryli zdrowie. Możesz używać runicznych umiejętności, a także specjalnej zdolności Angrbody polegającej na rzucaniu fioletowego pyłu na kocioł. Gdy widzisz ową substancję na rzeczonym przedmiocie, strzelaj w nią strzałami z łuku, a zadasz jeszcze większe obrażenia.
  • W pierwszej fazie walki Gryla nie wykonuje zbyt wielu ciosów. Uważaj jedynie na fioletowe kulki lecące w Twoją stronę i jej topnięcia o ziemię. Wystarczy jedynie, że będziesz trzymał przeciwniczkę na odległość, a na pewno nie zostaniesz ranny.
  • Gdy zabierzesz wrogowi połowę paska zdrowia, szybko uciekaj na jeden z czterech "podestów" - dwa są po lewej stronie, a dwa po prawej. Jeśli tego nie zrobisz, stracisz sporo zdrowia, bo na całej ziemi zostanie aktywowana rażąca fala.
  • Gdy będziesz na owych podestach, możesz uzupełnić zdrowie (zbierając kryształy rozsiane po całej arenie), jeśli zostałeś ranny.
  • Skacz między podestami i walcz tak, jak poprzednio - korzystaj ze zdolności Angrbody, a gdy pył znajdzie się na kociołku, strzelaj w niego strzałami z łuku.

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom 9

  • Gdy przeciwniczka będzie się zasłaniać, znajdź się na ostatnim podeście po lewej stronie, patrząc od drzwi od piwnicy. Znajdziesz tam świeczkę - użyj jej, wciskając kwadrat, aby oszołomić przeciwniczkę i zeskoczyć w dół. Gdy kobieta upuści dzban, uderzaj w niego z bliska lub poprzez łuk.
  • Gdy kobieta podniesie dzban, uważaj na jej uderzenie ręką i potem szybko wróć znowu na podest, bo zaraz wznieci kolejną falę uderzeniową na całym dolnym poziomie. Powtórz czynność ze świecą raz jeszcze, a pokonasz oponentkę.

Po starciu wysłuchaj ciężkiej rozmowy i opuść dom Gryli.

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom 10

Potem biegnij wilkiem po schematycznej ścieżce. Gdy dotrzesz do wioski Angrbody podejdź do tablicy z przepowiednią, aby wrócić do rzeczywistości. Możesz także zainteresować się zwierzętami w zagrodzie czy grą w kamienie na wodzie po lewej stronie, aby odbyć wszelkie poboczne rozmowy. Tak czy siak, po rozmowie przy tablicy przeniesiesz się do starego domu.

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom 11

Odbędziesz tutaj walkę z lodowymi draugrami. Wyeliminuj ich, a potem skorzystaj z mistycznej bramy, aby wrócić do domu Sindriego. Podczas rozmowy zauważysz Kratosa, nad którym płynnie przejmiesz kontrolę.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper