God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego

Opis misji "Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego" w God of War Ragnarok.

Po powrocie do domu po walce z Thorem nauczysz się modernizować swój ekwipunek, a potem wyruszysz za Atreusem w stronę lasu. Miń zabitych łupieżców, a gdy dotrzesz do zarośli, wybierz z ekwipunku ostrza chaosu i użyj ich na gałęziach.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego

Potem przejdź dalej, zeskakując z krawędzi. Kawałek dalej znajdziesz dwóch łupieżców Helu, na których nie działa topór Lewiatan. Atakuj ich ostrzami chaosu, aby zniszczyć ich tarczę, a potem rusz na wzniesienie po prawej stronie (od rozwidlenia).

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 2

Tam przeciśnij się przez szczelinę i zejdź na dół. Wejdź do jaskini i pozbądź się dwóch oponentów, którzy zeskoczą z góry. Potem wyjdź na zewnątrz i wskocz na skałę po prawej stronie. Chwyć za łańcuch, przyzwij swój topór, naciągnij łańcuch i rzuć Lewiatanem w stronę tarczy przed Tobą. Gdy ją zniszczysz, wysuń lewy analog w dół, aby naprężyć łańcuch.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 3

Po tym skorzystaj z utorowanego przed chwilą przejścia i zeskocz na arenę pełną oponentów. Wyeliminuj ich, wcześniej załadowując swoje ostrza chaosu ogniem. Po starciu podejdź do Atreusa i zniszcz zarośla, które blokują dostęp do szczeliny. Gdy przez nią przejdziesz, pozbądź się kolejnych 2 oponentów.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 5

Zbadaj potem wyrytą na skale runę i wdrap się po lodzie na górę. Pozbądź się dwóch wrogów i postaraj się ponownie wdrapać na górę. Przeszkodzi Ci w tym łowczyni, z którą będziesz zmuszony walczyć.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 8

  • Podczas tej walki nie możesz blokować jej uderzeń, ponieważ Twoja tarcza uległa zniszczeniu podczas walki z Thorem. Zdaj się więc jedynie na uniki czy przewroty.
  • Głównymi uderzeniami Łowczyni są ciosy z dłoni i nóg. Gdy kobieta wyprowadzi cios z przedniej części ciała, a Ty obejdziesz ją od tyłu, nie atakuj od razu bossa, bo od razu spróbuje Cię kopnąć. A owego ciosu nie możesz zblokować, bo nie posiadasz tarczy.
  • Gdy boss zacznie strzelać z łuku, przyszykuj się na przynajmniej 3 uniki w lewo lub prawo - o ile łowczyni strzela zwykłymi strzałami.
  • Jeśli łowczyni strzela ku górze, to oznacza, że na arenę spadnie zaraz kilka strzałów w linii poziomej. Biegnij wtedy do przodu lub cofnij się za siebie, nie w lewo lub prawo, bo wtedy zostaniesz zraniony.
  • Korzystaj podczas walki z ostrzy chaosu - są skuteczniejsze i pozwalają szybciej oszałamiać kobietę. Celuj nimi w jej rogi na głowie (Lewiatana musisz przywoływać manualnie, Ostrza Chaosu nie, stąd też lepiej się spiszą w tej walce), aby ją unieruchomić na kilka sekund. Wtedy też podbiegnij do niej i zadaj jej kilka ciosów. Powtarzaj tę czynność aż do momentu, gdy przeciwniczce zostanie mało zdrowia i wykonasz na niej wykończenie.

Po starciu zapoznaj się z runami i kontynuuj podróż ku górze. Przejdź przez ruiny, a gdy dotrzesz do posągu taranującego Ci drogę, rozwal lewiatanem drzewo z prawej strony.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 9

Potem przesuń posąg w prawo i idź za Atreusem. Obejrzyj przepowiednię, a potem wróć do rzeczywistości. Wyjdź z tejże lokacji, a zauważysz pod siebie zniszczoną ziemię. Wdrap się na lewo, a potem popatrz na kamienistą dróżkę. Możesz ją teraz zniszczyć.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 10

Niemniej wróć na górę i przejdź obok Atreusa. Zeskocz w dół i zabij oponentów - w tym łupieżcę dowódcę. Na niego warto zostawić szał, dzięki czemu szybko go wyeliminujesz. W innym wypadku użyj nowej umiejętności w toporze (L1 + R1), aby oszołomić wroga. Potem biegnij do domu, a spotkasz Sindriego. Skorzystaj z aktywowanego przez niego portalu. Dostaniesz się do domu towarzysza.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 11

Wejdź do środka i wytwórz jedną z dwóch dostępnych tarcz. Więcej o nich, a dokładniej w jaki sposób działają, pisaliśmy w tym miejscu. Po tym warto ulepszyć jeszcze topór czy elementy ubioru. 

Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper